Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu o mica problema.Am o ruda cu o Astra 2001 Z16XE la 22.000 km (cica ar fi reali) si eu ar trebui sa ma ocup de revizii.Masina a fost adusa din olanda si are cartea tehnica in olandeza si nu pricep un cuvint de pe acolo.
Cartea are pe undeva pe la mijloc un tabel cu reviziile in functie de nr de KM parcursi dar eu si olandeza suntem total paraleli.
Daca are cineva o carte in engleza sau franceza as fi foarte recunoscator daca mi-ar scana sau trimite prin fax cele 2 sau 3 pagini cu reviziile.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pai la 22000 km "reali" , chiar daca este din 2001, ma gandesc cate revizii sa fi facut o masina? Probabil cel mult trei, iar de schimbat in afara de filtre si ulei nu prea vad ce ar fi avut de schimbat la ea, asta desigur daca nu a avut alte probleme pe care oricum le-a rezolvat in garantie.
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Da ok , eu am sa ma duc saptamina viitoare sa ii schimb filtrele si uleiul.Ma interesa tabelul acela cu intervalele de revizie (si ce trebuie schimbat sau verificat ) din cartea de service in engleza sau franceza.
In carte apare o singura revizie la 7.500 si e scris ca s-a pus ulei 10w40 si cam atat.AAA si mai scrie ceva de 20.000 , probabil km la care trebuie facuta urmatoarea revizie.
In fine poate ma ajuta si pe mine cineva cu tabelele acelea.
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La Astra G in tarile din UE revizia periodica se face la 20 mii km la cele cu motoare pe benzina si la 30 mii km la cele cu motoare pe motorina.
La cele vandute la noi revizia se face la fiecare 10 mii km.
Skip ads

  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In manual sunt 2 tabele in functie de nr de km pe care ii faci intr-un an,tabelul A si B.In acele tabele sunt scrise inlocuirile si verificarile care trebuie facute.Din pacate eu nu inteleg limba olandeza .Prima revizie s-a facut la 7500 probabil deoarece trecuse o perioada mai mare de timp si trebuia facuta revizia.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ia d'aici dictionar online olandez-englez si nu te mai doare capu'

http://www.freetranslation.com/

bagi o bere Wink si pune ca esti din constanta ca si asa suntem putini
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Thx Thanatos.Uite ca la chestia asta chiar nu m-am gindit.Ca de obicei esti baiat istet.Si vezi ce faci cu tel ala de Ro ca am tot incercat sa te sun si ba nu merge ba nu rasp nimeni
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR