Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Almo
  • OP
  • 12 mesaje
  • din 29 Jun 2007
  • Astra 2004 Z1.7CDTI
  • Bucuresti
  • Almo

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Caut un mecanic auto serios si cu experienta in domeniu pt a-si exprima punctul de vedere la fata locului (expo Vitan) in vederea achizitionarii unui Opel Astra Caravan 1.7CDTI 80CP. Poate cineva sa-mi recomande o persoana in acest sens, bineinteles contra cost (nume, telefon)? Pt Bucuresti.

Datele masini sunt: opel astra caravan 1.7cdti, 80cp, Euro 4, diesel, model N-JOY octombrie 2003, 89.000km, distributie lant, carte service originala (spune vanzatorul), 10 airbaguri, aer conditionat, ABS, Servo, 2 ferestre electrice, oglinzi electrice, radio-CD, RAR valabil pana in 2009, carlig remorca, culoare alb. Ultimul service a fost facut la 78.000km(spune vanzatorul). Pretul solicitat este de 8.800 Euro iar eu trebuie sa mai achit taxa de prima inmatriculare.
Vanzatorul sustine ca masina a fost adusa din Olanda de la o persoana fizica, care a renuntat la leasing pt a-si achizitiona o alta marca.

Daca ma poate ajuta cineva si cu alte informatii, mai am unele intrebari:

1. Daca tranzactia va avea loc, va trebui sa schimb ceva piese intr-o prima faza?
2. Ce anume si cat de repede, cam la ce costuri se ridica inlocuirea pieselor?
3. Avand in vedere ca ultima revizie tehnica a fost facuta la 78.000km, urmatoare ar trebui facuta la 93.000km?
4. Km efectuati pot fi cei reali, adica 89.000km din oct.2003 si pana in iunie 2007?
5. Care ar fi aspectele omise in datele de prezentare a masini si de care ar trebui sa tin cont?


Multumesc anticipat!
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In primul rand daca e motor de 1.7 nu are distributie pa lant ci pe curea. Va trebui sa o schimbi.
  • WARN
  • Suspendat
  • 8 mesaje
  • din 14 Jun 2007
  • Astra 2006 Z18XER
  • Timis
  • WARN

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2007

  • Mesaj Privat
In primul rand nu ae 10 airbaguri...poate avea 2 frontale, 2 in scaunele fata, eventual 2 cortina...si 2 centuri cu pretensionare...
  • Almo
  • OP
  • 12 mesaje
  • din 29 Jun 2007
  • Astra 2004 Z1.7CDTI
  • Bucuresti
  • Almo

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pt informatii.

Informatiile despre distributie si nr de airbag-uri mi le-a oferit cel care vinde masina. Nefiind cunoscator in domeniu, l-am crezut.
  • astra24sor

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.Vezi ca ti-am trimis mesaj privat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR