Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Acum un an mi-a adus un prieten mai "colorat" un opel Astra sedan.am fost sa-l inmatriculez si am aflat ca a fost furata.V a da-ti seama ce a primit amicul meu .................Smile
Skip ads

  • floringv

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2007

  • Mesaj Privat
AUTOHAUS . de acolo cred ca trebuie sa cumperi. ai factura si ai si siguranta ca masina nu este furata. si din nord pt ca cei din sud sunt cam ca noi, aproximativ. IN NICI UN VCAZ DE LA TURCI, IUGOSLAVI, SAU MAI STIU EU CE ALTE NATII DE "GERMANI".
inca ceva stiu pe cineva care aduce masini din Germania cu km putini max 150tkm, carte service si toate alea si ieftine pe deasupra nu furate. Smecheria este: masina defapt are cel putin 200_250 tkm si le aranjeaza direct acolo in germania cu km si carte service. asa ca eu prefer sa o aduc singur. daca e sa iau teapa macar mi-am facut-o cu mana mea nu m-a prostit altul
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cei colorati sunt mai periculosi.................asa ca atentie!Smile
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca am lezat moral pe cineva de pe clubopel:(
Skip ads

  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cine stie ceva despre Talbot Matra Murena?
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am stat toata luna iunie in hamburg dar din pacate doar sambata si duminica la hotel pe uscat,restul saptamanii pe vapor.cu ocazia asta am vazut si eu cateva parcuri auto fiecare cu cateva zeci de masini dar m-am uitat doar prin gard ca erau inchise in weekend. la 3 din cele 4 parcuri nu erau preturi pe masini doar nr de inventar probabil intri si intrebi pretul. la cel de-al 4 parc am constatat ca 75%din masini erau mercedez si bmw.din 50 de masini doar 2 erau opel la fel si vw.ca pret am vazut o astra cu 800euro, o vectra b cu 3500 si un passat break cu 5500. am inteles ca ar fi fost un parc mare in afara orasului dar nu mi-am permis sa iau un taxi doar sa-l vizitez.
am aflat in schimb de la soferul neamt care m-a tot luat cu masina de ce schimba nemtii masinile asa repede:iti cumperi masina noua si o achiti integral ,daca in 2 ani cumperi cumperi alta,ai reducere de 30%.

-
  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
stie cineva cum stam cu taxa de prim inmatriculare? care este varianta care se aplica acum?
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Are cineva Lancia Thema ? sau daca a avut , il rog sa-mi dea ceva informatii referitor la acest model.
Skip ads

  • Vectra 2000

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat anul trecut in August/Septembrie 2 Opel Vectra B impecabile . Primul este de la Autohaus iar al doilea de la privat . Este vorba de Autohaus-ul din satucul unde stau parintii mei , Malching , la 10km dupa intrarea in Germania (inainte de Passau) . Pt cei care vor un Opel intr-adevar impecabil , cu factura , garantie si seriozitate (vand doar masinile care au fost cumparate noi de la ei si intretinute doar la ei) va recomand acest autohaus : Autohaus Zeindl www.auto-zeindl.de/ sau masinile din stoc pe http://www.mobiliti.de/scri...=x&show=1%3B1



  • Sso1079

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
PEMEX a scris:Domnilor, astept ceva experiente mai placute, cineva care a cumparat de la un privat , si nu avut surprize neplacute. Wink


Salut,

Uite, pot eu sa-ti dau un exemplu de asta.
Anu trecut, in 31.05, intram in Ro cu un Opel Vectra B, Sport Caravan, 2.0 Dti, adusa de la om din curte.(adica m-am dus pana la el acasa dupa ea), full, adica Xenon, suspensie sport originala Irmscher+jenti la fel + cam tot ce au vectrele astea.
Pe mobile.de, unde am gasit-o, masina arata ca scoasa din "tzipla". Ok, zic eu, (si nevasta), sun, vorbesc cu omu, o rezerv, imi spune ca """mi-o tine"" pana a doua zi la ora 10, pt ca l-a mai sunat cineva pt ea. A spus ca nu-l intereseaza de unde vin, o tine doar pana la 10 a doua zi, dupa care o da la celalalt. Deja imi intrasera ""dubiile""" in cap, si ma cam codeam daca sa mai plec sau nu.
Ok, plec din Ro la ora 20, ca sa ajung pe a doua zi la 10. Ajung la om in fata casei, am ajuns mai devreme cu o ora fata de cat convenisem cu el, vad masina, nespalata. Zic io, amu e de rau, e cam jegoasa (adica nespalata), asta nu a avut grija de ea bla bla deci inca un dubiu daca s-o iau sa nu. Ma intalnesc cu omu, ma uit la ea, intru in ea, jaaaleee - adica murdara. (Tapiteria nu era rupta deloc, pielea era intacta, doar ca stii tu, firimituri, urme de pantofi de la aia mica - avea o fiica mica) - inca un dubiu. Deja incepeam sa am draci, nervi. Iesim in proba, pe autostrada s-a infipt masina la 200 Km/h, recunosc asta m-a mai linistit, mergea ceas.
Cu stangere de inima am luat-o pana la urma, e adevarat a avut pret bun de la inceput, pe mobile.de + ca acolo la fata locului mi-a mai lasat 200 E la ea + ca cel cu care am fost era samsar, si mi-a spus ca daca nu mi-o trebe mie, o vindem in Ro.
Adus masina in Ro, curatzat interior -exterior, a iesit bijuterie si am si pastrat-o. Am fost cu ea la 4 service-uri diferite sa-i """gasesc""" ceva, de-al dracu daca i-am gasit ceva. Sincer, nu-mi venea sa cred cat de bine am nimerit-o cu masina asta, si parca """vroiam"" sa-i gasesc ceva hiba.
Concluzie + parerea mea: merita sa iei de la privat in cazul in care iti convine si tie, desi nu zic ca nu merita sa iei si de la autohus.
Si acum caut o masina (intre timp am avut accident cu ea, dauna totala bla bla), si prima optiune la cautare e la privati. Parca mi se par mai ingrijite la ei, chiar daca la prima vedere te poti cruci. La urma urmelor, autohaus-urile iau masinile tot de la privati si le cosmetizeaza pt vanzare. Sau ma insel?

Bafta la cumparat!
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
vectra2000 nu te supara dar preturile de acolo sunt mai mari ca-n romania
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
[quote="naniacostin"]vectra2000 nu te supara dar preturile de acolo sunt mai mari ca-n romania[/quote

Ai dreptate,in RO masinile sunt mai ieftine decat cele din DE cu aceleasi caracteristici-km,an ,stare-de ce oare?
pt. ca samsarii aduc masini "impecabile" cu 2-300tkm si le vand cu maxim 150tkm-anul trecut am fost si eu si am vazut cum sta treaba...Si cine o are cinstita in RO se raporteaza pietei ca altfel nu o mai vinde...
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dute la handler..cu cineva cine se pricepe..nici in pers privata nu poti avea incredere..dar macar handlerul te rezolva cu nr-le!si ati spun inca ceva..incearca sa cauti cat mai aproape!numberg...berlin..daca ramai pe autosrada sa nu te coste atata!Very Happy
deci ambele sunt 50-50%
depinde de noroc..si inca ceva..nu te lua dupa km!daca are km multi si pret aceptabil ..sa stii ca de obicei acei km sunt reali!stiu cazuri in care handlerul se ofera sa ati dea indicii unde sa mergi sa dai km inapoi pt 10 euro..asta stiu de la cine se ocupa cu masini aduse!in regiunea numberg sunt cele mai ieftine nr tol!pretul nr provizorii difera de la regiune la regiune!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR