Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
se tot vorbea aici pe forum de o intrunire la vara Idea Question Poate atunci o sa fim mai multi. e bine totusi ca in bucuresti se mai intilnesc. eu inca mai astept vara! poate atunci o sa facem o intilnire de amploare si o sa am si eu un stiker. Apropo au iesit beton. felicitari celor care au tras tare!
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am si pret:
daca facem 1000 iese aprox 25000lei/buc (incl. TVA)
la 500 e mai mult , aprox 39000 lei /buc

Mr. Green Va dau un nr de cont sa-mi trimiteti banii??? Mr. Green
"meseria mea e tzeapa......" he he he

Daca poate cineva la un pret mai jos (tot in serigrafie) sa zica... daca e in Buc. pot merge sa verific (pt bun de tipar)

Sa traiasca !

Ti le facem la 138 lpi
Punem rigla de raster, ok?

Pretul nu iese mic intrucat sunt doar 5.5 mp si nu am unde sa impart
sitele, filmele si stanta

Pret unitar la 500 buc : 0.897 euro + TVA / buc
1000 buc: 0.574 euro + TVA / buc

o zi excelenta

Mihai

-----Original Message-----
From: [mailto:matakus67@yahoo.com]
Sent: Thursday, April 21, 2005 1:32 PM
To:
Subject: Stickere

Salve Mihai
Am nevoie de un pret pt:

STICKER
format incadrabil 10x11 cm
autocolant oracal transparent
tipar 4+gri+alb (tipar in oglinda, se lipesc prin interior)
stantate (vezi forma)
500 sau 1000 buc

P.S. la 175 lpi, da? (hai ca stiu ca nu mai e mult
pina ajungeti sa serigrafiati asa!!!)

calde salutari

  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
noh nici nu-i rau , din partea mea e mai mult decat ok , tre sa ne inscriem undeva sa vedem fiecare cate buc. vrea ,se strang 500 sau 1000 ,asta dc toata lumea e de acord, si inca un lucru , cum facem cu plata , mai ales astia din`afara Buc. ?
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai nu zisei Twisted Evil trimiteti voi banii la mine in cont si pe urma mai vedem Mr. Green
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pererea mea e ca sunt multe 500. Ganditi-va ca toti membri sunt 700 si din astia, nu stiu cati isi mai aduc aminte de forum.
Pretul ar fi ok (39k/buc) dar eu cred ca pana la urma o sa facem 1-200 bucati, la un pret mai mare evident, dar care se vor distribui.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
De acord cu vectraDTI. 200 cred ca e un numar ok din toate puntele de vedere, inclusiv pretul.
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ganditi-va ca vor fi multi care vor lua cate doua.
500 nu sunt prea multe; facem lista, vedem exact cate ne trebuiesc si restul cat ramane le impartim la toti care le-am cumparat si cred ca le putem distribui prietenilor cu Opel, care nu sunt inscrisi in acest forum; un motiv in plus si pentru ei sa se inscrie.

O alta varianta ar fi sa le distribuim la mag. de piese auto, sigur s-ar vinde. Problema se pune CINE ISI ASUMA RESPONSABILITATEA ASTA...

Zafirule, trebuiesc platite toate odata cred, deci trebuiesc stransi banii inainte... Question
Daca da, baga si tu un numar de cont, sa mai scapam si noi de niste bani din buzunar Smile

Cine se ocupa de lista?
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Pai dupa un calcul simplu....pentru 500 buc suma ar fi de 19.500.000 aproximativ...cu tot cu tva...

Startul s-ar putea faca la intalnirea de gratar...
Strangem noi banii astia?
Cred ca am astepta prea mult.....deci propun ca zafirul sa ne dea pret si pentru 200 buc....chiar daca costa mai mult ....
ATENTIE...o sa ne ramana stanta...si probabil si sitele serigrafice..deci celelalte....vor fi mult mai ieftine

b90nos
In ce ma priveste macheta este pregatita...Smile)
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai in suma absoluta avem
500 - 448Eur
1000 - 574Eur

la 200 dat fiind faptul ca pregatirea, stanta, sitele etc. sint o parte f mare a costului ar tb sa fie cam 350Eur.
Intreb.
Atentie, sitele nu e pastreaza, ele se reutilizeaza (se spala cu pistol cu presiune, ca la spalatoria auto); ce se pastreaza sint filmele.
Ar mai fi o idee, pot sa vad ce ar insemna sa fac si cu lipire prin exterior inca vreo 200(cu aceeasi stanta) poate vor fi unii sa vrea sa le lipeasca pe tabla (ca alea cu RO) - astea sint sigur mult mai ieftine

Iata ce-i scriam adminului la putina vreme dupa ce m-am inscris (sint userul 25!!! Laughing )

Poate lansezi un post cu sfaturi de la tipi priceputi in marketing (eu ma pricep sa produc... Mr. Green ) sa gasim un mecanism prin care sa producem spre ex. tricouri cu sigla club opel sau cu un layout (ma pot ocupa si de asta cu niste prieteni...) haios,sau sepci sau brelocuri sau pixuri ...intr-un nr rezonabil ca sa nu coste prea mult (zic asta pt ca la cantitati mici pretul poate fi mare rau...) si cei interesati - deocamdata vaz ca sint doar 25 de utilizatori dar da-o-ncolo s-or gasi oameni interesati... sa le cumpere de pe site...poate facem vizite pe la dealerii Opel (fiecare prin orasul lui...) sa le propunem sa vinda ei odata cu masinile noi sau cind vine omu la service cu una veche... hai ca poate iese ceva
trebuie sa fim activi sa fim auziti... ar fi o idee sa vorbim cu dealerii si sa punem pe siteurile lor ceva, un banner sa stie lumea ca exista clubopel.com... poate n-ar fi rau ca forumul sa fie o parte a unui site
nu stiu vezi si tu ce idei le mai vin si altora...
imi cer scuze, sint putin entuziasmat si am scris mai sus o fraza cam neinteligibila, imi curg ideile repede prin cap... Very Happy
ne-auzim


Poate ca de fapt acum e momentul ala (atunci eram prea putini)
deja forumul e mult mai activ

Daca aveti idei, bagati!!
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
daca luam in calcul postruile precedente referitoare la stickere, eu zic sa deschidem un post nou unde sa posteze fiecare cate bucati vrea si eventual adresa la care sa i le trimitem. Si in plus o modalitate, un cont ceva, unde sa se poate starnge banii. Daca e nevoie, imi pun la dispozitie unul din contruile mele de la BRD, inclusiv ala de card, starngem banii si apoi le trimitem la destinatari.
Trebuie insa atinsa una din sumele alea minime si cei ce vor solicita, ar trebui sa stie ca daca nu se strang suficienti bani, afacerea cade.
Deci concret :
1 topic nou cu inscrieir ptr stickere unde sa vor posta nr dorit de buc. de sticker de fiecare participant
2 adresa ptr trimitere ( evident ca bucurestenii vor veni personal sa le ridice
3 un cont unde sa se stranga banii, cu mentiunea ca daca suma minima ( afisata) nu se strange, banii se vor returna, minus taxele de transfer

Corect ?
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Am varianta pe plotter finala...cu tot cu taiere la acest format.
Pretul este de 0.5 Euro+TVA/buc si putem face minim 220 buc ( 3mp de autocolant).

Deci trebuie sa strangem 110Euro*TVA = 131 Euro adica aproximativ 4.850.000 lei.
Pretul pe buc fiind de aproximativ 22.000 lei.
varianta este de exterior - cum am discutat si la intalnirea de gratar..cu cerneala UV - nu se decoloreaza in timp...

Cum strangem banutii?
b90nos
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cine comanda stickerele sa ne dea un IBAN sa depunem banii, scanam chitantza si o postam... Are cineva vreo idee mai buna ? Smile
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
yeap, strangem banii Very Happy
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
mi-am pus la dispozitie conturile, daca va ajuta, o sa postez IBANUL ( asta daca e varianta acceptata)


Corvin
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
he he corvine, vrei sa fugi tu cu banii....
"dormi in liniste, FNI are grija...."

nu ne lasi pe astra nos si pe mine sa dam si noi o tzapa ..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
luati-i voi mah, luati-i !
100 €... imi ajung de un plin si un pic.... Tare departe pot fugi !
Si ma prinde Robert GSI in primii 30 km ! Sau altii cu Calibre, Astre GSI uri si alte turboshenii Rolling Eyes

Corvin
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic sa ne vedem cumva 25 de persoane din bucuresti...care sa puna cate 200.000 sa le facem si sa fie si usor de strans...apoi vedem cum le trimitem si celorlalti...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu cred...
in primii 10 m tragi dreapta la 90 si o iei pe aratura...
si sa-i vedem dup-aia....

he he
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
se da lovit corvin Laughing
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
deci nu se fac stickere de interior Sad , nu-i nimic ca is bune si astea de exterior Very Happy eu as dori cam 3-4 , trebe sa vad numa cum le platesc si cum le primesc , o idee ar fi sa fie trimise stickerele prin plic la cei din afara Buc Smile nu ? platesc in plus timbrul si plicul
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR