Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Bine v-am regasit, incerc sa prezint putin concediul meu deci am plecat din BV spre Tulcea mai exact in Murighiol unde am pescuit niste "balene" si unde am vazut niste rasarituri precum si apusuri cum putin vezi.



Tabara Very Happy


Dupa care am ajuns si la Mare am stat in Eforie Nord vreo 5 zile, apoi m-am indreptat catre Suceava sa vizitez manastirile
un pic de Putna

Un pic de Voronet


Un pic de Sucevita


Si Moldovita


Dupa care am facut cale intoarsa zi am plecat catre casa pe la Vatra Dornei - Bicaz - Gheorgheni - BV. Apropo evitati drumul catre Vatra Dornei e in lucru si eu am stat la semafoare de 2-3 ori ca sa pot sa trec ca nu respecta nimeni semaforul.


Barajul Izvorul Muntelui




In total 12 zile 1757 KM cu 106L am iesit la un consum mixt de 6.02L ceea ce cred ca e ok.
Pt sfaturi cu drumuri prin jud TL, CT, VN, SV, HR va pt ajuta.

PS- Octav_bz cum a fost la SF.ANA?
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La Sfanta Ana a fost, asa cum ma asteptam superb.Vreme buna, baie super in lac, am vizitat mlastina si spre norocul nostru, in grup fiind un hidrolog maghiar am fost si in unele locuri "interzise" publicului larg.In Balvanyos am ajuns a 2-a zi dimineata, prea dimineata ca sa fie ceva deschis.(ora 9).Am urcat apoi pe Transagarasan unde s-a stricat vremea si am avut si ceva pbl cu masina (cu pompa de apa-curgea din ce in ce mai rau).Am dormit 2 nopti pe Transfagarasan (una la Balea, alta pe paraul Capra), apoi am luat-o spre valea Oltului, Manastirea Cozia, Brezoi, Voineasa, Malaia, Obarsia Lotrului.Superb loc Obarsia Lotrului, insa fff frig doar 4 grade noaptea.Am gasit o casuta cu 25 lei /noapte si am fost multumiti.Oricum corturile erau fleasca.Apoi am vrut sa mergem spre Petrosani (de la Obarsia Lotrului sunt doar 29 de km), insa drumul era praf, rupeam masina practic, asa ca ne-am intors spre casa.Sper sa reusesc sa pun si eu cateva poze zilele urmatoare intr-un topic.Oricum la Sf Ana e posibil sa ma reintorc, poate chiar weekendul urmator.Numai mine Daddy_vale.
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cuvinte sunt putine de spus, poate doar ca te invidiez, si promit ca in concediu sa fac macar jumatate din cat ai reusit tu !

Bravo !

P.S. Totusi ... nu a fost putin cam obositor ? Shocked Cum s-a comportat dodo ? Very Happy
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Masina sa comportat impecabil nu am avut nici o prob, Octav imi pare rau ca ai avut prob dar daca sa rezolvat e ok. Cand mai vii pe la Sf Ana da un bip Very Happy eu merg maine seara acolo si stau peste noapte.
Bafta.
Ice nu a fost obositor ca mai mult de 350km pe zi nu faceam tocmai deaceea ca sa nu fie prea obositor si sa fie o placere condusul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR