Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
salut,

sunt proaspatul posesor al unui gps mio 720. inca nu l-am incercat ca nu am avut unde sa plec, dar luna viitoare voi pleca, in concediu, in austria. As dori sa fac un tur prin tirol, cazare intr-o localitate si de acolo sa vizitez imprejurimile.

problema este ca nu stiu cum este mai bine sa programez gps-ul pe distante mai scurte sau sa dau direct o adresa finala?

mai este problema ca nu stiu daca ajung acolo direct sau ma mai opresc si pe parcurs, pentru ca de fapt nu am o destinatie precisa ca localitate.

totodata as dori sa evit autostrada, mai ales dupa viena pentru a vedea cate ceva. Anul trecut am fost pana la bonn si am mers pe autostrada si nu am vazut mai nimic.

multumesc pentru sugestii
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
fa-ti un traseu pe harta, si da-i la gps traseul cu puncte intermediare. Altfel te va duce pe drumul care il considera cel mai OK (autostrada, etc)
GPS-ul nu e planificator de traseu, e doar ghid. Algoritmii de calculare a unei rute nu tin cont de peisaj...
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
vezi ca ai posibilitatea la parametri rutei sa alegi s anu te duca pe autostrada. exista o optiune de genul "Favour highways" sau cam asa ceva. O debifezi si iti va genera o ruta fara autostrazi. depinde de programul pe care il folosesti...
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Depinde acum si de ce harti ai pe GPS. Cind l-am luat pe al meu avea Europa de Est si MRE (Major Route Europe). Nu ar strica sa il folosesti inainte de a pleca in concediu, doar asa ca sa te obisnuiesti cu el.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR