Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • xmlguy

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am o problema oarecum similara. De ceva vreme incoace mi se desincronizeaza cheia, originala Opel.

Am descoperit ca unul din picioruse, cel lipit pe partea opusa bateriei, era dezlipit. L-am dat la lipit. Am observat si ca bateria din cheie era cam terminata (incepuse sa emita tot mai incet, concluzie pe care am tras-o cand am vazut ca trebuie sa ma apropii tot mai mult de masina ca sa reactioneze). Am schimbat-o de atunci de doua ori.

Sunt momente cand pur si simplu nu reactioneaza la telecomanda, alteori apas pe buton, se aprinde ledul ala si ramane asa cateva secunde, dupa care se stinge si daca mai apas o data reactioneaza (deschide usile). Daca intru in masina si sincronizez cheia, merge din nou, fie cateva inchideri/deschideri fie cateva zile. Nu am alarma pe masina, am doar inchidere centralizata si imobilizator.

Astra Caravan, 2001, Y20DTH. Bateria masinii banuiesc ca e ok, n-a dat nici un semn de oboseala inca. Deja nu-mi mai vin idei in legatura cu ce as mai putea sa verific.

P.S. Cred ca am deocheat-o. De vreo doua zile merge incontinuu, fara rateuri. Presupun ca odata ce am facut public acest lucru iar o sa o ia razna.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR