Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut !
Is si eu de 2 zile membru pe acest forum si deja va bombardez cu problemele mele. Embarassed
Am doua probleme, una cu inchiderea usii din partea stanga fata. Cand inchid usa, se aude un zgomot ca si cum ar agataceva, ma gandeam ca ar putea sa fie opritorul. Normal cand deschizi usa are trei pozitii de deschidere si anume: prima cand deschizi usa doar pe un sfert, a doua cand se deschide sa zicem normal(sa poti iesi din masina) si ultima cand nu se mai deschide mai tare cand ajungi in punctul ala. La mine se intampla cand incerc sa inchid usa din pozitia a doua, faza ii ca atunci cand o deschid nu se aude nimik, nici un zgomot, doar cand vreau sa o inchid.
Ar fi super daca as stii care ii problema in aceasta privinta.
Mersi mult !
Skip ads

  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pune niste vaselina...face minuni Very Happy sau poti alege varianta costisitoare cu schimbat balama,desfacut capitonaj plus alte complicatii inutile..enjoy!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
geo!eu cred ca se refera la opritorul din mijlocul usii.ala are trei pozitii.
am aceeasi chestie legat ...am pus si vaselina si degeaba..tot trosneste"agata"....
mie i-mi place sistemul de la vw gen roti dintate mult mai eficient ,cu o plaje mai mare de actiune"pozitii" si mult mai silentios...
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
octav!exact la ala am aplicat un deget de vaselina alba cand trosnea mai tare..s-a linistit ca un bebe dupa alaptat Smile oricum sistemul ales de opel pentru faza asta e deficitar prin excelenta.enjoy!
Skip ads

  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am un vecin cu un Tigra, i-a pus vaselina si tot facea zgomot. E vorba de boltul care leaga tija ce iese din usa de stalpul masinii. A luat unul de la bulgari cu un euro sau asa ceva si i-a inchis gura. Se pare ca se da si separat, dar numai second hand. Am sa-l intreb mai exact si am sa postez. Oricum, il stiam toti cand venea acasa.
  • sebik

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salutare.....vtodan daca ai fost atent...gevolleyball ti-a dat 2 sugestii.....una ieftina si fara prea mult efort si una mai complicata.....daca ai incercat prima varianta (cu vaselina ceea ce nu ai de pierdut nimic) si vezi ca degeaba dupa ce s-a intins vaselina bine....aplica a doua varianta ca sa fii sigur ca scapi de belea....bafta.....
  • McKussic

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am si eu aceiasi problema.. suna destul de tare.. usa dreapta fata.. la toate 3 pozitii suna. deajuns de tare si ff inervant pt mine Very Happy am facut rost de 2 spreiuri.. 1 de curatzat praf iar unul un fel de ulei wart sau ceva de genu nu stiu sigur denumirea.. in fine.. tot suna Very Happy ma gandeam sa skimb opritoru:D
  • marius87

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
si la mn e la fel am uns cu vaselina si tot se aude.dar parca nu se mai aude asa tare
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si la mine face la fel doar ca ....la toate. am curatat cu de toate draciile am dat cu toate neamurile de vaseline si tot degeaba, tre sa le desfac, asa ca inevitabil aici se ajunge. proaste sisteme.
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut
Am gasit eu rezolvarea la problema asta, trebuie inlocuit opritorul de la use, costa in jur de 170 ron. Faza la el ii ca are ceva rotite de plastic, care dupa un timp se uzeaza si se aude pocnitura aia.
Bafta si sper sa va foloseasca !
  • McKussic

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
asa ziceam si eu inlocuire.. dar.. i cam costisitor.. sa zic un 50 ron la servici pt meserias.. inca 115 Ron pe bucata am .. gasit mai eftin un pic
;D dar e bine sa le schimbi la ambele usi.. problema aceasta se manifesta mai mult la usile care sunt pe fatza ca is supuse mai mult timp efortului(Deschis - Inchis) Very Happy undeva la 300 roni se ridica cheltuiala
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pentru Vectra C rezolvarea o gasiti aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=862210
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR