Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Urmeaza ca weekendul asta sa fac acest traseu,ma intereseaza in mod special starea drumului catre statiunea Durau,dupa Poiana Largului?....Care ati fost mai recent...Mersic anticipat? Wink


Ultima modificare facuta de URAGAN la Mie 25 Jul, 2007 12:56 pm
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ultima data cand am fost eu pe acolo... adica 1iunie... se lucra fix la podul din coada lacului bicaz... drum destul de prost pe 1sg sens... semaforizat... mergi usor cu 1-a.

dupa aia era destul de bunicel.

avand in vedere cum merg lucrurile la noi nu ma astept sa se fi schimbat ceva de atunci, in astea aproape 2 luni
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
la pod se lucreaza si acum.dupa pod drum bun pana unde trebuie sa faci stanga spre durau.de acolo drumul e asa si asa.cam 50-80.grija ca e destul de aglomerat de diversi locuitori mai ales la sf de saptamana.
bafta!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da,a fost superb...tinand cont ca in Iasi a fost caldura mare weekendul trecut,va las sa va racoriti cu nitel aer de munte... Wink

Am facut o mica pauza la Popasul Petru Voda,confirm ceea ce mi-au sris in acest topic,colegii de mai sus... Rolling Eyes

Acum va las sa savurati ceva imagini surprinse in statiunea Durau,de cazare va pot spune ca,la casute se sta cu 45 RON/noapte,la hotel Cascada(3 stele)unde am stat eu,apartament,doua televizoare,living,balcon,frigider...250 RON/noapte...Merita sa veniti in nordul Moldovei in concediu... Wink
Ceahlau-Toaca...




Manastirea Durau...




Hotel Cascada+parcare,descoperiti Vectra mea...


Acum,Toaca vazuta de la cabana Fantanele-1220m...


Statiunea Durau,vazuta tot de la Fantanele...

Cam atat,e frumos,dar mai ales e racoare...ceea ce gasim cam rar printre "betoane"...
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A trecut aproape un an de la ultima vizita la Durau.Anul acesta am calcat in statiune cu ocazia Opel Fest-Moldova 2008.Podul de la Poiana Largului e tot semaforizat,tot in reparatii...iar bucata de drum intre localitatile Pluton si Petru Voda e de belea.Iti plangi de mila tie si masinii tale o portiune de vreo 4 km.In rest totul e o.k. in privinta drumului.
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ce frumuseti avem in tara si eu voiam sa ma carabanesc pe la greci ca parca acolo ar fi minunatiile lumii.Deci mai intai tara si apoi strainatatile.Gata m-am hotarat.Vara asta incep cu Moldova.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Tara noastra este extrem de frumoasa.
Pacat ca este locuita si oriunde vrei sa te duci ai mari sanse sa dai peste:
- preturi mari / servicii proaste
- drumuri pline de gropi
- praf
- cocalari, manelisti, hoti, profitori
- inconstienti in trafic
etc..
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ciprinel,ia legatura cu Cristi_C(TM),iti va recomanda el ceea ce merita vazut,printre multe altele in Moldova.Poze de la Opel Fest-Moldova,Durau 1-4 mai a.c. gasesti si aici... http://picasaweb.google.com...tanu/OpelFest2008 si mai sunt astfel de linkuri la.... https://www.clubopel.com/vie...asc&start=720
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sambata ce tocmai a trecut,am tras o fuga ptr. a-mi duce "juniorul"in tabara ArtEd.
Noutati?S-a plombat cu asfalt portiunea nenorocita pe traseul Pluton-Petru Voda,iar podul de la Poiana Largului este gata...Intrebare de baraj acum,semaforul de acolo va fi permanent,ptr.a fluidiza traficul greu? Idea
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Reinvii nitel acest topic intreband in mod special colegii care sunt din zona Ceahlau-Durau(aflorii nicusor...etc) daca stiu cumva cum o fi traseul montan spre cabana Fantanele...Duruitoarea. Ma deplasez in acest weekend spre statiune si as vrea sa stiu daca e accesibil traseul. Multumesc anticipat pentru eventuale informatii in acest scurt timp.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Scuze pentru Uragan ca deabea dupa 4 luni am vazut intrebarea. Oricum pot sa-ti spun ca e super si acum de venit la Durau, cand zapada are vreo 20 cm. Cu traseul spre Fantanele si Duruitoarea nu stiu ce sa zic in perioada aceasta. Cred ca la Fantanele se poate urca. De circulat pe ruta Iasi - Durau se circula foarte bine, asa ca LA DRUM !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR