Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Vroiam sa stiu daca are senzori care sa te anunte in bord de uzura placutelor, eventual si cele pe spate? Tata are 90000 km si inca nu le-a schimbat, dar nici nu dau inca semne adica nu se aude nici un huruit. A mai avut un Cielo acum 10 ani si la ala le-a schimabt la 70000km si inca nu erau la limita Smile
Skip ads

  • catalin_908

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 asta nu mai stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2007

  • Mesaj Privat
are cel putin pe fata, si in momentul in care le schimbi trebuie sa schimbi si senzorul. eu asa am facut. nu stiu sigur daca pe spate are ca le-am schimbat la gtt si in deviz-ul de lucrari aparea un senzor spate dar nu am inteles prea bine...si nici nu mi-am batut capul.
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Da, are, pe roata din stanga/fata.
  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cum adica are doar pe o roata? Unui prieten cand i s-au uzat placutele pe spate la un Astra G faceau urat de tot un scartait ascutit, el zicea ca asa sunt facute special inainte sa se uzeze de tot atinge o tablita acolo discul de frana. Eu deja am cumparat placutele de fata si nu au nici un senzor au asa ca o gaura la baza cred ca acolo trebuie sa se monteze senzorul, dar trebuie cumparat si el separat? Se uzeaza si el?
Skip ads

  • trf
  • *
  • 8 mesaje
  • din 25 Mai 2007
  • Vectra 2003 Y20DTH
  • Bucuresti
  • trf

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La mine...am schimbat placutele fata si spate...si mi-au pus doar un senzor pe factura...aprox 1 milion...la Radacini.
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Exista doar un singur senzor la roata din fata stanga, se schimba o data cu schimbarea setului de placute. Nu stiu de ce este doar unul, se cumpara separat, costa cam 35 de lei din ce imi amintesc eu. Nu e neaparat sa-l pui daca nu vrei. Arata ca un fir cu cate o cupla la capete. Sorry pentru raspunsul intarziat.

Daca nu gasesti sa cumperi, iti pot recomanda magazinul http://www.autoa.ro este al unui user de pe forum si te va ajuta cu placere.
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ti-am mai zis eu parca, te costa vreo 2 mil setul pt fata, cu tot cu senzor, si ti-as recomanda sa iei ceva de firma, si nu facaturi, pt ca ai jante de aliaj si mai mare pacatul sa le vezi mereu negre de la uzura placutelor Wink)
  • stefanLCS

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
are un senzor pe o roata din fata si un senzor pe o roata din spate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR