Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Deschid acest topic pentru ca probabil sunt multi dintre noi care au avut de-a face cu asa ceva.Zgarieturi cauzate de oameni intentionate sau nu, zagrieturi cauzate de animale, oglinzi rupte prin parcari etc.Am sa incep eu cu o zgarietura, cauzata cred de un caine, in parcare.Chiar sunt curios ce parere aveti, e de caine sau nu ? Credeti ca iese la polish ? Multumesc.

http://www.daewooclub.ro/fo...=post&id=4148
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu ceva asemanator. Sad
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
mie si vecinului meu ne-a zgariat un bou/vaca masinile. erau parcate una dupa alta. mi-e mi-a luat aripa spate, usa spate, lui aripa fata usa fata.
noroc ca a fost doar pe lac si a iesit cu polish
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Le-as rupe mainile in 3 locuri si as face din ele semn de carte. Twisted Evil
Skip ads

  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Aseara cand m-am intors acasa am vazut cum o oglinda imi atarna. Este a doua oara cand un om de buna credinta se chinuie sa o fure insa nu reuseste sa o rupa.
Ce n-as da sa am o discutie despre hermeneutica si alte teme folosofice cu respectivul domn.....
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu am o problema cu parcarea carrefour. am partea stinga plina de urme albastre de la imbecili care au trimis (intentionat sau nu) caruciorul in masina mea in timp ce eram in magazin. evident ca au fugit repede. ultima data un nenorocit cu o treisparnita a parcat linga mine si mi-a fript o usa de a sarit si vopseaua si stratul de sub ea. nu s-a sinchisit. a plecat si a lasat masinile asa, sa le gasesc eu.
o data o alta treisparnita, in zona pietei matache, in aglomeratie a tras pe dreapta si, cind am ajuns linga ea, mi-a fript o usa rosie, cu ura, apoi a inceput o cucoana sa se ratoiasca la mine ca nu mi-a facut nimic, desi pata rosie era vizibila.
pe capota de la portbagaj, la o luna dupa ce am schimabt-o, cineva a aruncat de sus, dintr-un bloc ceva dur. acum am 2 adincituri usoare in capota. nu poate fi decit intentionat pentru ca nu parchez linga vreun bloc, ca sa poata sa cada ceva din intimplare.
si cel mai rau: o femeie de servici a aruncat bucati dintr-un geam spart pe geam, de la etajul 5. bucata cea mai mare a cazut cu muchia fix pe luneta mea. acum am o ciobitura (pata) de 2 cm patrati, fix pe mijloc.

zgirieturile pe laterale nici nu le mai pun la socoteala.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca eu sunt junior pe langa @Sezran .... Dar am si eu o curiozitate, mai fratele meu, ce-i
treisparnita
asta mai nene, ca mi-am muncit creierii rau de tot ... si tot nu m-am prins. Oi fi eu mai lent ... Laughing
  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
nu pot sa va spun cat de impecabila era masina cand am cumparat-o din Valcea !!!
baietii aia chiar aveau grija de masini, si in plus acolo nu se fura ca aici , si nici nu exista rautatea aia de roman infect !!!

de aproximativ 1 an de cand este in bucuresti masina, am descoperit tot felul de zgarieturi, unele mici unele mari.
unele cauzate de tomberoanele din fata blocului , unele de la persoane cu rea vointa, altele de la betivi care scuipa pe masinile oamenilor din parcare.

am sa incerc sa o polishez si eu cu mana mea intr-un sfarsit de saptamana, sunt curios ce iese.
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
treiºparniþã = dacia 1300 (eventual nu prea ingrijita)
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si mie mi-a tras unu scuipaturi pe geamul lateral. De doua ori....Si am tras concluzia ca e intentionat....
si cu asta as discuta despre hermeneutica si alte teme filosofice...
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mda, eu am o adancitura mica in capota de la o petarda de la anul nou. pe bara fata/spate au aparut cu timpul tot felul de mici zgarieturi.

dar cred ca lucrurile astea sunt inevitabile, doar traim intr-un oras foarte populat si foarte putin educat. asa ca nu va mai stresati ca nu merita.
Smile
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Merci de raspuns @Sezran, numai la asta nu ma gandeam. M-ai omorat Very Happy Very Happy Very Happy
Skip ads

  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Scuze pentru devierea de la subiect, dar nu ma puteam abtine...

@Sezran: De a mea nu te poti lega deoarece este 1410; deci tre' sa schimbi prefixul... Ia, cum ar suna: paishparnitza... Hmm, lol de lol de superlol, suna mai rau decat daca i-ai spune dric cu roata de rezerva... Ata ete...

Scuze inca o data pentru off-topic...
Numai bine! Wink
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ultimul incident care se poate incadra perfect in topic s-a intamplat acum o luna, cand am scos o singura seara masina in oras (parcat in fata blocului...), iar cand a doua zi am vrut sa o spal inainte sa o bag la locul ei am observa ca lipseau capacelele de la ventile de pe dr. (cromate la fel ca valvele...). Asta iarna am fost cu masina la spalatorie apoi am parcat pentru doua ore pe bd Ceaikovski, timp suficient pentru unul cu IQ subunitar sa o zgarie de la un capat la altul Sad
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
asta o uitasem: intr-o noapte un binevoitor mi-a ridicat cu forta antena si a rupt batul de la baza. si s-a chinuit ceva ca era un bat solid. asta a fost rautate pura. pe asta chiar ca l-as fi batut cu batul rupt pina devenea zebra. din pacate, desi vedeam masina de la geam, nu am auzit alarma.

p.s: aia cu treisparnita am auzit-o si eu la altii. o folosesc pentru cazurile in care soferii respectivi imi dau dureri de cap. in rest tot dacii sint.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sezran tata...
tu ai vreo iconita in masina???
ca la cite posturi ai in topicu asta ma gindesc ca daca n-ai, ti-o trebui una... Laughing
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
iconita nu, dar mi-a turnat sotia apa sfintita peste tot si nu am voie sa ma ating de sticluta cu ce a mai ramas. poate asta o fi cauza?

nu, e mai simplu de atit: numarul de inmatriculare. daca incepea cu B probabil ca era mai bine.
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
si erau prinse cu coliere de plastic(am crezut ca e suficient)
am mas asigurata
aia de la UNITA cind au vazut ca un set nou de patru capace costa 4,2 milioane (nu exagerez) am factura
au dat din colt in colt
acu astept rezultatul de la politie si sa iau banii ca eu am cumparat de4ja altele
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
spart geam dreapta fata la calibra si sustras casetofon pioneer si cu toate cd-urile ( noroc ca mi-au aruncat contractul de vanzare cumparare al masinii pt. ca nu o radiasem si nu aveam nici o dovada cum ca am dat vre-un ban pe ea. ) ; Iar la omega zgariata toata cu cheia de jur imprejur.
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Si Frontera mea are de cand o am un pronuntat "tunning" pe portiere, executat probabil cu o cheie sau un cui ceva ..
Traiasca Romania, frumoasa tara, pacat ca e locuita
BTW, anul trecut mi-am cumparat Astra care acum i-am dat-o nevestii, eu ...Frontera, anul asta .
De atunci am vecini care nici nu imi mai raspund la salut .
Trageti voi concluziile .... Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR