Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vreau sa imi vopsesc masina(Opel Tigra A) integral cu vopsea normala, nemetalizata, culoarea rosu .

Am vb doar la 2 ateliere de vopsitorie si preturile se situeaza intre 2500-3000ron insa nu am fost incantat cand am vazut masini iesite din acele ateliere.

Acum, daca cineva are cunostinta de vreun atelier unde se face treaba ok(poate fi si in preajma Bucurestiului), il rog sa-mi spuna si mie , eventual si un pret estimativ .

Multumesc anticipat !
Skip ads

  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
De regula costa cam 100 euro de element( 2usi, 2 capote, 2 aripi fata, 2 aripi spate , plafonul, socoteste si tu ).
  • dUa

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ce sume se vehiculeaza pe aici...Imi pare rau ca numai am masina in Bucuresti sa-ti fi aratat ce bine s-a vopsit cu frumusica suma 1400 RON. Culoare bleu-metal. Mentionez ca in acest pret au fost incluse si micile chituiri. Atentie, nu pregatirea pentru vopsire ci zgarieturi destul de adanci. Masina -> Toyota Liteace. Vopsita impecabil. Daca vrei iti pot arata doar o capota vopsita de la o alta masina de-ale mele Razz . Tipul vopseste in garajul propriu. Nu are cuptor dar se usuca relativ repede deoarece are "ventilatoare" sau cum naiba se numesc. Tipul sta in Bucuresti, Chibrit, zona podul Constanta, B-dul Expozitiei. Detalii pe pm daca vrei sa te interesezi Smile
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da...si atta si-a vopsit banala dacie cu 5 mil (am echipat-o dezechipat-o noi) asta acu vreo 2 ani. deci merge si mai ieftin. si sa nu va spun ca a iesit f bine la cum arata saraca. are un luciu f frumos...a dat la urma vopsea mai dilata pt luciu.
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Deci , ma intereseaza cu tot cu demontat/montat ce e pe ea . Nu am nici loc unde sa fac eu aceasta operatiune, nici unde sa le depozitez si probabil daca le-as avea nu m-as apuca.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nonea a scris:da...si atta si-a vopsit banala dacie cu 5 mil (am echipat-o dezechipat-o noi) asta acu vreo 2 ani. deci merge si mai ieftin. si sa nu va spun ca a iesit f bine la cum arata saraca. are un luciu f frumos...a dat la urma vopsea mai dilata pt luciu.


Pai nu cred ca va veni ziua in care sa putem compara Opelul cu Dacia , iar aia 5 milioane cred ca au fost doar manopera, fara vopsea, fara nimic.
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Cauta domne un vopsitor care face la el in garaj cel putin acolo ti-o pregateste si de vopsit fie iti vopseste in garaj fie inchiriaza o cabina (costa 250 de lei) pt cine cunoaste iti ia pt o totala mai ales daca nu e indoiata masina ~400-500 euro. Daca erai de prin BV sau imprejurimi te puneam in legatura cu persoane care garanteaza pt ceea ce fac. Si sunt si profesionisti. Numai ca la o integrala si mai ales daca vrei sa-ti schimbi culoarea o sa-ti ia bani multi si asta numai pt ca e de despachetat si impachetat de iti vine sa te lasi de meserie. Very Happy.

Bafta
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Deci, nu vreau sa schimb culoarea masinii, asta 1 la mana, 2 la mana masina nu necesita reparatii , 3 la mana nu vreau sa fac experimente pe masina mea Embarassed , de asta am si cerut parerea .
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
vopsit spoiler spate mia cerut 30 ron, iam dat 40 ron si 10 ucenicului.
cumparat eu o cutie de chit de fibra, ei pus vopseaua mana de lucru si chit de cutit, vopsirea si coacerea vopselei s-a realizat intr-un cuptor improvizat dar per total totul a iesit bine
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p?p=143673#143673

mie nu mi s-a parut nici scump nici ieftin, in schimb a terminat tot ce a avut de facut in 2 zile (de luni de la 10.00 pana miercuri seara).
service-ul este pe Drumul Sarii, daca vrei iti pot da mai multe detalii
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@pony_burn - Ai pm .
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Caut si eu vopsire integrala, vopsea alba, si ma tot interesez de service-uri. M-am dus la service Aviatorilor, Bucuresti, si mi-a zis nenea de acolo ca imi ia peste 1000 de euro cu vopsea de la ei. Bun... Il intreb: "daca vin eu cu vopseaua, cat poate sa coste"... sta, se gandeste, zice... 16 mil. (1600Ron)
Ce parere aveti? Poate vopseaua sa coste peste 2000Ron la o masina alba, de clasa corsei? Daca as incerca sa gasesc vopsea mai ieftina, ar merita pretul de 16 milioane? (mie nu mi-se pare mult)
Skip ads

  • LiviuBCS

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
in timisoara stie cineva unde pot sa vopsesc capota ieftin si bine?
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Cam cat costa vopsitul integral al unui Vectra B?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
depinde unde te duci si de defectele prezente intre 2000 ron si 6000 ron
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Doar vopsitul ma intereseaza. Nu am reparatii de facut la masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR