Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
dupa doar cateva zile de dragile noastre drumuri, deja o flansa a cedat.
problema esta ca am niste amortizoare/arcuri foarte tari, mai scurte cu 60mm si pe fatza si pe spate. din acest motiv nu stiu ce flanse sa aleg, sa nu le schimb in fiecare luna. am auzit de existenta unor flanse de aluminiu, insa parerile sunt impartite si total opuse. unii mi-au zis ca neaparat sa iau flanse de aluminiu pentru suspensie sport, altii mi-au zis ca se vor strica mult mai repede decat cele de cauciuc. aveti idee ce sa cumpar?
sunt din brasov, daca printr-o coincidenta stiti si magazinul de unde sa le iau, ar fi super Wink

LE: nu imi dati pls idei de genu sa schimb arcuri/amortizoare, ma intereseaza strict flanse Smile
vazusem la un momentdat ca cineva de pe forum are un magazin de piese (eduard33 parca) nu mai gasesc exact cine, poate ma puteti ajuta, sau daca citeste respectivul ma poate ajuta el direct.

10x!
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
toate flansele au o parte metalica si una da cauciuc tocmai ca sa absoarba socurile

aste sunt pe fata


eu nu am vazut doar metalice dar poate exista, desi nu as recomanda , e ca garnitura de chiuloasa metalica(preferi sa crape motoru sau garnitura ? )

la orice magazin de piese auto straine se pot aduce pe comanda
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
dap, asta stiu, am un magazin de unde imi cumpar intotdeauna piese. evident ca au si flanse acolo (86 RON bucata flansa +rulment) , doar ca ma gandeam ca pot gasi ceva mai de lunga durata ...chiar daca costa ceva mai mult.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR