Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Si oricum nu se deceleaza orice problema daca o pui pe tester... Altfel crezi ca ar mai fi asa incarcata sectiunea de probleme tehnice?
Skip ads

  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Vectra sedanul meu nu troncane... Laughing Cool
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai e in trei volume si trancane mai putin, dar tot trancane. Facem o proba la 50 km/h pe piatra cubica denivelata (unde am testat un A6 nou si nu trancanea)? Laughing
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Io vorbesc de trancanit pe drum normal. Pe piatra cubica imi zbarnaie bordul si ce am eu prin portbagaj. In rest nu aud, ca am muzica data tare... Laughing Io-s multumit de antifonarea Vectrei - nici prea prea, nici foarte foarte. Nu se compara cu antifonarea de la masinile mai noi, insa mie-mi place sa aud ceva zgomot si de la motor, eh. Razz

Un hatchback va trancani oricum mai mult...
Skip ads

  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Baaaah, boala lunga - moarte sigura Evil or Very Mad
Atatea discutii pentru ce? Eu chiar nu-i inteleg pe unii... Shocked
N-am avut bani de altceva - mi-am luat Nova Rolling Eyes
Cand am mai avut ceva - am vandut Nova si m-am bagat la Opel
Smile Cand voi mai avea ceva, vand Opel si ma bag la altceva Very Happy And so on...

Fratzilor, si cu p..beeep..a in c..beeep..r si cu sufletu-n rai, nu se poate! Cool
Cred ca va pierdeti timpu' aiurea pe thread-ul asta...

Good luck!
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@malex-Mr. Green ....subscriu
  • AND

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
OOOOOOOO AAAAAA Very Happy Am o veste shock!

Sunt sanse ca multumita unei persoane generoase (taicamiu) , in loc de un imprumut de 4000 euro sa beneficiez de unul de 8000!! + 1000 ai mei = 9000 euro !

Aoleu cred ca va ganditi sa inchideti topicul ca asta ar putea insemna inca 10 pagini pe tema asta Razz .

Cu 9000 euro masina noua n-am ce sa iau .. Logan , Kalos , Accent , Albea .. NU MERSI! Poate doar Renault Clio ar merita considerat. Dar bineinteles in primul rand Opel Astra 1.7 DTI din 2001 Laughing , iar alte marci nu cred ca voi considera prea mult ; Skoda Fabia TDI ar mai fii o chestie..

Bineinteles o masina de 8000-9000 euro daca nu o am in garantie , sunt om mort pt ca nu-mi permit piese de schimb. Cum pot sa fac ca un Astra din 2001 sa-l am in garantie ? Doar prin o societate de leasing dar nu pot beneficia de atatia ani pt ca rata lunara sa fie mai mica, precum as face-o daca as lua masina prin credit. Nu vreau sa-l "leg de maini" pe taicamiu asa ca vreau ca ratele sa fie cat mai suportabile pentru el. Nu pot decat sa zic mersi ca omul apreciaza faptul ca o masina noua e noua si ai garantie la ea , si e destul de pragmatic pt a fii dispus sa dea mai mult doar ca sa doarma mai linistit noaptea.

Deci exista vreun mod prin care pot face ca achizitia unei Astra din 2000-2001 (ideea mea) sa fie mai benefica ratelor lunare si sa aiba garantie decat achizitia unui Clio nou (ideea lu' taicamiu Sad ) ?
  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ASTA O IA DE LA CAPAT Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
...ASTRA.....CLIO.....LOGAN.....VECTRA SH......

AND, ia-ti frate un Logan nou - ai si garantie si-ti mai raman si o mie de euroi sa-i tot pui benzina; asa iti satisfaci toate poftele - masina, garantie, bani de benzina, loc de fu...beeep...ut ca-i mare ca draku portbagaju ala Very Happy

gataaaaaaa.... mi-am promis sa nu mai citesc post-urile de pe thread-ul asta...
Skip ads

  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
@malex, subscriu in totalitate !!!!
@AND de ce frate, de ce ai gasit forumul asta, de ce nu ai dat de dacia club mai intai ?>


Corvin
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asta-i buna!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Mai pune ceva bani si ia-ti o Astra noua!
  • AND

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Astra noua ma duce pe la 15.000 euro si no tengo dinero! Daca iau astra , o iau cum fac majoritatea .. 1.7 DTI din 2001 Razz . Bineinteles acum, la pretul de 8500 euro pot sa gasesc si Skoda Octavia TDI din 99 , poate chiar 2000 , sau bineinteles Opel Vectra DTI din 2000. Daca as avea de ales dintre astea 3 , chiar nu stiu ce sa zic. E vorba de o investitie imensa din partea familiei mele si masina aleasa trebuie sa aiba "tiparit" FIABILA pe parbriz. Rog niste opinii de la persoane care au mers cu toate 3 masiniile (Astra , Vectra , Octavia) , si poate un mic tabel cu plusuri si minus-uri la fiecare fata de celelalte doua.
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Corvin a scris:@malex, subscriu in totalitate !!!!
@AND de ce frate, de ce ai gasit forumul asta, de ce nu ai dat de dacia club mai intai ?>


Corvin


Stai linistit ca e si acolo si pe autoshow si asa mai departe... Very Happy


Ultima modificare facuta de solver la Sam 09 Apr, 2005 9:33 pm
Skip ads

  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Pai acolo a inceput.... sfarsituuuuuuuul.... Twisted Evil

Eu unul ma duc sa ma culc...
  • AND

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Tocmai am mers cu un Opel Astra 1.7 DTI Hatchback din 2001 , cumparat de un prieten al familie cu 8200 euro si 60.000km reali. Casco este 600 euro. Masina m-a dat pe spate , nici n-aveam cuvinte! Masina m-a cucerit 100% ! Imi aduc aminte cat de mult ma impresionase o Skoda Fabia acum ceva vreme ..eh bine nici nu se compara cu Astra-ul ! Nici pe departe ! Sunt in love Wink
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Si gata? Atit? Si-au trait fericiti pina la adinci batrineti....


Da' pe noi cui ne lasi? Crying or Very sad Crying or Very sad
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
in sfarsit Laughing Laughing Laughing .Am scapat Exclamation Sau poate nu Question Poate ca de acuma AND o sa inceapa cu problemele daca si-a luat pina la urma astra de care vorbea.
Io sper sa se bucure de ea si gata! Poate acuma incepe sa scrie ... era mai buna logan sau mai stiu eu ce ca am puso fratilor Very Happy .
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Rugati-va fratilor sa n-aibe nimic masina pe care o ia ca altfel la sectiunea probleme tehnice am pus-o Mr. Green
  • violafinest

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La bani de care zici mi-asi aduce din Germania un Astra 1,7CDTI sau un Golf IV 1,9TDI ....alea de dincolo sunt mai intretinute si daca te pricepi putin cand o alegi , e ca si cum ai avea garantie Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR