Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am ºi eu o micã problemã referitor la clapeta pentru desfacerea uºi pe afarã. La uºa de la ºofer este mai slabã faþã de celelalte uºi asta din cauzã cã este mai utilizatã. Aº vrea sã ºtiu se poate face ceva. Are vreun arc sau vreo siguranþã ceva care o þine mai tare? Parcã e ruptã aºa flencãne. Dar uºa se desface ca ºi celelalte uºor numai cã în momentul când o trântesc sã se închidã se aude un altfel de zgomot (un zdrãngãnit) ca ºi cum ceva ar fi slãbit acolo în uºã. Vã mulþumesc.
Skip ads

  • go

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2004

  • Mesaj Privat
este un arc care se rupe .demonteaza din interior tot ansamblul si confectioneaza un arc din ceva sa semene cu originalul
  • go

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2004

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1571
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Merci, cu prima ocazie când se încãlzeºte o sã desfac ºi o sã vãd ce pot face.
Skip ads

  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
apropo de desfacut masca la usa:

am incercat sa o desfac odata dar m-am lasat pagubas pt ca nu am reusit sa desfac clemele din plastic de pe margine si mi-a fost frica sa nu le rup.

e ceva scula pt ele sau pot folosi o alta unealta pt a le desface?
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Dac a scris:apropo de desfacut masca la usa:

am incercat sa o desfac odata dar m-am lasat pagubas pt ca nu am reusit sa desfac clemele din plastic de pe margine si mi-a fost frica sa nu le rup.

e ceva scula pt ele sau pot folosi o alta unealta pt a le desface?

Practic dupa 2 3 desfaceri, ele se uzeaza oricum, chiar daca nu se rup, adica exista sanse destul de mari sa nu mai stea fatza de usha ! Scula speciala, nu cred sa existe pt asha ceva! Oricum ele au fost concepute sa fie de unica folosintza, le dai jos, pui altele si gata!
O clama de plastic ultima oara era 3 000 Lei, deci nu e mare investitia.
Eu unu recomand ca dupa ce ati desfacut fatza de usha de 2 ori, a treia oara sa le inlocuitzi !
Veti constata, ca o sursa a zgomotelor din interior la denivelari, sunt si acele cleme care nu mai dau randament
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ptiu, fi-r-ar clemele ale naibii. aia imi zdrangane in usi uneori? n-am desfacut fetele alea niciodata, dar stiu ca au fost desfacut de fostul proprietar. unde se gasesc blestematiile alea de cleme si cite trebuie la o usa?

daca tot vorbim de cleme, minerul pentru coborit/ridicat geamul la una din usi sare mereu de pe ax cind inchid usa. banui ca acolo ar trebui sa fie o clama ceva din sirma de otel, care sa il tina pe ax. se gaseste asa ceva sau trebuie sa imi manufacturez una?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sezran a scris:ptiu, fi-r-ar clemele ale naibii. aia imi zdrangane in usi uneori? n-am desfacut fetele alea niciodata, dar stiu ca au fost desfacut de fostul proprietar. unde se gasesc blestematiile alea de cleme si cite trebuie la o usa?

daca tot vorbim de cleme, minerul pentru coborit/ridicat geamul la una din usi sare mereu de pe ax cind inchid usa. banui ca acolo ar trebui sa fie o clama ceva din sirma de otel, care sa il tina pe ax. se gaseste asa ceva sau trebuie sa imi manufacturez una?

Mama lor de proprietari Smile daca ai fi vazut-o pe-a mea cand am luat-o...
Siguranta cred ca poti sa o manufacturezi din sarma, daca ai timp ma duc eu pe la garaj si iti caut una...
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ei, n-a fost om rau fostul: a schimbat geamurile (asa zice el) si a pus alarma. nu s-a mai gindit la cleme. Smile
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
doritori de arcuri pentru manerele usilor mi se pot adresa am sa merg la meseriash si cer sa-mi faca mai multe....................am sa va zic si pretul pentru 4 bucati si vi le pot trimite cu posta
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Sezran a scris: unde se gasesc blestematiile alea de cleme si cite trebuie la o usa?

daca tot vorbim de cleme, minerul pentru coborit/ridicat geamul la una din usi sare mereu de pe ax cind inchid usa. banui ca acolo ar trebui sa fie o clama ceva din sirma de otel, care sa il tina pe ax. se gaseste asa ceva sau trebuie sa imi manufacturez una?


Clemele se gasesc la magazinul Dacia ( practic sunt la fel ), iar siguranta tot de acolo o iei! Practic nu e mare diferenta, doar mai strangi un pic cu patentu !
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
multzam fain.
Skip ads

  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
cine doreste arcurile pentru clemele usilor sa faca o cerere la subsemnatul si vi le trimit prin posta ...urgent...asa ca pret pe 4 bucati 100k plus posta care e vreo 20 mii......garantez ca sunt bune si la vectra si acum am oferta la 4 bucati inca unul bonus..........deci 5...........pa mai vorbim
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR