Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Alex MPG a scris:Dar vaaaai ... cata imaginatzie bolnava ... decapotarea banuiesc ca este manuala Wink) si dureaza min 20 de minute si OBLIGATORIU facuta de 2-3 persoane ... urata cu patos ... asteptam si Logan GT sau asteptam reincarnarea legendei Dacia 1100 ... Oare?


ca tot ai adus vb de reincarnarea daciei 1100 ... grupul dacia renault anuntza o posibila iesire la rampa a unei masini care sa coste 3000$ ... docamdata e doar un concept ...









Shocked super ... parerea mea ...
Skip ads

  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cam ciudatã, da' merge Very Happy
Oricum vã daþi seama cã nu va arãta aºa ca în poze la preþul de 3000 eur/$...
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu e chiar urata sincer,dar,puteau sa lucreze mai mult la interior,parc-ar fi de la jucarii Razz

LE:Azi am vazut la o emisiune auto,directorul general Dacia,a anuntat ca pregateste o supriza,si decomdata,uzina Dacia,este inchisa pentru vizitatori,fiindca este un proiect in lucru.


Ultima modificare facuta de Y-GreK la Sam 26 Jan, 2008 9:07 pm
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Geany_27 a scris:am avut si eu logan si stai linistit nu e chiar asa..ar trebuii sa vedem zilnic la stiri cate 10 rasturnate...deci..


Câte Logan-uri ai vazut tu rasturnate ca sa faci afirmatia asta? Eu am vazut foarte multe si desi in majoritatea cazurilor e de vina viteza excesiva, daca conducatorul auto ar fi executat manevra cu o alta masina - sa zicem un Opel (chiar nu conteaza de care) din acealsi an - rezultatele ar fi fost cu totul altele. Ce e asa de interesant sa vezi la stiri 10 cazuri diferite in care au fost implicate Logan-uri ce s-au dat peste cap? Vrei sa vezi realitatea? Mergi la service-ul dealer-ului tau local si convinge-te cat de stabila e masina!
Skip ads

  • UZZI

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Boogie a scris:Si daca te prinde ploaia pe drum ce faci?.. Unde e acoperisul?...


Scoate umbrela din torpedo ...asa sunt toate echipate standard si le da gratuit
  • Geany_27

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:
Geany_27 a scris:am avut si eu logan si stai linistit nu e chiar asa..ar trebuii sa vedem zilnic la stiri cate 10 rasturnate...deci..


Câte Logan-uri ai vazut tu rasturnate ca sa faci afirmatia asta? Eu am vazut foarte multe si desi in majoritatea cazurilor e de vina viteza excesiva, daca conducatorul auto ar fi executat manevra cu o alta masina - sa zicem un Opel (chiar nu conteaza de care) din acealsi an - rezultatele ar fi fost cu totul altele. Ce e asa de interesant sa vezi la stiri 10 cazuri diferite in care au fost implicate Logan-uri ce s-au dat peste cap? Vrei sa vezi realitatea? Mergi la service-ul dealer-ului tau local si convinge-te cat de stabila e masina!


orice marca de masina vezi la stiri,nu e vb de asta dar am avut si eu logan 1 an si ceva si nu l-am rasturnat sau i-am facut ceva.cand ai o masina trebuie sa o cunosti sa stii ce poate si ce nu poate asta a parerea mea..nu compar loganu cu un opel asta e logic...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Aici depinde clar de omul ce sta la volan, dar nu vorbim de asta ci de Logan, ca masina. Logan-ul e o masina sigura daca nu mergi mai tare de 90 km/h, asta e parerea mea. De unde si pretul, sau crezi ca 7200 euro in varianta standard inseamna tehnologie, siguranta, fiabiliitate? Sa fim seriosi...
  • Geany_27

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
stiu chiar asa este de ce crezi ca am renuntat la logan ca nu nu compara nici pe departe pe langa opel chiar daca vb de un opel la second-hand e pe departe mai bun decat un logan...
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cazul meu... n-as da Astra-ul meu din 1992 pe un Logan nou.
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
interesant proiectul cu 1100 si nici nu-i chiar asa urata... dak o scot ca-n pozele astea cu doar 3000 euro imi iau si eu una sa imi mai scutesc opelu' de gropile de pe drum Smile
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a ieºi un adevãrat urmaº al daciei 1100 ar trebui ca proiectanþii sã nu piardã din vedere elementele caracteristice: bãrile tip mustaþã, motor spate, propulsie, 4 uºi. Nervura de pe capotã a fost pusã deja iar bordul respectã vechiul design.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Voi chiar credeti ca grupul Dacia-Renault-Nissan as scoate pe piata o masina mai ieftina (si inca ce diferenta de pret) cand Loganul se vinde atat de bine atat in Romania cat si in Germania? E suficient ca iasa Logan pick-up si Sandero... timp de 4-5 ani nu o sa mai vedeti modificari decat la motorizare.
Skip ads

  • bose

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CJ
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
si io care ma gandeam sa faca concurenta la TATA...
s-o scoata la 2500 E si sa se cheme MAMA...
(mama ei de viata....) Twisted Evil
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mai bine "bunica se tine tare"! Very Happy
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
oare sunt singurul care nu crede ca va reaparea vreodata dacia 1100?...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si eu sunt de aceeasi parere - vezi 3 posturi mai sus de al tau.
  • mib2k

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:Aici depinde clar de omul ce sta la volan, dar nu vorbim de asta ci de Logan, ca masina. Logan-ul e o masina sigura daca nu mergi mai tare de 90 km/h, asta e parerea mea. De unde si pretul, sau crezi ca 7200 euro in varianta standard inseamna tehnologie, siguranta, fiabiliitate? Sa fim seriosi...


ovidiule inainte sa faci comentarii legate de Logan hai sa te intreb
cati km ai condus cu un logan? pe ce iti bazezi parerea? pe ce ai experimentat tu sau pe ce a zis nea Georgica de la 3 si vecinu Costel de la parter?
eu am avut la activ vreo 30k inainte sa imi iau Astra-ul si am fost foarte multumit in conditiile in care masinile conduse inainte de Logan au fost Oltcit, Opel, Opel, Mitsubishi.

Si la 110 sta bine pe drum si la 130, 140 si pe drumurile noastre nu ai nevoie de mai mult.

Ok partea de finisaje lasa de dorti, nimen nu contesta, mai este mult de invatat de la vestici si japonezi, dar hai sa o lasam mai moale ca de cand a aparut DACIA ca firma, Loganul e cel mai reusit model pe care l-au scos.

Nimeni intreg la minte nu va compara Dacia cu Opel ca nu se face dar hai sa le dam si lor o sansa ca sunt constructorii autohtoni si sa nu facem comentarii in necunostinta de cauza.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@mib2k daca ai mai fi cautat pe forum ai fi vazut ca ovidiutm lucreaza la asistenta. Smile
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La Opel Asistenta? Sau la aia cu "pc, pc, poc"?
  • mib2k

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
vladf a scris:@mib2k daca ai mai fi cautat pe forum ai fi vazut ca ovidiutm lucreaza la asistenta. Smile


vlad nu am intrebat cati km a condus Opel, am intrebat cati km a condus un LOGAN.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR