Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Azi dimineata la ora 8 un tir intra in spatele Astrei G si il face praf. Crying or Very sad
Lovit mai mult colt dreapta spate, daune:haion, geam lateral dreapta, aripa spate dreapta, bara spate si caroserie infundata spate.
Oare ar fi mai bine sa o declar dauna totala impreuna cu asiguratoru? Cam cat considerati ca pot primi pe masina? O sa atasez si poze mai deseara cu ea
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
doar asiguratorul iti poate spune daca e dauna totala (din cate stiu, daca mai mult de 50% din masina e avariata - dar depinde si de asigurator)
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca reusesti sa obtii dauna totala, vei obtine suma pt. care este asigurata masina. (este trecuta pe polita de asigurare)
De ex. la mine este 10750 euro.

Bafta!
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am auzit ca daca nu au sarit airbag-rile nu iti dau dauna totala
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@dannek e o prostie asta. Daca masina nu are decat doua airbag-uri pe fata alea nu sar decat la un impact frontal. Pai daca nu mai ramane intacta decat partea de la volan in fata (in urma unui soc din spate) spune cineva ca masina aia se mai poate repara?
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Ieri o facut inspectorul de daune o groaza de poze si urmeaza evaluarea costurilor, din ce am inteles si sugera si dansu o sa fie dauna totala. Prostia mare si nu inteleg de ce (ca nu o fost vina mea si nu eu am vrut sa se intample asa ceva) e ca primesc 60% din valoarea masinii pt dauna totala.E o porcarie lucrul asta
  • soulfly

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e o porcarie dar asta-i treaba...vinzi ce a mai ramas din ea+60 % si gata...
multi au facut asa si daca te mai chinui sa o dezmembrezi s-ar putea sa scoti mai mult,parerea mea

asta in cazul in care iti da dauna totala
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa o dezmembrez ca are toate actele la zi si merge ok totul la ea. De asta ma doare inima. E lovita doar in partea din spate. Stiti pe cineva interesat sa o cumpere sa o repare? Eu nu mai vreau sa ma ocup de ea. Stiu ca sunt service-uri care se ocupa cu asta, sunt masini lovite frontal la care spatele e intact, asa ca interesat cineva?
Skip ads

  • soulfly

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
baga si tu cateva poze cu masina lovita(la vanzari masini),poate vede cineva si o cumpara, depinde si de pretul cerut.
multa bafta!
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ma intereseaza.. asteptam poze..
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
presupun ca povestea cu 60% e pe RCA-ul celuilalt. Ai casco? daca da, apeleaza la casco-ul tau...
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Da, 60% primesc pe RCA-ul celuilalt. Nu am avut casco

Pun poze facute, daca intereseaza pe cineva sa o ia asa cum e. Cat considerati ca valoreaza?





Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai cu banii aia o faci si iti mai ramane si ceva bani. Nu e asa rau rupta, daca mergi la un servce calumea cu 2000-2500 eur o faci asa ca mai gandeste-te.
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Pai nu merge asa. Primesc 60% din valoarea masinii daca piesele pentru reparatii depasesc valoarea masinii din catalog (dupa ani si uzura, adica 4338 euro) si este declarata dauna totala. Daca piesele nu depasesc valoarea asta, pot alege sa imi repare masina sau sa imi primesc banii si sa o repar in regim propriu. Nu prea merge sa primesc banii aia, cum ai zis tu mai sus, sa o repar si sa raman cu bani.Asigurarile nu ies in pierdere
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai inteles, asigurarea iti da la dauna totala 60% din valoarea de catalog+cadavrul, care poti sa faci ce vrei tu cu el. Eu spuneam ca poti repara masina cu vreo 2500-3000 eur dupa ce iti iei baniii de la firma de asigurari.
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Aci este si un risc, cel de la service la care am dus masina a zis ca "poate" iese ca si cum o fost. Dar nu-mi poate promite lucrul asta. Si atunci ce rost are sa ma risc eu sa bag bani in ea. Oricum era bagata la vanzare. Am obtinut pret bun pe ea si regret ca nu am dat-o cand o fost cazu. Poate scapa saracuta de aceasta soarta....
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Iese , nu -ti fa griji, am vazut masini mult mai sifonate ca a ta, de genul facuta din 2 masini distruse rau, si nici nu se cunostea imbinarea, puteai sa juri ca e neatinsa Smile
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Uite ca ai gasit spate complet la pret bun, mai ramane manopera si vopsitul si gata ai masina. Mai mult de 1500 eur nu te costa si asa incarcat. Bafta. Ia banii de la asigurari pe dauna totala.
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Inca nu am primit raspunsul de la asigurari, sunt plecati in concediu cei care se ocupa, si sper azi sau luni sa-mi spuna raspunsul. Dauna totala iese daca piesele depasesc valoarea reala a masinii, deci nu pot hotara eu asta. Mai vedem cand aflu raspuns. Nu ma intereseaza sa o repar
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR