Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • alexutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare si eventual dak chiar e o problema sa imi dati si mie o rezolvare dak se poate. knd merg cu ea mai mult si ii si dau oleak de blana mi se incalzeste rau tare partea de jos de la bord, partea aia de la picioare si consola de la schimbator. e normal sau am eu vreo problema?
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
acolo e caloriferul. e normal sa se incalzeasca, pentru ca nu exista un intrerupator pentru circuitul caloriferului, cum era la daciile vechi.
  • alexutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai si se incalzeste chiar si cu caldura oprita ? da se incalzeste tare nu gluma ajunge uneori de nu pot sa ating cu picioru de partea aia . si hai acolo inteleg k e caloriferul da consola aia unde e schimbatorul si frana de mana de ce se incalzeste ? MS de raspuns
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
da , se incalzeste si cu cadura oprita pt. ca apa circula mereu prin radiatorul interior.
acolo la frana de mana poate se transimte caldura de la plasticul de la picioare sau e de dedesubt de la evacuare , poate nu ai un scut de protectie sau se incinge vara acu mai tare.
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
dupa cum spuneam, nu exista un intrerupator. apa circula continuu pe acolo, doar cind deschide termostatul mai circula si prin radiator.

cind oprest tu caldura de fapt schimbi circuitul aerului. in loc sa treaca pe la calorifer, vine direct de afara.

sa modifici circuitele se poate (un robinet cu 2 cai, un t, un furtun) dar nu cred ca merita. daca toata vara nu circula apa prin calorifer cred ca e mai rau.
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
tocmai citii un post in care catalizatorul infundat emana f multa caldura cam in zona aia, n-ar strica sa arunci o privire
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR