Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am fost la opel radacini si am cumparat (bineinteles la suprapret, ca de e Made by Opel Smile)), 14 Ron costa, ceea ce ma mira este faptul ca imediat ziua in care am schimbat-o si sa zic inca 2 zile dupa, cheia batea de la o distanta destul de mare (as fi putut sa o inchid si deschide de la etaju 6, masina de jos), acum insa nu mai e acelasi lucru, parca e la fel cum era inainte... cam aiurea, nu:( ?
Skip ads

  • cipm

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cel putin cand am intrebat eu, nu se face full Casco (si pentru furt) daca nu ai alrama. Asta in Sibiu. Dealerul de aici nu a putut nici sa-mi spuna ce tip de alarma se pune. Rolling Eyes
off topic:
m-am dt azi cu Corsa 1.3 cdti si mi-a placut.. insa mai vor sa-mi puna in spate 120E fara TVA pentru nush ce taxe de inmatriculare.. care de fapt inseamna cartea de identitate si placutze rosii... chiar atat sa coste ?! Shocked
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
da...f ciudat, dar asa e. platesti numerele rosii la dealer si apoi mai platesti odata inmatricularea la banca(daca ai leasing).
mie nu imi venea sa cred, si am sunat de la dealer la banca...dar nu am rezolvat nimic...
  • mariusica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu am platit nr. rosii la dealer,dar inmatricularea o plateste firma de leasing
Skip ads

  • Letto

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2001 1.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am o dilema:
am inchiderea la usi pe cheie. ce ma enerveaza e ca, pe langa faptul ca uneori apas de 3 ori sa mearga, la prima apasare imi deschide doar usa de la sofer. trebuie sa mai apas o data ca sa se deschida restul. exista vreo setare ca sa schimb asta? sa mi le deschida din prima pe toate?

si inca o dilema: dupa ce o incui, daca mai apas o data pe butonul de inchidere imi mai clipesc o data semnalizarile si se mai aude ceva in usi. ce e asta? stie careva?
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Asa trebuie sa-ti faca...dupa ce o inchizi o data,daca mai apesi o data se aude intr-adevar inca ceva...din cate stiu este inca un sistem de blocare a usilor si nu mai poti intra in masina decat atunci cand spargi geamurile Smile
Incearca sa schimbi bateria de la cheie,poate de aceea iti merge greu.
  • Letto

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2001 1.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
malekAdi2 a scris:Asa trebuie sa-ti faca...dupa ce o inchizi o data,daca mai apesi o data se aude intr-adevar inca ceva...din cate stiu este inca un sistem de blocare a usilor si nu mai poti intra in masina decat atunci cand spargi geamurile Smile
Incearca sa schimbi bateria de la cheie,poate de aceea iti merge greu.


am schimbat-o si merge la fel de greu. ma enerveaza totusi chestia cu deschisul usilor
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca ai ce face in asa fel incat sa ti se deschida toate de la prima apasare...mie unul chiar nu mi se pare stresant Smile
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Intr-adevar se poate schimba setarea ca sa ti se deschida toate usile cand apesi prima oara.Cat despre faza cu a doua apasare la inchidere, stiu ca la alarama iti scoate senzorul de perimetru.Daca nu ai alarma nu stiu ce se intampla.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
mihnea a scris:Intr-adevar se poate schimba setarea ca sa ti se deschida toate usile cand apesi prima oara.Cat despre faza cu a doua apasare la inchidere, stiu ca la alarama iti scoate senzorul de perimetru.Daca nu ai alarma nu stiu ce se intampla.


nu prea este asa, cel putin la astra desi cred ca este the same shit!
cum a spus sii colegul mai sus, la a doua apasare iti blocheaza usile in asa fel incat nu le poti deschide nici daca esti in interior si ridici tzamburushul in sus!
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
la vectra 2003 deschidere :apesi o data- usa sofer , de doua ori -celelate usi -nu se reprogrameaza
inchidere :apesi o data -inchide masina , de doua ori se armeaza alarma
la vectra 2006 se poate reprograma atat smecheria cu usa sofer cat si inchiderea automata a usilor cand masina ajunge la o anumita viteza .Treaba cu inchiderea e la fel
  • Letto

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2001 1.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mihnea a scris:Intr-adevar se poate schimba setarea ca sa ti se deschida toate usile cand apesi prima oara.


CUM?
Skip ads

  • eklipse

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
intrebare: si daca nu imi merge cand apas a doua oara pe cheie?!?!? e defect? am o corsa C 1.2 essentia
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
eklipse a scris:intrebare: si daca nu imi merge cand apas a doua oara pe cheie?!?!? e defect? am o corsa C 1.2 essentia

Apasa la un interval de 1 secunda mi s-a intamplat si mie sa nu se mai inchida a 2-a oara dar aveam fetele de usa date jos si cred ca o mufa era scoasa Very Happy. Acum eu stiam ca prima data cand apesi, se deschide numai usa soferului, chestie pt femei care isi pun poseta pe scaunul pasagerului si le-o fura deschizand usa cealalta. Nu stiu cat e de adevarata deci nu incepeti cu polemici pe subiectul asta Laughing
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
si mie mi se pare enervanta treaba aia cu apasatul de 2 ori ca sa descui masina... asta mai ales ca banuiesc ca a vrut careva sa mi-o sparga si iala de la usa nu mai functioneaza, e data cu fundu-n sus.. cheia nu mai intra in ea. Ce ma fac daca imi ud cheia sau raman in mijlocul campului fara baterie?!? - ar fi o singura chestie - sa intru prin portbagaj Wink
Mi s-a spus ca se poate programa cheia daca e atunci cand ii schimbi bateria daca trec mai mult de 20 de sec fara sa ai bateria in cheie, comenzile s-ar reseta, insa nu am incercat asta pana acum...
  • angel

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare ciudat sa nu se deschida toate usile, nu mi s-a intamplat asa ceva si nu vad care ar fi logica. Iar la inchidere, la mine prima apasare blocheaza usile, a doua activeaza alarma. Stiam ca daca nu e pusa alarma nu mai are de ce sa clipeasca a doua oara.
  • Corsa_1.2

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
La fel cum a spus Love4cars
In cazul in care nu ai alarma, sa zicem ca te inchide cineva in masina si apasa o data sa inchida usile, vei putea iesi din masina deblocand usa pe interior. Daca apasa a doua oara va trebui sa spargi geamul ca sa iesi pentru ca usa nu se mai deblocheaza orice i-ai face.
  • catalin mac

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2003 1,8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu daca voua vi sa intamplat sa deschideti portbagajul si dupa 30 de sec mi se blocheaza toate usile fara sa apas eu p cheie e normal? Rolling Eyes
  • iuliusdobre

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 1997 X 20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am o Corsa C din 2003, in 4 usi, la care as vrea sa-i pun inchidere centralizata si, eventual, alarma. Am vb cu cineva care se ocupa cu d'astea si, cica, la Corsa ar fi mai dificil ca are usa nu stiu cum si ca ar trebui inchidere originala.
Eu nu ma pricep la astfel de lucruri.
Voi ce ziceti, asa e? Trebuie originala? E cam scumpa aia originala si.... nu cred ca-mi permit.
Poate este careva printre voi care s-a lovit de problema asta si imi da si mie un sfat.
Va multumesc!
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut. Am avut o problema asemanatoare la un Fiat Doblo de la firma. Cei de la Fiat mi-au spus ca daca nu era cea originala din fabrica nu se mai poate pune. Ei bine m-am dus la un baiat ce are un service de se ocupa cu asa ceva (pe langa stadionul national) si sa vezi minune Very Happy a rezolvat problema. Morala: Du-te la cineva care sa stie meserie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR