Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ESebastianTalpes

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2024

  • Mesaj Privat
Nu mai pot sa rabatez scaunul de acces de la bancheta din mijloc la Vivaro. Scaunul este pe pozitie corecta dar in ultima vreme, mecanismul de deblocare in vederea rabatarii a functionat tot mai greu iar ultima data a trebuit sa folosesc un levier mai lung pentru a avea forta necesara miscarii acestui mecanism.
A mai patiti cineva aceast lucru?


MODEL: Vivaro
  • bruttus

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Se intimpla destul de des,eu la final am schimbat toata fila de 3,de reparat este destul de greu.Norocul meu ca folosesc masina doar pentru vacante si in cea mai mare parte a timpului scaunele sint date jos,toate 6,putind asa sa montez mobilierul pentru camping.Nu stiu care este legislatia in RO,acel scaun trebuie sa rabateze cind il verifica la inspectie.Eu am scapat de verificare mereu din cauza ca este masina industriala,o pot folosi legal cu toate cele 9 locuri,sau doar cu 6 ori cu 3,cele din cabina,altfel ma costa reparatia mai mult decit masina.
Cel mai simplu ar fi sa il inlocuiesti cu unul de la o masina gen Citroen,Peugeot,unul rabatabil,cum este cel al soferului sau al copilotului,dai jos originalul,si sudezi noul scaun pe suport.Daca ai usa laterala pe dreapta,cum au cam toate,cel al copilotului.
  • ESebastianTalpes

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2024

  • Mesaj Privat
Multumesc de incurajare Smile)..... intre timp am observat ca pargia de deblocare nu deblocheaza decat partea stanga a mecanismului..... cred ca va trebui sa merg la Opel pentru inlocuirea lui
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR