Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am vrut sa imi iau, prin oferta fara costuri mediagalaxy, un lcd samsung, 2399 lei.

creditul se face prin credex, o firma de apartament, un joint venture intre altex si raiffeisen bank.

toate bune si frumoase, chiar faca costuri, practic 10 rate a 239.9 lei.

Am dus actele, declar leasing, cateva sute de euro salariu, tipa imi spune ca in principiu nici o problema.

Asta ieri...

azi, sms de la mediagalaxy: creditul a fost refuzat.

am sunat de am inebunit la mediagalaxy, nu mi-a raspuns nimeni, asa ca fug de la birou in pauza de masa ( merita sa pierzi o masa, ca de telefonia e prea dezvoltata) si ma duc pana acolo.

Am aflat ca: raiffesien a respins creditul datorita punctajului mic pe care l-am obtinut la scoringul bancii.

Si, asta e cea mai tare, imi place la nebunie, de fapt am plecat razand de acolo desi eram suparat, cele mai multe bile negre le-am obtinut ca nu am telefon fix acasa, si, mai putin de aici mi s-a tras, ca nu am decat cateva luni la actualul job.

Si mi-a mai spus fatuca de acolo ca , daca aveam tel fix era ok... ca sunt si altii care cu 500 de lei salariu au trecut de scoring pt ca aveau telefon fix.

Asa ca, baieti si fete, daca aveti cel putin 10 ani la un loc de munca si cel putin 4-5 abonamente de fix acasa, aplicati la un credit raiffesen, daca nu, nu
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cauta si rezolva,altfel si in alt loc,sarlatani mari astia de la MediaGalaxy,sunt patit cu ei... Wink
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu ma incanta ratele ... avantajul era ca avea acelasi pret ca si cand il cumparam cash.
rate cu dobanda nu merita. in 1 luna 2 o sa il iau cu banii jos. acum blochez pre amulti bani dar de luna viitoare scap de casco si de revizie si l-am luat.
iar vina, acum, nu e amediagalaxy ...e a raiffeisen Smile
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
AcidMan - Nu esti singurul patit . Patit aprox. acelasi lucru , dar la ABN AMRO cu mult timp in urma . Pe urma au reanalizat dosarul si m-au sunat la vreo 2 luni(aveam nevoie de un credit ptr nevoi personale) dar, din fericire nu am mai avut nevoie si am spus pas .


Si stau si ma gandesc ca aia daca imi dadeau creditul aveau de profitat de pe urma lui(dobanda, asigurare....) , deci ar fi avut un interes insa n-am avut un "scor" bun .
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sa ma astept sa ma sune peste o luna, cand expira oferta fara dobanda, sa ma cheme ca mi-au aprobat, cu DAE de 68 la suta Smile
sa si-l infiga in partea moale, cu diagonala lui de 82 de cm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR