Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
uite ce se poate intampla cand si-o face omul cu mana lui.n-am avut ce face si mi-a trecut prin cap sa imi iau jante aliaj pt ca ce aveam eu pe masina parca erau de carucior.pana aici toate bune,gasesc jentile le probez,frumoase erau,bat palma cu omul si pe drum la peste 120 ora incep sa imi faca masaj la mana volanul.nu-i nimic zic eu sunt dezechilibrate.ieri ma duc le echilibrez dar idiotul ala de la vulcanizare in loc sa-mi spuna ca la jantele astea imi trebuie si inele de ghidaj mi le pune asa pe masina.plec in probe dar pe la 135 ora la fel.batea de parca intrase dracii in volanul meu.atunci mi-a trecut si mie prin cap sa ma interes aici pe club sa vad care e beleau(idiot si mai mare ca nu m-am interesat de prima oara) si aflu ce sunt alea si cu ce sa mananca.nici o problema,azi hai sa caut si spre surprinderea mea gasesc de teflon.si cauta omul si tot cauta dar nimic.dintr-o punga intrega(cred ca vreo 200 de modele nu mi se potriveste niciunul.diferenta e prea mica(45 al masini,60 al jenti)plus ca datorita faptului ca am mers asa mi s-au nenonocit 5 prezoane+fuzeta si tamburul.aia o rezolv repede cu un tarot dar cu inelele ce fac?am pe cineva strungar dar omul nu are tefon.are doar alumin, bronz,duramit(habar n-am ce e)duraluminu .e vreo problema?si apropo cele de teflon erau 50 ron(ieftin in camparatie cu ce am citit pe aici)si 5 ron prezonul(nou).deci morala e :sa dati o CAUTARE!sa nu patiti ca mine
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pai practic ala de ti le-a montat ti-a stricat masina; ar trebui batut si trimis la cartofi!
de ce nu mergi la un service specializat de roti?
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am cumparat prin vara alte jante de aliaj, dar am dat o cautare pe mai multe forum-uri si m-am interesat.
Daca vrei poti sa vb cu baietii de la www.pro-line.ro si sa-i intrebi de inelele de centrare ca poate iti fac ei rost. Eu de acolo am luat jantele si inelele si s-au potrivit perfect.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Scuze daca sunt off-topic! Unde ai gasit prezoane cu 5 ron? Am si eu unul stricat de un idiot de la vulcanizare care l-a bagat stramb si apoi l-a fortat.
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu stau in ploiesti si le-am gasit aici.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
indy a scris:pai practic ala de ti le-a montat ti-a stricat masina; ar trebui batut si trimis la cartofi!
de ce nu mergi la un service specializat de roti?
asta am si facut.dar se pare ca unde e mai scump acolo sunt si mai multi prosti
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Greseala este a ta.
Ai un forum plin de informatie :
Totul este sa citesti si sa cauti :
https://www.clubopel.com/vie...jante+echilibrare
mai cauta...
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:
indy a scris:pai practic ala de ti le-a montat ti-a stricat masina; ar trebui batut si trimis la cartofi!
de ce nu mergi la un service specializat de roti?
asta am si facut.dar se pare ca unde e mai scump acolo sunt si mai multi prosti


Imi pare rau de patania ta, dar ai putea sa incerci la un service de roti pe cantacuzino, am uitat cum ii zice, ala pe dreapta cand vii din centru de vand si o gramada de cauciucuri si au in curtea aia mare vulcanizare, poti face o intrebare la baietii de acolo, poate au sau poate te trimit pe unde stiu ei ca gasesti.
Zi-ne si noua la ce service ai fost , ca sa ne ferim si noi, ca si eu m-am saturat sa-mi umfle rotile la 2,2 si sa-mi zdruncine creierii in cap, iar cand le masor sa constat ca am 3,5 Evil or Very Mad , halal vulcanizari!

Eka trust se numeste vulcanizarea de pe cantacuzino, si face treaba buna! (ca-mi revenii din lapsus)


Ultima modificare facuta de G_S_C la Vin 25 Jan, 2008 1:27 am
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Daca tot sunt utile recomandarile si am ajuns aici, pot sa fac si eu putina reclama? neintentionat; insa sunt cei mai buni, au mecanici seriosi care chiar imi explica asa ca la prost tot ce fac si ce trebuie...si au toate dotarile...Sunt pe dudesti la 300 metri de McDonalds; pe stanga cum mergi spre Mc. Se cheama auto-soft.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
PH13CHR a scris:
naniacostin a scris:
indy a scris:pai practic ala de ti le-a montat ti-a stricat masina; ar trebui batut si trimis la cartofi!
de ce nu mergi la un service specializat de roti?
asta am si facut.dar se pare ca unde e mai scump acolo sunt si mai multi prosti


Imi pare rau de patania ta, dar ai putea sa incerci la un service de roti pe cantacuzino, am uitat cum ii zice, ala pe dreapta cand vii din centru de vand si o gramada de cauciucuri si au in curtea aia mare vulcanizare, poti face o intrebare la baietii de acolo, poate au sau poate te trimit pe unde stiu ei ca gasesti.
Zi-ne si noua la ce service ai fost , ca sa ne ferim si noi, ca si eu m-am saturat sa-mi umfle rotile la 2,2 si sa-mi zdruncine creierii in cap, iar cand le masor sa constat ca am 3,5 Evil or Very Mad , halal vulcanizari!

ala e pe la ofelia in malul rosu.iar pe cantacuzino am gasit inele si mi-au zis baieti ce sa intamplat.azi ma duc sa vad ce e de facut.si apropo de presiune,aveam bagati vreo 2.9in toate.dar de obicei eu le umflu numai la omv.cred ca sunt cele mai corecte ceasuri
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Greseala este a ta.
Ai un forum plin de informatie :
Totul este sa citesti si sa cauti :
https://www.clubopel.com/vie...jante+echilibrare
mai cauta...

ai dreptate.de acum in colo o sa caut pana sa mai fac ceva.dar ce sa-i faci romanului daca nu a avut iciodata jante de aliaj. Smile
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
vezi ca doar la jantele aftermaket ai nevoie de asa ceva. la alea originale opel nu ... cel putin la moedelele facute special pt un anumit tip de masina .
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ale mele sunt originale de renaul safrane.siam rezolvat-o.am facut si proba.170 si nu simteam nimic.
  • haiducu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2008

  • Mesaj Privat
aveti mare atentie la eka trust cand cumparati anvelope .au vrut sa imi vanda anvelope din 2002,noroc ca am fost inspirat si m-am uitat.
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
banuiesc ca pretul la anvelopele cu pricina era mai mic decat la alte magazine, nu de alta dar stiu caz cand un set de michelin (fabricat la inceputul lui 2004) a vost vandut acum cateva luni la un pret cu 50 lei/anvelopa mai mic decat la celelalte magazine

clientul multumit ca si-a luat michelin la pret de tigar (? parca asa le zice), saracu nu stia ca in 2010 fac deja 6 ani si nu ar mai trebui folosite din motive de siguranta
magazinul multumit ca a scapat de vechituri
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
haiducu a scris:aveti mare atentie la eka trust cand cumparati anvelope .au vrut sa imi vanda anvelope din 2002,noroc ca am fost inspirat si m-am uitat.

Eu cred ca multi au uitat de unde au plecat...Pe vremea lu`Ceasca nu mai stateai sa te intrebi ce cauciucuri sa pui...Le puneai pe alea care ti se dadeau si gata..Acum daca are 2-3 ani e vechi,nu mai e bun,darmite ala de 5-6 ani..Atata timp cat cauciucul nu e depozitat in conditii improprii,gen soare,inghet ,nu are nici pe dracu`.Am avut cauciucuri din `81,cand am aflat am ramas socat-nu aveau nici o urma de imbatranire,nici cel mai mic inceput de sfarsit.Si in orice caz,anvelopele `NOI`care ajung la noi in comert sunt de calitatea a doua,stocuri ramase sau defecte insesizabile ochiului unui cumparator `casnic`,sa zic asa.ORICAND as prefera un SH adus din DE sau orice tara normala unuia`NOU`din magazinele noastre de tepari.
Ca si in cazul pieselor `originale`,tot cal.2-a,evident,sortate pt.Europa de Est,nici aici nu e valabil "Lucrul nou e lucru nou"..Restul e razgaiala...
PS topicul e din IAN `08,dar e viabil si acum
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris:Restul e razgaiala...

Eu nu cred ca e vorba de razgaiala. E vorba de siguranta mea, a celor dragi mei si a celorlalti participanti la trafic. M-am saturat de oameni care isi pun cauciucuri sh, placute de frana no name, jante sudate etc etc. Cauciucul oricat de bine ar fii depozitat imbatraneste. Poate ca nu vezi asta cu ochiul liber dar isi pierde proprietatile. Daca nu avem bani sa intretinem o masina ca lumea mai bine o lasam in parcare. Poate ca intr-o zi o sa intelegem ca viata are prioritate.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS, si eu am avut cauciucuri din '85, dar la bicicleta.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca ti se par asa bune cauciucrile noi..te rog compara cauciucurile kormoran sau toate rebuturile din selgros,metro,etc cu o pereche sh de 2-3 ani...vedem care sunt mai bune..la franare..la aderenta la zgomot....
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:daca ti se par asa bune cauciucrile noi..te rog compara cauciucurile kormoran sau toate rebuturile din selgros,metro,etc cu o pereche sh de 2-3 ani...vedem care sunt mai bune..la franare..la aderenta la zgomot....

Ti s-a parut ca militez cumva pentru cumparatul de anvelope noi no name?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR