Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Sunt fericit. Mi-a venit Astra H !!! In sfarsit! Very Happy . Voi incerca sa-mi pun pozele in "garaj" cat mai curand. E un 1.6 benzina.

Acum intrebarea mea este de unde imi cumpar:
- un set de huse, am bancheta spate fractionabila 40/20/40
- un set de antifurturi pt roti.

Dealerul are produsele, dar sunt f.f. scumpe. Prezoanele cu antifurt erau 2 milioane, ceea ce mi se pare exagerat. De huse nici n-am mai intrebat.

Cineva ... idei?
Skip ads

  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
am eu niste prezoane antifurt de firma, am vandut masina respectiva , asa ca ... nu mai am la ce le folosi . daca te avantajeaza pretul pe care l-am dat ( le-am folosit 3 luni) , tinem legatura , costa 800.000 lei ( deci sub un milion) . Merg si la jante de aliaj , adik sunt destul de lungi si cheia nu e de aia copiabila si nici la 10 seturi in magazin nu s-a potrivit vreo cheie la alt set

Corvin
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Corvin a scris:am eu niste prezoane antifurt de firma, am vandut masina respectiva , asa ca ... nu mai am la ce le folosi . daca te avantajeaza pretul pe care l-am dat ( le-am folosit 3 luni) , tinem legatura , costa 800.000 lei ( deci sub un milion) . Merg si la jante de aliaj , adik sunt destul de lungi si cheia nu e de aia copiabila si nici la 10 seturi in magazin nu s-a potrivit vreo cheie la alt set

Corvin


Da, e o posibila solutie, cel putin pt prezoane. Pastram legatura. Mai caut azi si maine, si daca nu, o sa le incerc pe astea ale tale.
Multam, Corvine.

Dar huse? A vazut cineva oferta din carrefour/metro/cora? S-or potrivi? Am vazut ca sunt cam pe la 800 mii / 1 milion.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
rucu-le tata .. daca esti din Buc, poti cumpara antifurt-uri originale, de Opel, de la Dibass .. pretz : 750.000 lei ... garantate ca nu se copiaza si nici nu sunt 2 la fel (pe nici o piatza!!) Dibas-ul e pe Fundeni ....

@Corvin : no offense tata ... stiu k vrei sa scapi de ele, dar daca poa' sa le ia mai ieftine, macar are dreptul sa stie ce si cum, si mai ales de unde Wink si decide singurel de unde vrea sa le cumpere.

Rolling Eyes Huse .. chiar asha .. ash vrea sa stiu si eu o oferta pe undeva .. desi sincer .. pe Astra H nu vad de ce tzi-ai pune asha ceva .... sau mi-ash pune ... Laughing
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Husele (in cazul in care nu mascheaza un scaun obosit/murdar) mi se par ca mileurile alea de la tara puse pe canapea sa o 'protejeze'. Laughing
Eu zic sa lasi scaunele asa cum sunt ele, ca daca iti pui huse iti trebuie si sticker cu 'boss' pe toata luneta. Laughing
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
VectraDTI a scris:Husele (in cazul in care nu mascheaza un scaun obosit/murdar) mi se par ca mileurile alea de la tara puse pe canapea sa o 'protejeze'. Laughing
Eu zic sa lasi scaunele asa cum sunt ele, ca daca iti pui huse iti trebuie si sticker cu 'boss' pe toata luneta. Laughing


Laughing Mda, chiar asa. Daca as sta pe toate scaunele/banchetele numai eu, in mod sigur n-ar fi probleme. Cand ai de-a face si cu altii, deja lucrurile se schimba. Cred ca m-ar durea sufletul sa vad pe vreunu' ca-mi scapa coca-cola pe tapiterie. Asa ca vreau pur si simplu huse, fara sticker pe luneta. Din motive 100% practice. Tare faza cu mileurile. Very Happy Cred ca asa e. N-am mai fost demult pe la tara.

Si merci @kata!
  • canan17ro

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Daca tot aveti masina in curte sau in fata blocului spuneti-va si voi impresiile https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1352

Eu am dat comanda dar inca astept!
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Chestia cu mileurile e relativa .... Cand ai si alte persoane care calatoresc in masina, sau copii, parerea mea este ca-ti trebuiesc husele, si nu doar pentru decor.Mie mi-a varsat fetita mea un pahar de Cola si niste inghetata pe bancheta din spate ... Si turbez.Pentru fata mi-am luat un set de huse din Careffoure, care sunt si practice, au suport pentru zona lombara, 400 si ceva de mii bucata.Din pacate pentru bancheta spate inca nu am gasit, dar caut in continuare.Daca cineva dintre dvs. are si nu foloseste sunt interesat.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
rapiduletul
si eu am copil, cind am luat masina avea aproape 2 ani si ma gindeam si eu la huse...
m-am oprit din motivul ca pt fata nu merge orice (din cauza airbagurilor laterale, btw tu cum ai rezolvat? ca astea din Carrefour de obicei sint pt masini fara airbag lateral..)
si in plus daca e sa se verse ceva stai linistit ca trece si prin husa si tot aia e.. pt ca nu te opresti din mers ca sa dai repede husa jos...
esti pe serpentine ceva si copilul varsa n-ai timp de asa ceva...

si mai dau un sfat apropo de antifurturi...
dupa ce o sa stai 3 ore (cu sudura cu alea alea) ca sa dai jos antifurturile care se blocheaza (se autoblocheaza in timp cele de pe partea dreapta explicatiile in alt topic daca e cineva interesat) o sa renunti la ele instant...

am patit-o, am vrut sa echilibrez rotile si cei de la vulcanizare n-au reusit asa ca am ajuns in service...si-ma dat marunt din buze alea 3 ore...
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu sunt huse care imbraca tot scaunul, pe lateral au niste elastice care lasa liber locul airbag-urilor.Erau mai multe tipuri de "huse" in genul asta si am ales pe cele care aveau specificatie pt scaune cu airbag.Nu am acum poze la indemana, dar am sa postez curand.
  • tz3pis0r

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2009

  • Mesaj Privat
eu am de alea cu loc pt airbag.....si nu sunt multumit deloc de ele.....Sunt facut dintr'un material prost.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu va bateti capul cu faza "gaura pt airbag". Sare airbagul fara probleme printr-un material de genul celor de huse.
Skip ads

  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-ai facut husa custom la stecon galati, 200ron doar bancheta spate. Scump, dar se potriveste bine.

  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
si daca vrei sa le speli potzi sa le dai jos?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Da, se dau jos. Eu le-am montat personal. Intra destul de strâns.
  • tdf

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! (ca tot au trecut 9 ani de la ultima postare)

Am tapiteria deteriorata. Niste huse decente pentru Astra H unde gasesc? Masina nu are airbaguri laterale. Bancheta din spate cred ca se rabate complet.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Smile eu vad ca de la penultima postare a trecut 1 an si vreo 25 de zile ! Smile

Huse gasesti la magazinele de piese auto , in bazar/piata/talcioc , in supermarket, modele mai cu ,,fitze,, in magazinele cu profil tuning auto dar cea mai buna solutie mi se pare pe internet in magazinele virtuale. Comanzi si ori iti vin acasa ori mergi tu la Posta si la ridicare colet platesti.
  • tdf

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Timpul este relativ de le Einsten incoace; m-am uitata aiurea la postari.

Huse am vazut pe net dar caut o parere avizata pentru ca poza e una si marfa e alta. Nu vreau sa ma trezesc cu o carpa acasa.
Pe la supermarketuri husele universale nu imi par perfect compatibile.

Multumesc pentru sfat, oricum.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Eu am facut diferite cumparaturi de pe internet- produse auto ( uleiuri, covorase cauciuc, piese, grila fata, una-alta ) si non-auto dar n-am patit niciodata sa am parte de neconcordante. Ce am comandat , aceea am primit. Daca chiar am avut niste dubii cum a fost in cazul presurilor , inainte de a face comanda pe site am luat si legatura telefonic ca sa ma asigur ca vorbim despre acelasi lucru.
Evident ca nu-ti recomand huse din piata sau supermarket dar exista ca si optiune. Smile
  • tdf

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
@Aries
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR