Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Flores'

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Franta
  • Masina: Insignia 2018 2.0 BTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Edwin am fost la concesionar si am comandat instalatia elecrica, le-am aratat cam ceea ce vreau, adica exact ce ai postat tu mai sus, au gasit-o fara probleme, numai ca au zis ca au ceva mai ieftin.
Cea postata de tine este 160E, iar cea care mi-au recomandat-o ei este numai 100E, deci.......normal, am optat pentru cea de a doua.
Acum nu stiu sigur daca a inteles omuletul de la piese ca Zafira mea nu are sigurante in portbagaj, si nu stiu daca o sa-mi aduca ce trebe....asta are codul BR 735713, poate te uiti tu cu programelul tau si imi spui daca e buna!
Multumesc!
  • RNY

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
mitluc,am si eu aceeasi priza ca a ta din spatele triplei dreapta.As vrea sa stiu cum ai facut instalatia,ce culoare a firului este pentru fiecare lumina? eu am si o instalatie originala cu priza de 13 pini si care isi ia curent din spatele triplei stanga. Daca ai avut sau ai priza de 13,ai putea sa imi spui ce ai facut cu ea,daca ai anulat-o pentru a face cealalta priza? La ce siguranta merge priza aceea din spatele triplei stanga,stiu ca cea pe care o am eu,din spatele triplei dreapta este legata la siguranta 33(terminal 30). As vrea sa imi spui cum se comporta zamfirica cu o rulota? Eu am Z16XL,si rulota mea are 588 kg goala, si as vrea sa stiu daca o poate trage ,ma refer daca nu fortez motorul,am breiaj,si alte piese! Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR