Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • relutzu kla

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
scuza-ma dar nu am inteles,de ce sa imi verific masina?daca nu o verific mi-o ia loganu inainte sau ce?sau trebuie sa verific masina ca sa poata intrece un logan?......masina mea e buna din toate punctele de vedere a fost pusa pe tester in ianuarie si e super intretinuta asa ca daca vreau sa ma pun cu un logan il termin la drum lung dar am mai zis nu sunt genu.....nu imi bat joc de masina pentru un logan.
  • calexadru

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sa va spun si parerea mea. Am o vectra b cu 1.6 16v si un logan 1.5 dci de 85 de cai. (logan 2008 si vectra 1997) Singurul avantaj pe care-l are loganul e ca este nou si consuma putin. Cat despre viteza maxima am ajuns cu loganu la 170 si cred ca mai mergea. Dar ca stabilitate...un pic infricosator loganu. Vectra a ajuns la 200 si se auzea doar un motor turat si ma simteam mai in siguranta. vectra are 218 000 de km si mai paraie la incheieturi, loganu are 4000 si nu face nimic (e nou cum spuneam). sunt curios in schimb daca o sa ajunga loganu la 218 000 si o sa paraie la incheieturi doar. din pacate raspunsul asta o sa-l aflu pe pielea mea.
  • merralvinci

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca vrei sa faci un test comparativ alege si tu pe langa opel o masina.un copil de 5 ani pasionat de masini ar fi proiectat un interior(si nu numai)mai ergonomic decat are loganul acum.iarna iti ingheata piciorul stang(genunchiul)si talpile iti frig;ca sa ajungi la climatizare tre sa te intinzi;scaune extrem de inalte etc...ma opresc aici ca-i mai bine.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu nu pot intelege cum puteti compara un mar cu o ceapa? Chiar daca au aceleasi dimensiuni (a se citi aceeasi clasa) nu puteti compara cele 2 pentru ca senzatia pe care ti-o da una e complet diferita de cealalta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR