Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
@SkiLLah: eu il cunosc pe Vasile de ~4 ani timp in care am cumparat multe piese de la el. Poate ca are preturi mai mari decat la alte centre de dezmembrari dar piesele sunt in perfecta stare. Daca suni la reprezentanta ai sa te sperii de pretul acelui racord. Eu sper sa te tina cel putin la fel de mult racordul achizitionat cu unul original dar si eu am luat piese aftermarket si am fost dezamagit de calitatea lor.
Bertone are perfecta dreptate in legatura cu piesele. De ex eu am aripa stg fata schimbata( bineinteles nu originala). La luft nu iti dai seama dar cand am montat faruri originala Valeo nu stiam de ce nu incap.
Eu unul il recomand.
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
la piese de caroserie si eu prefer sh originale.
la fosta am avut bara spate sh care s-a facut tandari. aripile aftermarket ruginesc repede, etc.
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Marius T. a scris:@SkiLLah: eu il cunosc pe Vasile de ~4 ani timp in care am cumparat multe piese de la el. Poate ca are preturi mai mari decat la alte centre de dezmembrari dar piesele sunt in perfecta stare. Daca suni la reprezentanta ai sa te sperii de pretul acelui racord. Eu sper sa te tina cel putin la fel de mult racordul achizitionat cu unul original dar si eu am luat piese aftermarket si am fost dezamagit de calitatea lor.
Bertone are perfecta dreptate in legatura cu piesele. De ex eu am aripa stg fata schimbata( bineinteles nu originala). La luft nu iti dai seama dar cand am montat faruri originala Valeo nu stiam de ce nu incap.
Eu unul il recomand.




mie nu m-i s-a parut normal schimbarea asta radicala de pret Smile la telefon 50 la fata locului 100 ...chiar nu gasesc logica ...cat despre piesa eu cred ca o sa ma tina mai mult decat aia pe care mi-o dadea nea vasile pt ca era noua , si ce crezi , cu 30 de lei mai ieftina decat aia sh de la nea vasile asa ca ... :-j sunt satul de combinatorii astia care te iau drept fraier Smile
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
mie nu m-i s-a parut normal schimbarea asta radicala de pret Smile la telefon 50 la fata locului 100 ...chiar nu gasesc logica ...
Despre schimbarea de pret nu stiu ce sa zic - nici mie nu mi se pare normal. Daca ar fi sa ''tin'' cu tine as spune ca Vasile e neserios, daca e sa ''tin'' cu Vasile as spune ca nu a inteles modelul.

cat despre piesa eu cred ca o sa ma tina mai mult decat aia pe care mi-o dadea nea vasile pt ca era noua , si ce crezi , cu 30 de lei mai ieftina decat aia sh de la nea vasile asa ca
Crede-ma ca si eu am zis de multe ori asa si in 90% din cazuri am luat teapa. Dar specific inca o data sper ca piesa noua sa te tina mai mult decat una originala.

O zi placuta!
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
nika_nica a scris:am fost la un parc de dezmembrari sa caut capacu acela de la carligu de remorcare,avea vreo 3, unu era exact culoarea masini mele, si 1 gri si unu rosu, il intreb cat costa cel albastru si imi zice 80 de ron, il intreb dc este asa scumpa, raspunsul a fost domne e in culoarea masini dvs, vil dau pe asta rosu la 60 de lei.

in final am cumparat nou cu 45 de lei.


pai in conditiile in care ai luat nou cu 45 lei, cat a fost afacerea in final, dupa ce l-ai vopsit?
cred ca trebuia sa te duci cu alta masina si il luai la 60 Very Happy
  • sorin7789

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
zilele trecute am trecut pe la Gold & Platin in Iasi, era pustiu, nici masini la reparat nici mecanici,ce mai ,batea vintul pe acolo. am auzit ca sunt in pragul falimentului...asa le trebuie...erau o RUSINE pt marca OPEL. acum vreo 6-7 ani am vrut sa scriu la OPEL in Germania sa le zic ce se intimpla acolo. uite ca economia de piata a facut dreptate:)
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sorin7789 a scris:zilele trecute am trecut pe la Gold & Platin in Iasi, era pustiu, nici masini la reparat nici mecanici,ce mai ,batea vintul pe acolo. am auzit ca sunt in pragul falimentului...asa le trebuie...erau o RUSINE pt marca OPEL. acum vreo 6-7 ani am vrut sa scriu la OPEL in Germania sa le zic ce se intimpla acolo. uite ca economia de piata a facut dreptate:)

Si in Galati cam aceeasi imagine . Au intratin insolventa .
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
la problema legata de pricepere in reprezentantele opel in romania te lasa masca raspunsurile:martori aprinsi in bord-contact inperfect(si masina scoate fum de parca a luat foc).
Am mers la un service din slobozia pentru zgomote ciudate la partea din fata:constatare -bielete antiruliu defecte.ok am comandat le-am montat aceleasi zgomote.merg la un centru de vulcanizare caci am presupus ca rotile sunt de vina si stupoare-amortizoarele aveau urme vizibile de scurgere pe ele.acum le-am comandat si zile astea mi le schimb singurca astia nu merita nici un leut.
Skip ads

  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
salutare! revin cu stiri noi din service.astazi m-am apucat sa imi schimb singur amortizoarele si stupoare la bieleta antiruliu pe dreapta ,la partea de jos nici macar nu era stransa cum trebuie(avea distanta de 1 mm)(a vazut ca se invarte cu totul si a last-o asa).tin sa reamintesc faptul ca in urma cu o saptamana am fost la service si mi-au schimbat bieletele.
  • mihaifasola

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Am venit de la un drum mai lung si mi s-a aprins senzorul de avarie la bord si limiteaza viteza la 110 km, la Opel Astra Caravan pe benzina 2002. Fiind o problema la sistemul electric m-am dus la Opel Gesara Bacau pentru diagnoza computerizata. Mecanicul desface capota si verifica foarte rapid nivelul uleiului, nu comenteaza nimic, dupa care la computer iese senzorul turometru avariat. Schimbarea lui cam 500 RON. Pana sa ma hotarasc daca sa-l schimb, la cca. 2 saptamani de probleme, observ cum ca la drum inclinat se aprinde din cand in cand senzorul de ulei. Verific uleiul si joja uscata! Am completat cu ulei din aceeasi clasa si brusc nu se mai aprinde nici un senzor si asta de multe luni.
E clar ca a incercat sa ma pacaleasca, fiindca stia de nivelul uleiului.
Aviz amatorilor.
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am fost sa calibrez o antena pe soseaua Giurgiului, langa magazinul Dedeman, oamenii sunt total pe din afara, aveam SWR, 3 si a spus ca e bine, am platit 25 lei pe nimic, deci nu recomand.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
unii dintre noi inteleg din postul tau doar cat titliul..... de exemplu eu.

-Ce-i ala SWR?
-Dar swr3?
- SWR 3 e bun sau nu?
-Cat trebuie sa fie?
-Avem si noi?
Skip ads

  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Tepari, ma refeream la cei care au statii cb si vor sa calibreze statia cu antena, practic ei fac treaba pe jumate, nu regleaza si antena si daca ai swr peste 3, poti arde finali de la statie.
  • cristianpopescu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Stiu ca e o postare veche dar pentru cei care cauta un raspuns la intrebarea asta, Top Lac este foarte bun partea de vopsitorie. O spun din proprie experienta.
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salutare Opelisti!

Din pacate sunt nevoit sa scriu, spre stiinta tuturor, despre experienta mea nefericita cu CENTRAL SERVICE, Str. Dragos Voda 65, Sector 2, Bucuresti (www.centralservice.ro).
Joi 11-Jun-2015, la recomandarea inginerului de la itp, m-am apucat sa caut un service specializat in tinichigerie-vopsitorie pentru a repara niste urme de rugina la podeaua masinii. Spre necazul meu am dat peste cei de la Central Service, care dupa ce au facut o scurta evaluare a lucrarii mi-au spus sa vin cu masina luni 22-Jun-2015 la ora 8:00 pentru a fi introdusa in reparatie. Din spusele dumnealor nu trebuia sa dureze mai mult de o zi si nu trebuia sa coste mai mult de 200RON. M-am prezentat la ora 8:00, am asteptat sa vina consultantul de service pana la ora 8:20, mi-au preluat masina, mi-au spus ca o sa fie gata pana la terminarea programului si gata. Spre dupa-amiaza i-am sunat, sa stiu ora la care trebuie sa ma duc sa ridic masina, dar, din nefericire, nu era gata. Au zis ca o s-o termine a 2-a zi pe la ora 14:00. A 2-a zi, pe la ora 14:00, i-am sunat, mi-au spus ca nu stiu exact starea lucrarii si ca ma vor suna inapoi, dar nu au mai facut-o. Dupa aproximativ o jumatate de ora mi s-a aprins "beculetul rosu" si am plecat catre ei, unde, spre stupoarea mea, am gasit masina neatinsa, in parcare. M-am uitat pe hartia de introducere in reparatie a masinii si am constata ca trecusera intervalul 15~25-Jun-2015 - "stiau ei ceva dar nu vroiau sa-mi spuna si mie!"
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si pana statea masina acolo, mai lua o piesa sau mai multe " de proba " la alte masini " nu ai luat cheia si ai plecat direct ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR