Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mad man

  • Mesaje scrise: 384
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut!de un an de zile sunt posesorul unui Opel Astra Classic|| 1.4 Twinport,achizitionat de la Radacini Group.De curand am observat ca la a doua apasare pe butonul de inchidere nu se activeaza nici o alarma asa zisa din fabrica.Precizez ca nici pe butonul de avarie nu am nici un led.Agentul care mi-a vandut masina nu a pomenit ca ar fi optional,cum de altfel si in manual e precizata ca ar fi normal sa existe.Inainte sa ma cert cu dealerul va intreb ar trebui sa existe din fabrica sau nu?Multumesc anticipat.
  • dr
  • **
  • 98 mesaje
  • din 06 Nov 2007
  • Astra 2008 Z14XEP
  • Bucuresti
  • dr

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Alarma este optionala.
Uita-te in contract si in formularul de comanda. Daca ai trecut acolo alarma (cod de comanda UA6) atunci trebuia sa o ai. Daca nu, nu!
Totusi, chiar daca o aveai comandata si platita, iar in momentul semnarii de preluare a masinii nu ai semnalat asta dealerului s-ar putea sa nu mai poti face nimic.

Cititi bine inainte orice semnati; in momentul ridicarii autoturismului mergeti insotiti de cineva care se pricepe la masini!
Doar nu va luati masina in fiecare zi!

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Corect! Daca nu ai alarma comandata, nu are ce sa se armeze. La a doua apasare a butonului de inchidere, usile se blocheaza si in interior; cel putin asa zice in carte.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR