Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • hugo_kw2007

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mersi mult voi face o verificare
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
cel mai simplu se pune un manometru la un service in loc de senzor si atunci se vede clar:e senzorul debil sau uleiul prost (ca motor uzat asa,brusc,nu cred)
am avut si eu la un 1.6 senzorul defect;iar uleiurile sintetice dizolva depunerile si apar scurgeri pe unde sunt hibe..
  • hugo_kw2007

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mentionez ca am facut schimbu de ulei gm 10w40 inainte de montare a filtrului am sters cu o carpa locul unde se monteaza filtru si cred ca am dat si peste senzor sau lam miscat am montat fiktru am facut vreo 2000 de km timp in care se tot aprindea cand ramanea la relanti dar numa dupa ce se incalzea motoru si dupa astia 2000km am schimbat iara filtru si uleiucu castrol magnatec 10w40 crezand ca poate e uleiu prea subtire sau alte cele dar tot la fel face si cu uleiu asta sper sa nu se strice ceva desi banuiesc ca e senzoru debil sper ca masina are numa 145000km merci mult
  • hugo_kw2007

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mentionez ca am facut schimbu de ulei gm 10w40 inainte de montare a filtrului am sters cu o carpa locul unde se monteaza filtru si cred ca am dat si peste senzor sau lam miscat am montat fiktru am facut vreo 2000 de km timp in care se tot aprindea cand ramanea la relanti dar numa dupa ce se incalzea motoru si dupa astia 2000km am schimbat iara filtru si uleiucu castrol magnatec 10w40 crezand ca poate e uleiu prea subtire sau alte cele dar tot la fel face si cu uleiu asta sper sa nu se strice ceva desi banuiesc ca e senzoru debil sper ca masina are numa 145000km merci mult
  • ianc sergiu

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut si la mine y20dth se aprindea martorul de ulei aiurea dar numai la relanti si cu motorul cald. Am desfacut roata de pe dreapta si am gasit acolo in spatele motorului pe bloc senzorul cred ca ala e responsabil cu presiunea uleiului. are o mufa cu un singur fir. Am scos mufa si era plina de ulei , presupun ca scapa ulei din senzor in mufa. Urmeaza sa il schimb.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR