Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salut la toata lumea!De ceva timp ma tot gandesc sa trec o clasa mai sus!Vreau sa vand masina si sa-mi i-au un vectra C GTS.Nu stiu cam cat face masina mea,ma ajutati sa-i fac un pret corect?

Eu ma gandesc la un 7500 Negociabil!voi ce parere aveti?

OPEL ASTRA
2+1 usi
culoare Gri


ANUL FABRICATIEI 2000
KM 140.000
ITP VALABIL 2008
MOTOR Y20DTH+remap
CONSUM 5,5/7,5-8(mers normal-trafic bucuresti)
SERVODIRECTIE
ABS
DISCURI FRANA FATA-SPATE
AER CONDITIONAT
4 AIRBAG-URI
SCAUN SOFER REGLABIL PE INALTIME
OGLINZI ELECTRICE SI INCALZITE
GEAMURI ELECTRICE
INCHIDERE CENTRALIZATA
TEMPOMAT
JANTE ALUMINIU 17" (bertone)
MP3 ALPINE
4 DIFUZOARE
SUBWOFER JBL+statie JBL

Ceasuri bord-plasma
Inele cromate

Toba Borla(inox)

Folie luneta+laterale spate(autorizatie)
Discuri frana fata noi
Placute frana fata noi(500km)
Amortizoare spate noi
Arcuri spate noi
Ulei,filtre ->1500KM
Ulei Cutie viteze schimbat

Bube-

Cauciuc fata dreapta cu galma

Butoane claxon plesnite

Etrier dreapta spate blocat(schimb garniturile respective)

in mare,nu`mi mai aduc aminte in caz ca mai sunt si altele completez!


[b]
Skip ads

  • Wolftk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1984
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sincer mie mi se pare pretul chiar OK cel putin la preturile din tm...
  • Prikoke

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare cam mult avand in vedere ca e din 2000 si are deja 140 000 km, si sa nu uitam faptul ca e cu 3 usi. Cat despre accesoriile tuning: sa stii ca nu vei reusi sa iti "scoti" investitia. Nu stiu de ce persoanele care au facut mici modifiocari la masina cer mai mult la pret? Tuningul nu schimba data fabricatiei, numarul portierelor sau km... Eu mi-am luat cu 7400 o astra sedan (4 usi) din 2002, 110 000 km cu dotarile din gama COMFORT.
Sa ai bafta la vanzare!
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
eu am cerut o parere.poti spune si un pret .tu cat ai cere?
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Prikoke a scris: Nu stiu de ce persoanele care au facut mici modifiocari la masina cer mai mult la pret? Tuningul nu schimba data fabricatiei, numarul portierelor sau km...!

nu schimba data fabricatie si nr de km korekt... dar creste val masinii prin elementele de tuning pe care le are pe ea..
Si conteaza cui se adreseaza masina asta, nu se adreseaza masina unui mosuletz care vrea masina cu km putini si an bun de fabricatie.. se adreseaza altui segment.. si parerea mea e ca ori 2002 ori 2000 tot aia este plus ca sigur nu ai motorul de 2 l pe masina..
Si ca idee dak este sa vinzi masina sub 7500 euro in nici un caz sa nu cobori.. numai jantele sunt undeva la 400 euro. tempomatu ink 50, remaparea 150 (cu toate ca nu se prea poate vinde), piesele noi care se ridik la o valoare..geamuri.instalatie audio..
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ms de raspuns kapp Wink
  • Prikoke

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Intocmai ca a fost o parere... Eu unul nu as da 7.500 pe o astra cu 2 usi din 2000, cu 140 000 km... as da maxim 7000... Hai pe la cluj sa vezi cu ce pret "merg" opelurile astra... poate pe la bucuresti (daca am inteles bine) sunt alte preturi. Si din nou iti urez: bafta la vanzare.
Si ca sa ii raspund si lui kapp: mai studieaza si tu piata sa vezi cum stau preturile la opel astra. Sa imi arati tu clientul ala care refuza sa cumpere astra sedan din 2002 cu 100 000 km in detrimentul unui astra din 2000 cu 3 usi si cu 140 000 km, fie el cu motor de 2000 (ceea ce nu consider ca e neaparat un punct forte avand in vedere taxele - sa nu uitam ca traim intr-o tara in care clientii se uita la economii).
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@prikoke - sa inteleg ca ai o problema cu astrele in 2 usi? Eu unu nu mi-as lua in 4 usi pentru nimic in lume (am avut destule masini pana acum si toate in 4 usi). Pai cand deschid eu portiera pot sa ies linistit din masina. Apoi nu inteleg ce ai cu un motor de 2000 cm3? Ce taxe mari? ca diferenta intre 1,7 si 2.0 nu este foarte mare la taxe (peste 2000 e altceva). In schimb daca vrei sa vorbim de putere si de consum nu mai stau la fel lucrurile. Putere mai mare consum aproape identic. No offence - pur si simplu nu esti in TARGET pentru aceasta masina, dar asta nu inseamna ca trebuie sa incerci sa ii desfiintezi masina omului. Pretul mi se pare bun. Spor la vanzare.

PS. uita-te pe autovit cat costa o masina si dupa aia vorbim (vezi ca preturile alea nu contin taxa lu' tariceanu)
Skip ads

  • Prikoke

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@ varza:
Nu am nimic cu astrele cu 2 usi sau cu masina omului. (E chiar mishto si nu m-ar deranja sa am una la fel) Pur si simplu e vorba de preturile de piata, mai baiatule, pe care tu nu le stii deloc. Orice ai spune, NICIODATA o masina cu 2 usi nu va avea pretul celei cu 4 sau cu 5... ASTA nu intelegi tu... Mai studiaza! Nu ma refeream ca masina e nashpa sau nu. Vorbeam de PRETURI. Se pare ca tu nu esti in topic.
P.S. Eu fac piata saptamanal si aduc masini la comanda si nu cred ca ma poti invata.
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Prikoke - cred ca faci piata la cartofi frate ca la masini nu prea avand in vedere afirmatiile tale legate de pretul unei masini.
PS. nu ma mai obosesc sa iti raspund ci invata sa citesti bine postul inainte sa raspunzi asa infierbantat.
PS2. www.autovit.ro ....daca nu stii sa folosesti site-ul nici o problema te invat eu cum e cu mouse-ul si cu functia cautare
PS3. eu fac piata saptamanal ...... adica esti samsar deci e normal sa ai o asemenea reactie - pun pariu ca i-ai oferi tu un pret corect pe masina omului .... sa zicem 3000 ...sau hai ca suntem toti aici infratiti si cu OPEL@HEART 3500 Evil or Very Mad
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Un preten de-al meu si-a luat exact ca a ta, numai cu motor de 1.7 si fara A/C cu 6.200. Daca iei 7.000 pe ea da-o, fara linia audio. Aia oricum nu prea conteaza cand cumperi o masina deoarece gusturile difera. Smile
  • Prikoke

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cine e mai infirbantat dintre noi? Eu mi-am spus calm parerea si, hop si tu te-ai bagat ca musca in dosul calului.
Si inca ceva: nu incerca sa faci pe desteptul si sa incepi sa inveti pe altii calculatoare. N-ai tu atata scoala cata vacanta am avut eu! (invata sa pui si semne de punctuatie cand scrii in topic - ca sa iti explic ce sunt semnele de punctuatie: arata cam asa , . : ; " " - dar cum nu toata lumea a umblat pe la scoala, se intelege)
P.S. Ti se potriveste de minune numele: CHIAR ESTI VARZA!
Invata sa respecti si parerea altora (se pare ca nu erai prin zona cand s-a impartit RESPECTUL)
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu in locul tau as face asa: as lua jantele si cauciucurile, muzica ... si ce se mai poate si le-as da separat ... ca oricum zice lumea ca nu prea "scoti" tuning-ul la revanzare si pui masina cu 500 de E mai jos.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cristi_C a scris:Un preten de-al meu si-a luat exact ca a ta, numai cu motor de 1.7 si fara A/C cu 6.200. Daca iei 7.000 pe ea da-o, fara linia audio. Aia oricum nu prea conteaza cand cumperi o masina deoarece gusturile difera. Smile


ok si incep din nou.. 6200 motor 1.7.. cheala..
asta are in plus dotarile sus mentionate care fac lejer peste 1500 euro..(numai aerul creste cu 500 euro si jantele cu 400)
deci raman la parerea ca 7500 e f ok..

off topic.. @varza si prikope.. mai calm, ca nu castigati nimic,, prikope eu nu as da de ex si spun sincer 7000 pe o masina din 2002 si sedan.. in lok de masina asta.. din 2000 ...
  • Prikoke

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
kapp a scris:prikope eu nu as da de ex si spun sincer 7000 pe o masina din 2002 si sedan.. in lok de masina asta.. din 2000 ...


Eu unul as da... dar cum gusturile nu se discuta... probabil daca as fi si eu fan inrait al astrelor cu 2 usi as da poate mai mult... dar cum am zis: gusturile nu se discuta...
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
mama ce va mai confruntati.este vb doar de persoan si de gusturi.o persoana o vede si zice mama e in 2 usi are si "tuning" e clar o i-au.altu poate sa zica ca arata bine dar daca era in 4 usi o lua.si tot asa.eu unu daca ar fi sa-mi i-au tot ceva in 2 usi fii sigur ca as cauta ceva "tuning" adika sa nu mai fiu nevoit sa umblu eu dupa una alata.de ex dupa jantele astea de bertone nu-s chiar asa dese la vanzare!multumes pentru suport;)
  • rraayy_11

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Adjud/VN
  • Masina: Vectra 1993 1.8i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am shi yo o intrebare?
am inteles k la astra 2000-2002 la 200.000 km krapa pompa de injectie..asa-i?
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Tu ce faci, pe toate topicurile pui intrebarea asta?
  • rraayy_11

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Adjud/VN
  • Masina: Vectra 1993 1.8i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2006

  • Mesaj Privat
poi dk nu imi raspunde nimeni..
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Da, crapa fix la 200.000. Daca ajungi la 199.999 cu bine... te duci la cineva care are calculator si diagnoza si iti dai km inainte la 200.001.
Dupa care ai scapat.. nu mai crapa sigur Smile

sorry de offtopic
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR