Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
ARTICOLUL 30 (Constitutia Romaniei) - Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.

Skip ads

  • OMEGA B 1995

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Omega 1994 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sunt de`acord cu "djeddy" referitor la ce a zis despre Eduard. Este un tip super de treaba, mereu m`a servit cu ce am avut nevoie, raspunsuri prompte, preturi foarte bune.
Pe langa toate acestea, m`a ajutat si cu unele sfaturi, pareri, toate constructive si folositoare.
Si cu totii il stim pe forum, stim ca e un impatimit al Opel`ului si ca are o experienta bogata. Toate acestea sunt un plus peste orice in acel magazin.
Asadar, recomand si eu cu caldura si incredere autoa.ro si pe Eduard!
O zi placuta!

L.E.: Nu este deloc frumos faptul ca se modifica din auto a.ro in auto.ro. Acum am observat ca si la mine e aceasi chestie. Exclamation Exclamation
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mai fratilor chiar ca a inebunit lupu!

Intradevar asa e daca scri auto a.ro impreunat apare auto.ro.

Cred ca fiind musafiri pe acest forum trebuie sa respectam:
''Reguli cu privire la mesajele pe forum:
3. Mesajele trebuie sa cuprinda cat mai multe informatii. Daca doresti un raspuns prompt asigura-te ca oferi cat mai multe informatii.
4. Nu te scuza tot la al 2-lea mesaj pentru ca iti spui parerea. ClubOpel este o comunitate si nimeni nu te va pedepsi daca respecti regulile.

6. Nu se accepta punerea de link-uri in mesaje cu scopul de a face reclama. "


Asadar sa revenim la problema:Undeva in Bucuresti parca pe B-dul Basarabia la nr. 42 am gasit pe strada un ....MAGAZIN.....cu piese Opel...

Ba fratilor mai lasat-o balta ca doar e vorba de interes general! Am un Opel si caut o piesa la cel mai avantajos pret. Dar sa-mi schimbi o denumire de magazin in alta care ma baga pe un site de cumparat masini e prea de tot.
Eu am dat un sfat si am apreciat un OM cu multa pasiune la OPEL! La final am precizat ca intotdeauna cer cel putin 3 oferte. Desigur fiindca in regulament e precizat doar ca nu ai voie sa dai un link comercial sa punem spre oftica baiatului destept : MAGAZINUL AUTO A
Nici mie nu-mi place ca cineva fara VOIA mea sa-mi schimbe mesajul. Frumos si civilizat era sa fie atentionat cel care gresit, in mod vizibil, pentru ca am fi, cica o "COMUNITATE"?
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Salut, din nou...

Nu am mai postat de ceva vreme, pt ca nu prea mai aveam nimic important de spus, dar nu inseamna ca nu am urmarit forumul.

Sunt de parere ca pana acum a existat o farama de transparenta in administrarea forumului, care a construit credibilitatea acestuia si a creat o imagine de corectitudine atat asupra administratorilor cat si moderatorilor. Ce se intampla acum nu este normal, si nu este in ton cu ce am fost obisnuiti. In mod normal orice moderare trebuie insotita de o explicatie... asa e normal, asa se face pe orice forum "important", credeam ca 6 ani, sunt arhisuficienti pt atingerea maturitatii unui forum si a unei comunitati.

Lasand asta la o parte... pana una alta, de cativa ani de zile nu am mai apelat la un alt magazin decat sus-numitul auto@, auto-a, sau cum pot sa-l mai numesc pentru ca piticii din spatele forumului sa nu se joace cu literele si sa-l schimbe in altceva... si nu am decat cuvinte de lauda, pt Edi si echipa lui... Nu neg ca uneori confirmarea comenzii nu a venit imediat.... dar nu e fast-food, si cautatul unei piese dureaza ceva daca vrei sa o faci bine... imi ia mie mult sa o caut in epc, daramite sa o mai caut in cataloage de la 3-4 furnizori pt cel mai bun pret, sau cea mai buna calitate.

Sper ca mai marii forumului sa rezolve tampenia asta, sau sa prezinte o pozitie oficiala cu privire la aceasta problema... pt ca autocorectura asta idioata duce la dezinformare si nu ajuta comunitatea Opel, ci dimpotriva creeaza situatii ciudate, cand cineva cauta o piesa pe care nu o gaseste nicaieri, altcineva ii recomanda auto@.ro si este dus pe domenii care nu au nici o legatura cu magazinul sus-numit, sau cu problema celui dintai...
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
va multumesc tuturor pt sustinere si sper sa se rezolve aceasta situatie bizara si jenanta

cu stima, ed
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Un Prieten,(nu dau nume),a cumparat 2 bielete de directie de la Dvs. In momentul achizitiei ,Prietenul a intrebat: Sunt OK piesele, se potrivesc, ? Reprezentantul Magazinului a confirmat! In momentul montarii pieselor,mecanicul (sa il numim MRS) ii spune Prietenului : "Ambele bielete sunt pt . partea stanga! Trebuie sa mergeti la magazin sa schimbati una! Prietenul suna la magazin ,si, o Voce ii spune: "Veniti cu bieleta,ca o schimbam! Intradevar ,am gresit ,si avem aici 2 pt dreapta " .Masina Prietenului (toata directia)era desfacuta,pe elevator! Vocea de la magazin ii spune ca nu poate trimite piesa,Prietenul spune ca ia un Taxi si se duce sa ia piesa! Atunci la "Service" ajunge Patronul ( sa il numim MAND) ,el suna la Magazin ,si piesa este trimisa de Magazin la service!

Intrebare : E normal ?!?
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
1-poate magazinul nu stia adresa service-ului, iar cand a venit Patronul s-a lamurit treaba Very Happy
2-sunt sigur ca taxiul Prietenului ar fi fost decontat de Magazin, daca eroarea ar fi fost exclusiv a magazinului
3-si nu uitati, ca buni crestini ca vine Pastele: e o vorba: "pana la Dumnezeu te mananca Sfintii"

Toate bune!


sper ca n-am suparat pe nimeni...incercam sa detensionez...
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
krafft a scris:Un Prieten,(nu dau nume),a cumparat 2 bielete de directie de la Dvs. In momentul achizitiei ,Prietenul a intrebat: Sunt OK piesele, se potrivesc, ? Reprezentantul Magazinului a confirmat! In momentul montarii pieselor,mecanicul (sa il numim MRS) ii spune Prietenului : "Ambele bielete sunt pt . partea stanga! Trebuie sa mergeti la magazin sa schimbati una! Prietenul suna la magazin ,si, o Voce ii spune: "Veniti cu bieleta,ca o schimbam! Intradevar ,am gresit ,si avem aici 2 pt dreapta " .Masina Prietenului (toata directia)era desfacuta,pe elevator! Vocea de la magazin ii spune ca nu poate trimite piesa,Prietenul spune ca ia un Taxi si se duce sa ia piesa! Atunci la "Service" ajunge Patronul ( sa il numim MAND) ,el suna la Magazin ,si piesa este trimisa de Magazin la service!

Intrebare : E normal ?!?


A fost "pour le connaisseur"!
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
krafft a scris:Un Prieten,(nu dau nume),a cumparat 2 bielete de directie de la Dvs. In momentul achizitiei ,Prietenul a intrebat: Sunt OK piesele, se potrivesc, ? Reprezentantul Magazinului a confirmat! In momentul montarii pieselor,mecanicul (sa il numim MRS) ii spune Prietenului : "Ambele bielete sunt pt . partea stanga! Trebuie sa mergeti la magazin sa schimbati una! Prietenul suna la magazin ,si, o Voce ii spune: "Veniti cu bieleta,ca o schimbam! Intradevar ,am gresit ,si avem aici 2 pt dreapta " .Masina Prietenului (toata directia)era desfacuta,pe elevator! Vocea de la magazin ii spune ca nu poate trimite piesa,Prietenul spune ca ia un Taxi si se duce sa ia piesa! Atunci la "Service" ajunge Patronul ( sa il numim MAND) ,el suna la Magazin ,si piesa este trimisa de Magazin la service!

Intrebare : E normal ?!?


-in acest domeniu greselile sunt multe...uneori generate de lipsa documentelor(din partea clientului) la identificarea reperului, alteori din graba sau neatentia angajatului...scuzele sunt inutile din pacate in cazul prezentat de tine....
-eu personal, cu toata experienta mea, mai fac gafe fara sa vreau...dar sa revenim la bielete...
1.-aceasta intamplare are loc anul trecut din cate imi dau eu seama pt ca mecanicul(MRS - cum il numesti) nu mai presteaza activitati la acel service...
2.-angajatii mei nu pot lua decizii in locul meu, de aceea e nevoie de aprobarea mea...mai ales atunci cand s-a produs o greseala, tocmai in ideea de a nu genera o alta greseala Smile
3.-MAND(patronul, dar si prietenul si asociatul meu la acel service - banuiesc ca asta nu o stiati) m-a sunat pe mine personal iar problema s-a rezolvat imediat fara batai de cap si cu o coordonare buna a baietilor mei de la magazin...chiar eu personal i-am dus piesa la atelier(daca imi aduc bine aminte)
4.-personal nu am primit nici o reclamatie de la PRIETENUL tau(si stiu ca ma cunoaste) - asa era corect sa se intample...daca omul avea nemultumiri
5.-astfel de situatii au loc uneori din anumite motive...nu stau sa le enumar ca nu e cazul...si chiar daca este vina clientului, noi il rezolvam(schimbam piesa) in interesul de a pleca multumit de la magazin

sincer nu am inteles unde e problema?, din moment ce acest PRIETEN a fost rezolvat in cel mai rezonabil mod Rolling Eyes
vrei sa-mi explici, te rog?
si de ce a trebuit sa te citezi pt o fraza in frantzuza?...vrei sa iesi in evidenta?

tot "pentru cunoscatori"

cu stima, eduard
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa va explic ! ...............Cand Prietenul a sunat la vestitul magazin ,sambata la 10:30, Vocea(recte angajatul Dvs.) a spus ca nu poate trimite pe nimeni ,dar stie ca "e greseala Magazinului",ca la Magazin sunt 2 bielete de stanga,a fost o greseala (JALNIC) ,si daca poate ca Prietenul sa ia un Taxi ! Atunci a intrvenit Patronul(pentru ca masina Prietenului era pe elevator) si ,in final, piesa a fost adusa de Dvs.!

Un prieten al unui client nemultumit.


LE : .-MAND(patronul, dar si prietenul si asociatul meu la acel service - banuiesc ca asta nu o stiati

Stiu mai multe !
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
asta am inteles perfect...si ma repet:
ei nu iau decizii in locul meu...dupa acceptul meu situatia s-a rezolvat intr-un mod rezonabil...greseli se fac si se vor face tot timpul...suntem oameni si suntem supusi greselilor...
zau daca vad unde e problema Rolling Eyes ...omul a fost rezolvat repede si i s-a cerut scuze pt greseala

un client("PRIETEN") nemultumit?...
hai dom'le sa fim seriosi, ce naiba, dati arama pe fata...omul ma cunoaste... de ce Dumnezeu nu m-a sunat atunci sa spuna ca e nemultumit? veniti acum dupa juma de an sa faceti asemenea afirmatii? e jenant, zau Exclamation
si sincer care este rostul dvs in aceasta situatie? ca chiar nu inteleg.....

si daca chiar mai e suparat pe ce s-a intamplat anul trecut, rugati-l sa accepte scuzele mele(chiar daca i le-am prezentat personal in acea zi la service)...daca asta mai ajuta cu ceva...

toate cele bune
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Satisfactia a fost sa va cereti scuze, acum totul e OK, unii sunt mai bezmetici! Spor la vanzare!

Prietenul meu jubileaza!
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
domnule draga, situatia expusa de dumneata e penibila rau, zau...dar hai sa facem stelute ca avem de unde Smile ...am spus si mai sus, sau nu am scris "citet"? scuzele i le-am prezentat personal la atelier iar omul, foarte ok, a zis ca "nu e nici un fel de problema, bine ca s-a rezolvat !!
pentru ce era nevoie de toate astea? pt satisfactia dumitale?...hilar de-a dreptul...
rog un moderator sa stearga prostiile scrise de ambele parti...ocupa spatiul degeaba...

succese Wink
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Sa se stearga!Si acesta!
Chiar am urmarit discutiile pentru ca era unul din putinii comercianti care avea curaj sa scrie aici si sa infrunte romanii astia de se ascund dupa porecle (nick-name-uri pour le connaisseurs!).Iar site-ul magazinului este bine structurat.E drept ca nu putem evita surprizele si ca exista greseli in viata, dar hai sa ridice primul piatra!
Pot mentiona ca nu am cumparat niciodata ceva de la auto a, in caz ca ma suspectati de simpatii deosebite pentru eduard33.
Hai sa ne pregatim crestineste de sarbatori!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu are rost sa se stearga. Situatia descrisa de krafft nu aduce niciun prejudiciu imaginii lui Eduard, dimpotriva.
Eduard a rezolvat situatia in cel mai elegant mod - a venit si a adus bieleta, indreptand si cerandu-si scuze personal pentru eroarea angajatului sau.
Ce putea face mai mult? Cine nu munceste, nu greseste!

Am cumparat multe, foarte multe piese de la Auto A. Si voi cumpara in continuare.
Pentru ca sunt specializati pe Opel, pentru ca ei cunosc cel mai bine piesele, pentru ca nu pierd jumatate de ora la telefon ca sa explic ce vreau.
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu am vrut sa prejudiciez imaginea nimanui! Si eu am cumparat piese de acolo,si a fost Ok! Dar cred ca nu am fost inteles! Daca nu intervenea cineva de la Service, Prietenul trebuia sa cheme un taxi,sa il plateasca(dus-intors),ca sa indrepte o greseala care nu era a lui.
Nu a fost nimic jignitor sau denigrator,nimic personal! A fost ,poate, doar o mentiune in "Condica de sugestii si reclamatii" ! Vanzare buna !

Paste fericit!

LE: Sper ca nu am intrat in "Black list"!
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sunt posesor de opel de 2 ani si cumpar piese numai de la autoa.ro
Aspecte pe care doresc sa le punctez:
- 95% dintre piese au cel mai mic pret si sincer sa fiu, la celalalte 5% diferenta nu este mai mare de 1 leu nou fata de cel mai mic pret pe care il poate gasi cineva fara alte discounturi etc
- servirea a fost super ok in ceea ce ma priveste
- autoa. ro este genul de magazin de piese auto unde daca am cumparat ceva gresit imi schimba imediat piesa, unde am incredere ca am o garantie reala a lucrarii(nu a fost cazul insa sunt convins)
- este un mare plus atat pt dl eduard cat si pentru maiandrei faptul ca au o colaborare stransa astfel incat nu se poate arunca pisica de la unul la altul asa cum se intampla la restul magazinelor/service-urilor atunci cand avem probleme cu o piesa aflata in garantie

Nu in ultimul rand tin sa le multumesc lui Maiandrei si dlui Eduard pentru ajutorul oferit de-a lungul timpului.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
observ cu placere ca adminii au luat atitudine si au corectat eroarea cu autoa.ro(daca era o eroare, sau ce era) ...numele ramane acum asa cum se scrie...
multumesc respectuos celui care a rezolvat problema si celor care m-au sustinut Exclamation

cu stima, ed

succese si Sarbatori Fericite Wink
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Acum aproximativ 2 ani de zile mi-am comandat si eu de la autoa toata distributia inclusiv pompa de apa si cureaua de accesorii si parca pivotii si inca ceva...nu mai tin mine.

Tin minte doar ca pompa de apa, nu s-a potrivit, erau 2 modele la vectra A 1.8i. Am sunat la ei, si in aproximativ o ora deja adusesera pompa buna.

Sincer mie nici nu mi-a trecut prin minte sa ii rog sa mi-o trimita la service, pt ca e foarte normal ca oamenii sa mai incurce o cifra, un reper, si daca baietii au fost draguti si mi-au zis ca imi aduc pe cea buna imediat, eu m-am deplasat la ei.

In aproximativ 5 ani cam 80% din piese le-am luat de la Autoa si aia a fost absolut singura data cand au gresit un reper...deci imi pare rau, nu ii pot blama cu nimica pentru o mica si singura scapare la adresa mea.

Singura problema care o am cu ei e ca nu sunt mai aproape de metrou Smile.

Si ce ar fi misto...daca ar face un fel de card de fidelitate, si in timp ai acumula puncte sau reduceri, dar asta e doar o opinie personala.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Avem in plan acest obiectiv atat pt magazin cat si pt service, dar si alte promotii pt clientii fideli
...acum ne canalizam pe deschiderea unui service bun pt opelisti, cu preturi pentru orice buzunar si calitate buna a serviciilor
....inaugurarea service'ului va avea loc in scurt timp...va voi face o invitatie oficiala la momentul potrivit...oricine e binevenit

*gxg1313
multumesc pt sugestie...si chiar mi-ar prinde bine si alte sugestii...mi-ar placea sa stiu ce anume v-ar multumi la un magazin si un service auto? cum ati face voi in locul meu...etc

cu stima, Ed
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR