Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Mai copii, intreb si eu ca proasta: cum se programeaza Blaupunktul de pe Vectrele A? Laughing

Nu sunt un fan al muzicii in masina, nu-mi trebuie Mp3 (ca ascult la serviciu destul), si imi ajunge Blaupunktul instalat pe Vectra de la mama lui.

Problema: am incercat toate combinatiile posibile pentru a programa cele 6 butoane, astfel incat fiecare buton sa aiba un post pe el. Boon, stiu sa dau cautare, si posturile dorite se gasesc foarte repede. Numa' ca nu stiu pe care buton sa apas ca sa se si memoreze postul respectiv. Caci dupa ce apas pe alt buton/canal, si revin pe butonul proaspat 'programat', vad ca nu tine minte, si tot vechiul post de radio e acolo...

Nu mi s-a intamplat pana acum sa nu-mi pot da seama singur despre cum se programeaza o scula electronica, chiar fara manual, dar de data asta ma declar depasit... Rolling Eyes

Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat concret, as fi recunoscator... Razz
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu am carte tehnica originala la el Smile si mai am si una de pioneer, cred ca de pe alte modele.

stiu ca poti sa storezi 6*3=18 programe pe el ( 6+6 fm si 6 am ). s-ar putea sa nu-i zica fm si am, sunt cele 2 de pe tasta de sus

storarea se face prin apasarea lunga pe tasta dorita ( aprox 3 sec in care se intrerupe sunetul )

se storeaza in cele 6 posturi ale benzii selectate. (fm, am, as)

daca nu ma insel, cautarea inapoi ( tasta cu sageata stanga e mai sensibila, o sa ma uit in carte )

in plus, daca tii prelungit pe AS se face autosearch si se gasesc cele 6 posturi cu semnal mai puternic.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Multam, stiam de cele 18 posturi, doar ca la mine pe unele butoane nu era nici un post de radio. Plus ca doream sa schimb ordinea lor...

Deci se tine apasat lung pe butonul pe care am gasit un post. Banuiesc ca apas lung dupa ce gasesc postul dorit, nu? Smile

Multam mult de raspunsuri!
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
da, dai search si cand s-a oprit pe un post alegi butonul care vrei si il tii apasat aprox 3 sec. sa memorezi.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
MULTAM!

I'll do just that! Cool
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR