Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salutare!

Care ati fost la Legal Racing pe aeroport la Baneasa? Cine a concurat?

Am fost si eu ca spectator si mi s-a parut super bestial. Mi-am "clatit" si eu ochii nitel; numai masini ca lumea ---> nu se pun acele Dacii si Oltcituri din care curgea rugina. Apropo, Logan-ul a luat-o in buba rau de tot... (era la categoria <=75 cp, deci un motor de 1,4).

Si acum de ale noastre: am vazut o groaza de Opel-uri: Vectra, Astra, Calibra (aproape toate modele vechi). M-a impresionat un GSI alb care a dat clasa unor masini mult mai tinere...

Ce mai tura-vura: a fost SUPER!!! Very Happy
Mi-ar fi placut sa vad si un Vectra model nou ca sa stiu cum se comporta, dar a trebuit sa plec pe la 14:15 de acolo si nu am putut vedea etalate toate sculele (era un Mertz cabrio negru care imi placea mult)Crying or Very sad .

Pentru cei care nu au putut veni: nici nu stiti ce ati ratat; "liniuta s.r.l." a fost la ea acasa Twisted Evil.

Astept cu drag si impresiile voastre Laughing .
Cei care au concurat sa pofteasca in fata clasei si sa ne povesteasca clipele prin care au trecut Cool !

Numai bine! Wink
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
E pai daca ai plecat la 11.45 inseamna ca nu ai vazut cursele dintre masini ca Nissan 350 care ar fi trebuit sa rupa tot si a iesit din competitie in fata unora ca Subaru Impreza si Chevrolet Camaro......
Inseamna ca ai pierdut de asemenea si marea teapa care le-a dat-o unu cu un Renault 5 turbo tuturor celor din clasa sa......inseamna ca ai pierdut si momentul cand o astra a rupt un BMW in doua desi era ceva distanta intre cei doi la plecare in favoarea BMW-ului si mai ales inseamna ca ai pierdut burn-outurile de final cand au inceput BMW sa faca show...... Laughing Cool

Dar cel mai mult ai pierdut ca si noi am fost acolo.....eu ,roBERT si GSI ....asta insemnand ca nu citesti si alte posturi.....desi era cel putin un post cu asta...... Embarassed Wink

Glumeam...impresia totala-frumos......data viitoare sunt prezent 100% Wink
  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Promit ca data viitoare nu voi mai "dezerta" Mr. Green .

Imi pare rau ca nu m-am vazut cu voi. Maybe next time. S-a anuntat cand va fi?

BTW: voi ati concurat?

La categoria tzeapa din partea Nissan am vazut acel cabrio care era la clasele inferioare si si-a luat-o rau pe cocoasa... Baietashul ala probabil venise ca sa se distreze, dar de aia 500 k lei care i-a dat la inscriere mai bine strangea de un ECU ceva pentru data viitoare... Very Happy Glumeam, nu e bine sa fii rau... Mai stiti, daca e prieten cu vreunul din voi si o fi bazat omul? Rolling Eyes Cine si-o va lua pe cocoasa by default? Moi...

Banuiam eu ca va fi crema la sfarsit, dar eram singurul care mai voia sa stea, toti prietenii mei venind asa ca la o partida de fotbal de 2 ore. Si ghici pe cine a razbit foamea pe urma? 1 contra 3, ce sa zic, era cam greu sa am castig de cauza, si nu imi suradea ideea sa ma intorc cu autobuzul. Crying or Very sad

Asa ca... povestiti in continuare ce am pierdut si OFTICATI-MA!!! Twisted Evil

Byeee!
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Acestia sunt cei 3+1 care am participat, de la stg la dr my, 98 GSi, +1 Smile , florinike
A fost interesanta intrecerea, din pacate nu am aflat inca barfele din culise ( starea masinilor care au participat, defectiuni aparute pe parcurs, "furaciuni"... de ce nu a participat si organizatorul cu Impreza cea noua) daca pe vremuri ursuletii si Cielo-ul lie Sebastian Sandu faceau legea acum nu a mai fost asa plus ca Cielo-ul respectiv nici nu a mai participat...
Premiantii, de la stg la dr. (de la clasa mica la cea mare)
Va vine sa credeti sau nu Dimsport au castigat grupa C cu o masina DIESEL
Si nu in ultimul rand...Florinike castigatorul la tombola a premiului cel mare, un motor de 398cc Smile

Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Aaaaaaaaaaaa... Shocked ...ma dai de gol....ala era de 500cmc.....si in plus sa se specifice ca tipa nu era vreo animatoare sau ceva......era prietena mea care a indurat frigul cu voiosie..... Wink Cool
  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Super! florinike, acum esti patron nene... Wink Sa o stapanesti sanatos si sa te poarte pe unde vrei tu Very Happy . De mult nu am mai auzit de cineva pe care il cunosc (ma refer la modul general, sunt constient ca nici nu ne stim la fata, cum s-ar zice) care sa castige un premiu la o tombola, si pe deasupra si asa de consistent; o sa iti tina de foame k lumea nu gluma, am auzit ca are multe calorii Very Happy .

Ce sa zic, asta da surpriza placuta Cool !
Keep it up! (sau cum zice Ali G: "Keep it real!")
Cool! Cool! Cool!

Hai zi-ne: i-ai dat forja? Cum merge? Ai invatat deja sa faci scheme cu ea? Maine-poimaine ma pomenesc ca vajai ridicat intr-o roata pe langa mine Very Happy !

Referitor la defectiuni aparute in timpul curselor: mi s-a parut la un moment dat ca o masina a albit rau de tot o bucata de pista cu fum din acela ca si cum ar fi fost de la ulei. Am avut eu vedenii?

Mai puneti poze pls! Ca eu nu am camera foto si tare vreau sa pastrez cateva ca amintire (e prima data cand am fost la curse).


PS: roBERT, you bad boy Twisted Evil , ai numit-o pe prietena lui florinike "+1". Haha! Uite cum m-am pus bine cu florinike, parandu-te pe tine Mr. Green !
Just kidin', of course!

Byeee! Wink
  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am fost si eu acolo Very Happy Very Happy . Imi pare rau ca nu neam vazut dar asta e o sa mai fie curse Very Happy .
Pana una alta kadetul ala cu nr de inmatriculare B...GSI e al lui gsi de pe forum? Felicitari.
Opelurile au fost la inaltime dar (cu parere de rau) tre sa recunosc ca cele 2 renaulturi5 turbo au fost cele mai tari(imi place enorm sunetu ala pe care il face turbo la schimbarea treptei; mai era si un kadett turbo da parca mai frumos se auzea la renault Surprised )
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@ady-nu mai omule ....Mr. GreenMr. GreenMr. Green.....facea si roBERT bascalie....cum sa fie o bucata de motor ca aia la tombola la 50k biletul....Mr. GreenMr. Green
Oricum a fost frumos....si faza cu +1 ...asta e ....se oftica si el ca nu are una ca a mea....ca ii cam curgea ochii dupa alea de pe scena (sticksoasele...Mr. GreenMr. GreenMr. Green)

@kappy-B-89-GSI nu e al lui GSi de la noi de pe forum....a lui era afara in parcare... Wink
Oricum nu poti sa zici nimic de KDTul acela ca si ala a mers destul de bine ...si frumos....
Skip ads

  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
florinike, ai dreptate; nu m-am dus cu gandul 3 metri mai incolo ca sa realizez ca 50k * 2000 spectatori < un motor ca ala. Touchdown!

Recunosc ca am luat-o urat de tot in barba Very Happy.
Oricum, roBERT a vrut sa se distreze nitel si eu ca sa nu fiu pufi i-am facut pe plac Mr. Green .

M-as fi bucurat pentru tine daca era adevarat, dar asta e... Data viitoare sigur o castigi Very Happy Very Happy Very Happy .

OFF Topic: E cineva din Regie de la care sa pot lua niste docs de Opel?
Peste vreo 2 zile imi expira wait-ul pe un tracker de torrent-uri si voi face rost de doc pentru Calibra (cred ca o fi ceva de capul ei, are 159 MiB acel pdf, si in general tipul care le pune are Haynes-uri).

Byeee! Wink
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
si eu ma intrebam daca nu cumva GSI (nu B98GSI) de la noi de pe forum nu este cel cu Gsi-ul rosu (cu pasajele de la aripile spate decupate) care a participat, oricum vom afla...
@adyp2003 numerele se refera strict la calitatea de membru al clubului nostru Smile iar in conditiile de fata erau trei
@florinike cine stie ce iti poate rezerva viitorul, poate la urmatoarea din 30 apr de la CT primesti un set de jante cu tot cu cauciucuri Smile
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
HEhehehe...nu cred sa pice asa din cer o pereche de jenti pe 15" cu anvelope 195/55 care sa mai fie si bune....Mr. Green

La Cta nu cred ca ajung atunci ca e imediat pastele a doua zii si ...cam nasol.....prefer sa beau o bere in plus de paste decat sa vad iar "monstrii" pe pista... Laughing Cool Laughing
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Tot din cauza de sarbatori nu cred ca ma duc nici eu...
@adip2003 scrie-mi ce documente vrei sa citesti si ma uit sa vad ce mai gasesc acasa...
Skip ads

  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Nici nu am zis ca acel Kadett ar fi mers prost Wink
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
poate ne vedem la craiova in mai Wink
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
hehe, poate ca ne vedem mai repede, eu s-ar putea sa vin la meci weekendul asta, stiinta-steaua! LUPTA STIINTA !!! Exclamation
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
M-am uitat astzi in garajul lui GSI, am regasit nr. de inmatriculare care a participat si la LR B 44 GSI am impresia ca a schimbat masina intre timp...
  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Ai vazut Wink . Si azi miam adus aminte ca pe haionul masinii scria www.clubopel.com
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
vectraDTI - daca sunt in tzara ne vedem(plec de miercuri(maine) pana joia cealalta)- ai nr meu din topicul telefoane. despre meci, nu stiu cand este, k nu mai imi plac astia de la stiinta de loc- sunt vai mama lor!
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pana la urma cine conduce GSI-ul rosu cu B-44-GSI, ca am o polita sa ii platesc? A facut figuri la mine intr-o seara cand eram cu bembeul...si se pare ca l-am cam intristat Twisted Evil !
@radu : da ma stiu ca sunt vai de ei, dar sunt ai nostri.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR