Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ducu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Eforie-Sud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cu ocazia Sarbatorii Craciunului am fost la varul meu la munte in vizita si am ramas in mod placut surprins sa descopar ca si-a cumparat un Astra 1.6 GT cu 2 usi din anul 2001, parca. Masina n-ai probleme cu ea, merge ca unsa. Altceva vroiam insa sa va intreb: omul a luat-o cu aproximativ 3000 de euro in septembrie 2006. Din cate am cautat pe site-uri specializate in vanzari auto, un astfel de model se gaseste mai rar. Se poate gasi un exemplar mai ieftin de aceasta suma dupa 1 ianuarie? Ce consum mediu are in oras si in afara orasului? Merita fata de un Astra G clasic? Scuze de thread, dar sunt novice in materie de auto. Rolling Eyes
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Astra Classic e masina noua ... Astra G e modelul pana in 2005 (mai exact pana sa apara Astra H). Daca a luat-o cu 3000E din 2001 (banuiesc ca se poate inmatricula) eu zic ca e o afacere buna.
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu cred ca mai degraba e vorba de un Astra F Confused
  • ducu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Eforie-Sud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pystha a scris:Eu cred ca mai degraba e vorba de un Astra F Confused

Seamana 70% cu masina ta, culoarea idem, bordul un pic diferit (cadrane normale, butoane de la aerul conditionat asemanatoare......doar ca am vazut si cartea tehnica si asa scrie "OPEL ASTRA 1.6 GT", plus si pe lateralul dreapta al masinii, pe banda aceea neagra scrie GT cu incrustatii din fabricatie. Si e pe benzina... Razz
Skip ads

  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
La 3000E nu prea imi vine sa cred ca e vorba de G. Anul de fabricatie ziceai ca "parca" iar eu nu am auzit ca s-a fabricat vreodata o varianta "GT" la G-uri (poate nu sunt f bine informat), in schimb la F-uri da.
Daca e G si a dat 3000E pe ea, a fost o afacere nu buna ci excelenta Wink . As lua si eu cateva la pretul asta...

vezi aici putin cu generatiile Astra.
  • ducu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Eforie-Sud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
The Astra Mk2 was launched in Europe in 1998. It was available as a 3 and 5-door hatchback, 4-door saloon and two special versions: the Astra Coupé and the Astra Cabrio, both of them designed and built by Bertone.
Uite, e luat de pe link-ul dat (acum doar n-oi fi eu chior -ASA SCRIE LA CARTEA TEHNICA., este o masina mai speciala.) Wink Chiar, de ce se gasesc foarte putine exemplare de vanzare pe site-urile specializate in vanzarea auto sh? Question
http://www.masini.ro/files/...il.php?v_id=71913 Si mai edificator!
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
poi Mk2 = G, dar vezi si tu pretul nu? sa fie numai 3000E la un G din 98? ma indoiesc...
ai vazut si tu pretul aproximativ la linkul dat de catre tine. Nu vad nimic "special", este un Astra G normal hatchback cu 3 usi si nu sunt deloc putine exemplare la vanzare (poate te gandesti la varianta cu 3 usi?). Oricum, masina asta nu e GT. La Mk1 (F) exista GT.
Da si tu un search cu "Astra GT" pe google, o sa vezi ca ies numai F-uri..
Poate ceva imi scapa, dar eu zic ca asa se pune problema....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR