Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • SHapeci

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2024

  • Mesaj Privat
Salut am și eu un Opel Astra h 2005 z17dth,de la o vreme in timpul mersului îmi apare în bord mașină cu cheie,și îmi taie pedala de accelerație,se tureaza singura până în 1600 rămâne acolo și nu o pot accelera,am fost la mecanic a pus testerul și îmi spune că e pompa de injecție,îmi puteți da și mie un sfat?țin să menționez că nu pot face nici testul de pedale când am eroarea respectiva


MODEL: Astra h 2005
MOTOR: Z17DTH
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca dupa lungi cautari pe acest forum ai ajuns la concluzia ca problema ta este unica, nimeni nu s-a mai lovit vreodata de ea. Si presupun ca deja ai incercat solutiile discutate pe aici, de exemplu cea mai simpla sa cureti UEC cu spray de contacte.
Atunci sfatul este sa asculti de mecanic.
  • SHapeci

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2024

  • Mesaj Privat
Problema e că,daca merg doar din ambreiaj câțiva km și o opresc dispare,sau daca o opresc din mers dispare,dar de câteva zile e mai frecventa problema,apărea la 2 sapt,acum o data la 2 zile
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pune Op-Com pe masina, vezi ce erori ai. Desfa UEC si da-i spray de contacte, demonteaza pedala de acceleratie si verific-o la interior, apoi spray in mufa la montare daca e buna. Verifica apoi daca se manifesta inca problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR