Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
un motor de 3.0 i cu 320.000 km(OMEGA) , cam cat ar trebui sa mai duca setul motor daca ii pun Dura Lube? Sau parerile dvs. ar fii , ca trebuie schimbat setul motor? Va rog sa nu punem deloc in calcul daca mananca ulei sau nu, ma intereseaza exclusiv Shocked daca pt. un motor de 3.0i este mult tinand cont ca motorul , adica masina e din "93. Shocked
  • xpander

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nu vreau sa te descurajez .... am citit undeva pe forum (nu mai stiu exact unde) f multe comentarii negative la adresa dura lube si a celorlalti aditivi de acest gen ... in ideea k infunda pur si simplu motorul ....... eu nu am folosit niciodata asa ca spun si eu ce am auzit de la altii ..... multa bafta
  • gigi_duru_poplaca

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca kilometri sunt reali si nu a fost forjat aiurea motorul poate sa mai duca mult sare de 500 000
dar daca mananca ulei mai mult de 150 200 g la suta la mers normal e cam pa
verifica compresia undeva
(la cald se scoate cate o bujie si apoi se pune ulei in cilindru pt a se vedea etanseitatea cilindru piston segment)
vezi sa nu manance ulei pe la simeringurile de la supape stiu un tip de a facut motorul de 3 ori pana a schimbat simeringurile care sunt ieftine cateva sute mai mult e manopera

nu se merita sa dai banii pe dura lube tinand cont ca trebuie sa pui 2 bidoane 2,5 mil mai bine desfa-l segmenti +cuzineti garnitura chiulasa si te carpesti 100 000km daca mai e bun arborele cilindri

daca nu alt motor sh
e prea scump sa il repari ca la carte

poti incerca sa schimbi motorul cu unul mai mic 1,8 care are cam toate piesele de espero si sa sti ca trage destul de bine si ala ar in jur de 100cp
  • gigi_duru_poplaca

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca te intereseaza stiu un motor de 3l v6 super ieftin complet fara compresor aer are electromotor alternator servo pompa apa admisie injectie

da mi msg privat
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR