Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut!! mar interesa si pe mine unde as putea gasi parbriz cu tenta fumurie(neagra) pt vectra a : pret, adresa, garantie, Question Exclamation Exclamation
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
gringo, suna bine ce zici tu [psst..baga si tu o semnatura Wink ] dar din pacate nu prea e 1. legal cu parbriz fumuriu (parbrizul trebuie sa aiba minim 70% transparenta ) si 2. nu cred ca fabrica cineva asemenea parbrize (exista cu tenta verzuie, albastra gen Mercedes) dar fumuriu/negru...eu cel putin nu am auzit sa existe la vreun producator international.

gandeste-te doar ca parbrizul nu e luneta sau geam lateral, unde mai merge sa ai o tenta fumurie...nu stiu ce vizibilitate ai mai avea cu un parbriz fumuriu Smile

la fel cum nu exista (eu cel putin nu am gasit) parbriz heliomat pentru vectra A.
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pai cu tenta verde am gasit si ma gindeam k poate e si cu tenta neagra. am gasit cu tenta verde are si parasolar pret 290ron e bun pretu? am semnatura mai!! LOVE MY CAR
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu am dat 400ron pe unul cu tenta verzuie + parasolar + manopera deci e destul de bun pretul.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cu tenta neagra nu gasesti , nici macar cu parasolar fumuriu negru, doar verzuie sau mai rar albastra


daca ti neaparat sa ai probleme cu balaurii cred ca poti sa te duci undeva unde se fac geamuri fumurii la cuptor, io am facut la dacie, adica am coborat cu parasolarul vreo 15-20 cmc, dadea bine pe masina, dar cand au vazut balaurii............ m-au lasat fara talon, si am fost nevoit sa schimb parbrizu
  • Iceman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dragasani
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu se fabrica cu tenta neagra! Nu este voie, trebuie sa ai o transparenta de min. 70%. Ia-ti unul cu parasolar! Spre verde sau albastru parca sunt! Eu personal mi-am pus simplu, mi s-a parut prea scump cel cu parasolar si nu prea aveam nici bani in momentul respectiv. 345ron(inclusiv montajul) la o firma in Craiova. 290ron este un pret normal, si te mai costa 100ron montajul!




____________________
Vectra A "93 C18NZ+GPL
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
vyo81_speed a scris:pai cu tenta verde am gasit si ma gindeam k poate e si cu tenta neagra. am gasit cu tenta verde are si parasolar pret 290ron e bun pretu? am semnatura mai!! LOVE MY CAR


da, "mai", vad ca ai semnatura dar in cazul in care nu prea observi nimic diferit fata de tine la majoritatea clubberilor, in semnatura se precizeaza masina si modelul Wink asta asa, ca sa ne fie tuturor mai simplu sa oferim informatii cat mai corecte Idea fereasca zeii nu esti obligat sa urmezi "turma" dar ar fi recomandat, ca sa primesti raspunsuri cat mai corecte la viitoarele tale post-uri.

ontopic: da, e un pret ok..atat am platit eu la Olimpia Autoglass pe fundeni, care sunt chiar importatori de la fabrica din Turcia (daca tin minte bine m-a dus la 350RON cu tot cu montaj).

dar ce-ai patit, ai parbrizul crapat sau doar vrei sa il schimbi pt aspect? ca la aspect, daca cumva ai parbriz fara parasolar, iti poti face un parasolar din folie pt geamuri laterale, pe culoarea pe care o doresti, ca sa nu mai dai banul.
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu schimbam eu parbrizul pt aspect ca nu asa multi bani de nu am ce face cu ei,mi-a sarit o petricica mai de mult aproape de cheder,abia se vedea dar acum a plecat in sus si in jos de afara nu se vede dar mie cam frica ca daca se uita un gabor mai atent sigur ma lasa cu ochi in soare.
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
am schimbat acu 3-4 luni parbrizul la o vectra B - 400RON cu montaj inclus.
daca te intereseaza iti pot da nr de tel.
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da nu mi-ar strica ....dar daca e din bucuresti nu ma avantajeaza cu nimic ca eu sint tocmai din vrancea,asa mai bine il comand de aici.ori cum merci!
Exclamation
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu te pot ajuta cu o adresa din brasov..(ca e mai aproape decat bucuresti Very Happy )..eu acolo mi l-am schimbat pe casco si am parasolar cu tenta albastruie, dar din exterior se vede negru(doar parasolarul).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR