Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • andreib333

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
In data de 21 mai 2007 am dat comanda la un opel astra h facelift, motor 1.4. Pana aici toate bune... Mi s-a promis termen de livrare data de 15 iulie. A trecut termenul si dealerul tot m-a amanat...ba 20 iulie...ba 20 august Shocked Sad Bun! Mi-am zis macar sa profit si sa-mi pun comenzi pe volan(un mic moft). M-am dus la dealer si l-am rugat sa-mi faca acest moft(pe banii mei bineinteles). Surpriza a fost cat mai neplacuta...'Nu se poate!'
Ceea ce vreau eu sa stiu...ce sa fac sa obtin si eu un avantaj de pe urma intarzierii? Precizez ca tot ceea ce vreau este sa mai adaug ceva la masina intrucat are doar echipare enjoy simplu! Sunt dispus sa platesc dar mi se tot raspunde ca nu se poate! Astept raspunsurile voastre!
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cred cã pentru început era bine dacã cãutai subiecte similare aºa descopereai https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=37 unde era locul acestui subiect nu? Smile
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca ai pe contract clauza cu termenul maxim de livrare, da-i in judecata; vei castiga.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Citeste bine cate zile LUCRATOARE sunt specificate in contract ca termen de livrare. Fa calculul si abia apoi vezi daca nu cumva sunt in grafic. B---ngii de obicei isi iau masuri de siguranta. NU dau termene aiurea.
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sa-ti dea o masina sa conduci pana cand vine masina ta. Sigur masina ta a ajuns pe 15 iulie, are alt proprietar care a uns cu ceva dealerul, asta e..........ro
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
andreib333 a scris:In data de 21 mai 2007 am dat comanda la un opel astra h facelift, motor 1.4. Pana aici toate bune... Mi s-a promis termen de livrare data de 15 iulie. A trecut termenul si dealerul tot m-a amanat...ba 20 iulie...ba 20 august Shocked Sad Bun! Mi-am zis macar sa profit si sa-mi pun comenzi pe volan(un mic moft). M-am dus la dealer si l-am rugat sa-mi faca acest moft(pe banii mei bineinteles). Surpriza a fost cat mai neplacuta...'Nu se poate!'
Ceea ce vreau eu sa stiu...ce sa fac sa obtin si eu un avantaj de pe urma intarzierii? Precizez ca tot ceea ce vreau este sa mai adaug ceva la masina intrucat are doar echipare enjoy simplu! Sunt dispus sa platesc dar mi se tot raspunde ca nu se poate! Astept raspunsurile voastre!


...pai daca masina a iesit din fabricatie....nu se mai poate adauga nimic pe echiparea masinii...
..poti apoi sa faci "after-sale"...dar sa nu contravina garantiei.
Asa ca ...limiteaza pretentiile la accesorii de genul kit de siguranta ( triunghi, trusa, stingator), alarma, presuri, sepci , genti, pixuri, si alte marafeturi Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR