Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • E7even

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Am si eu niste mici probleme care sunt enervant de mari...Am o Vectra A din '92 cu geamuri electrice fata,problema mare e ca geamul de pe dreapta e mort, am reusit acum cateva zile sa-l misc dar iar a murit,iar cel de pe stanga merge cand vrea el...destul de des dar nu ma pot baza ca il las jos si il mai si inchid Sad(..nu le-am gasit inca o logica sa zic misc de nu sh ce fir si merge efectiv cand vrea el....acum vorbind doar de cel din stanga ca ala din dreapta mi-am lat gandul ca-l mai misc....macaraua si partea electrica din usa presupun ca sunt ok atata timp cat merge bine cand merge,deci imi poate da cineva niste sfaturi ceva...ca un electrician m-ar usca de bani si nu stau prea bine cu ei in momentul de fata.....pls HELP Confused
Skip ads

  • zergutzu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Am avut si eu o problema asemanatoare, imi ramasese geamul stanga deschis, iar dupa cateva incercari de a il ridica, s-a blocat si cel drep. Dupa o noapte de stres si pazit masina, am descoperit ca in consola dintre scaune (unde se afla butoanele), este o cutiuta mica ce ascunde un mic modul electronic. El este pe post de temporizator (dezactiveaza butoanele de control al geamurilor la cateva min dupa ce scoti cheia din contac) si face ca atunci cand ti putin mai mult apasat pe buton, sa coboare/ridice geamul sigur...cert e ca acest modul s-a defectat si impiedica alimentarea. Solutia a venit prin anularea lui. Trebuie sa unesti firul rosu(era la mine) care vine cu alimentare, cu cel care se duce la butoane. Ai grija sa nu unesti + cu - pt ca in modul si in butoane intra si plus si minus(butoanele actioneaza ca un inversor de polaritate si au neovie de ambii poli).

BAFTA!
  • E7even

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2007

  • Mesaj Privat
REZOLVAT: mi-am cumparat de la dezmembrari modulele care intra in macaraua electrica 1milion bucata...si acum merge fara probleme
  • barzu adrian

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
eu am pus geamuri electrice pe o vectra A din 1993 care nu avea (de la alta la fel) si mi-au mancat zilele cand nu coborau, cand nu urcau. M-am saturat, dupa ce am muncit o gramada sa le montez impreuna cu un electrician,dupa ce am schimbat si modulele si 2 motorase acum trebuie sa schimb si periile de la geamuri. cred ca le dau jos si le pun pe alea manuale si pe astea electrice le dau la un dusman
Skip ads

  • been

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut
zi mi si mie ce module ai cumparat ca am si eu probleme cu geamurile la o vectra a 93
ms
  • barzu adrian

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
fiecare macara are cate un modul si mai e unul intre scaune, eu le-am schimbat pe cele de la macarale, acum depinde ce problema ai(sa nu ma intrebi ce serii aveau ca nu mai stiu, eu m-am dus cu cele vechi) P.S. pe cele vechi le-am aruncat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR