Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • tfb
  • OP
  • 5 mesaje
  • din 11 Oct 2007
  • Vectra 2002 Y22DTR
  • Bucuresti
  • tfb

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor!
Am cautat indelung dar nu am gasit solutii la acest subiect, desi am vazut ca a mai fost abordat si de altii.
Ce s-a intamplat de fapt: am vrut sa schimb radio-casetofonul original (Philips 400) cu un CDR 500. Am facut rost de el de la un prieten, care nu-i stia codul. L-am decodat. Am demontat casetofonul original si l-am pus pe celalalt (CDR 500). Acesta din urma a functionat cateva secunde (pentru ca am auzit zgomotul scos cititorul de CD ) apoi a murit. Nici un afisaj pe display, nimic (nici macar SAFE). Am desfacut tot bordul. Am conectat manual mufa din spate de cateva ori. Am verificat siguranta din spatele casetofonului. Am verificat, in plus, toate sigurantele de la bord. Tot degeaba: mergea 5 secunde apoi murea. Am repus casetofonul original (Philipsul) si nici el nu mai merge. Dar el nu merge nici acele 5 secunde. Cand motorul este oprit, beculetul CODE palpaie. Dar in rest nimic: nu am afisaj, butonul On-OFF nu functioneaza si nici iluminarea casetofonului.
In plus am observat ca mi s-au ars vreo doua led-uri prin bord (led-ul Eco si unul de la ventilator). Nu stiu daca are legatura.

Ma puteti ajuta, va rog?
Va multumesc!
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pe mufa casetofonului ai 2 fire cu 12V. Verifica daca mai au curent sau nu.
Unul e permanent, celalalt are 12V cu contact pus.
Mai verifica sigurantele din tablou inca odata.
Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR