Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • gvasile

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salutare!
Poate sa-mi spuna cineva daca traversa de la bara fata pentru Opel Astra G este sudata sau prinsa in suruburi? Am avut un incident in ianuarie cand am prins ceva mazga pe sosea si am intrat intr-un BMW X3 care franase si la care nu cred ca-i functionau stopurile de frana spate. De atunci am traversa cam indoita. Bara sta cam aiurea din cauza asta, cred !? Ma gandeam sa o schimb. Ar trebui si bara schimbata oare ?
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bara (daca nu e crapata) nu e nevoie sa o schimbi. Traversa e prinsa in 6 suruburi si se demonteaza f usor. Culmea e ca se si indrepta la fel de usor. Laughing Daca nu stii tine un ciocan in mana poti merge la orice service mai de Doamne ajuta si in cateva minute iti rezolva problema. Nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa o traversa noua...
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
600 ron una originala, spun eu din proprie experienta( facut pe asigurare) Smile . Una de producator cred ca e pana in 100 ron.
  • gvasile

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Bara (daca nu e crapata) nu e nevoie sa o schimbi. Traversa e prinsa in 6 suruburi si se demonteaza f usor. Culmea e ca se si indrepta la fel de usor. :lol: Daca nu stii tine un ciocan in mana poti merge la orice service mai de Doamne ajuta si in cateva minute iti rezolva problema. Nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa o traversa noua...

A fost aproape rupta si a fost sudata. Problema e ca bara de protectie sta cam la distanta de faruri si nu stiu daca este de la traversa sau nu.

popescu iulian a scris:600 ron una originala, spun eu din proprie experienta( facut pe asigurare) . Una de producator cred ca e pana in 100 ron.

O traversa de firma costa in jur de 350 ron iar una out of market cam 75 ron. Cred ca la asigurare se incarca nota de plata sa se scoata cei de la service.
Skip ads

  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
de indreptat nu se mai indreapta cum trebuie si o sa ai probleme cand o sa pui bara inapoi
la dezmembrari eu am data 75 de roni si s-a potrivit perfect.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Vezi ca bara are niste insertii de metal sub far care ii dau forma. Ma frecat odata unul cu o duba si bara s'a bagat sub far; desi am tras si impins de ea in toate felurile nu si'a revenit. Am dat'o jos si atunci am observat insertiile respective care le'am demontat de pe bara si le'am dat forma farului. Le'am pus inapoi si bara a mers inapoi la locul ei. Smile
Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR