Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • codrinbl

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Omega 1991 C30SEJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Buna baieti. Va rog din suflet sa ma ajutati......Am nevoie de un soft pentru diagnoza scan si altele dar care sa functioneze cu interfata cu max232, adica aldl 8192. Am un opel omega A din 1991 si nu pot sa ma conectez la calculatorul masinii. Am incercat mai multe softuri dar am avut ceva probleme:
-EFIlive nu merge cu bosch motronic
-WinALDL nu stie de aldl 8192
-ScanMaster stie doar de OBD2
si tot asa. Majoritatea softurilor sunt pentru OBD2. Vreu si eu un soft pentru aldl 8192(OBD1). am vazut un program tare AutoScaner Opel. e cam cel mai tare de la opel dar costa 12.500.000 si chiar nu am atatia bani sa dau pe el. Va rog sa ma ajutati ca sunt disperat. Am facut interfata si nu am soft. Si in plus interfata e buna sigur ca am testat pe o alta masina care nu avea bosch motronic si mergea cu softul EFIlive.
Vreau un program care sa poata citi calculatorul Bosch Motronic 1.5.1 (0261200356 FZ) folosind o interfata aldl 8192 cu max232. VA MULTUMESC.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
http://winaldl.joby.se/

Vezi de asemenea: https://www.clubopel.com/vie...mp;highlight=aldl

si cel mai important lucru de stiut, foloseste SEARCH cu incredere: https://www.clubopel.com/search.php?mode=results

Bafta !

CristianTM.
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
incearca asta ElanScan mai am stiut unul dar momentan nul gasesc,mi se pare ca era freescan sau scantools nu mai retin.
  • codrinbl

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Omega 1991 C30SEJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am folosit cu incredere SEARCH-ul dar nu am avut succes. toate softurile care le gasesc ori nu stiu de aldl 8192 ci stiu doar de 160 ori sunt pentru OBD2. nu am gasit un program care sa meraga cu aldl 8192 si sa suporte bosch motronic 1.5. ce sa fac ca sa imi pot face si eu diagnoza la masina ca sunt innebunit si mor de ciuda. este un program auto scanner opel advanced sau ceva de genul asta care stie sa faca tot ce vrei inclusiv sa salvezi softul din eprom dar na .... costa 12.500.000 si nu imi permit. am mai cautat programe si am mai incercat dar nu am reusit nimic. tot ce gasesc ori nu merge cu aldl 8192 ori nu suporta bosch motronic 1.5. PLEASE HELP!
Skip ads

  • mirceaalex001

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
codrinbl a scris:am folosit cu incredere SEARCH-ul dar nu am avut succes. toate softurile care le gasesc ori nu stiu de aldl 8192 ci stiu doar de 160 ori sunt pentru OBD2. nu am gasit un program care sa meraga cu aldl 8192 si sa suporte bosch motronic 1.5. ce sa fac ca sa imi pot face si eu diagnoza la masina ca sunt innebunit si mor de ciuda. este un program auto scanner opel advanced sau ceva de genul asta care stie sa faca tot ce vrei inclusiv sa salvezi softul din eprom dar na .... costa 12.500.000 si nu imi permit. am mai cautat programe si am mai incercat dar nu am reusit nimic. tot ce gasesc ori nu merge cu aldl 8192 ori nu suporta bosch motronic 1.5. PLEASE HELP!

am eu softul,daca il vrei vb pe pm
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ai facut rost de soft, sunt si eu interesat? Cu ce interfata merge? O schema,ceva..
  • Eko2001ro

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sunt interesat de soft
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR