Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mibud

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Asta da treaba buna! Am mers pe un drum desfundat si am strins o grama de mizerie pe broasca de la usa spate (haion). Acum nu mai actioneaza pirghia cind apas pe 'clanta/broasca'. Incuierea din cheie sau alarma merge...insa atit! A mai patit careva chestia asta!? Mi-e cam jena sa intreb, dar am de carat obiecte mari...ma mut...si nu pot sa deschid usa 5! :d

Astra F Caravan '92.
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Cand actionezi clapa ai cursa (se misca tot atat ca si cand se deschidea)? Daca da, este ceva rupt/desprins, legatura intre "clanta" si yala.
Daca nu se misca, trebuie curatat cu ceva solutie, eventual injectat pe unde se poate.
Merge incuietoarea, sau doar ti se pare ca merge? Se poate sa fie si blocat pe incuiat. Poate se poate da jos o parte din fata a usii pe interior Question
  • mibud

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Da, se misca cit se misca atunci cind se deschidea! E aiurea, inseamna ca trebuie sa dau jos ornamentul din interior si sa vad ce e rupt/sarit. Si toate astea stind in portbagaj! Sad
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
e posibil sa fie doar incalecate cele 2 elemente (piciorul butonului si capatul pirghiei care deschide). oricum trebuie sa umbli la ea prin interior, dar ai loc destul in portbagaj. eu a trebuit sa fac asta la o vectra a berlina, cu lanterna in dinti Sad
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Inseamna ca - ori nu este descuiat, ori este ceva desfacut la incuietoare si nu mai actioneaza mecanismul. Inclin totusi sa cred ca de fapt nu se descuie. Incearca sa descui manual, cu cheia de cateva ori si sa "auzi" diferenta, daca actioneaza mecanismele.
  • mibud

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am facut si proba cu cheia...nimic! E deschiat insa nu se deschide. Am sa ma uit in manual sa vad cum ajung cel mai usor in zona sa-l demontez. Sad
  • tibco1

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2012 A20DTH ST
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ASTAZI AM INLOCUI LUNETA LA OPELUL ASTRA H 1,7 CDTI ,TOATE BUNE SI FRUMOASE PANA CAND AM AJUNS ACASA CA SA FAC CURAT IN PORBAGAJ ,DUPA CE AM FACUT CURAT AM INCHIS USOR HAIONUL SI AM PLECAT LA SERVICI ,LA BORD AM OBSERVAT MARTORUL DE USA DESCHISA SI A ZIS SA NU MAI OPRESC SA IL INCHID .
AJUNS LA SERVICI AM VRUT SA INCHID HAIONIL SI SURPRIZA ,ERA INCHIS DAR NU SE MAI DESCHIDE


CE POT SA FAC?
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
crezi ca daca postezi in mai multe locuri vei primi raspuns? Nu mai zic de faptul ca scrii cu litere mari ! Citeste regulamentul, dai si o cautare .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR