Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu care este adevarul, poate il voi afla din alte surse daca nu de aici. Cica Romania, tara noastra frumoasa ca o floare, ar avea reprezentanta/-te OPEL , ba mai mult decat atat, ar fi si unele locale/judetene, cam multe cei drept. Care credeti ca ar putea fi adevarul din povestea asta? Eu unul nu am putut gasi la pagina unde sunt listate reprezentantele teritoriale/nationale, din oricare manual OPEL, vreuna. Acolo scrie clar: pentru Ungaria, Bulgaria, Romania, s.a., prezentati-va in Ungaria. Ar putea fi fie si numai simpli dealer-i? Voi ce parere aveti?
  • marius_mml

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
probabil ca nu prea se merita sa-si deschida reprezentanta proprie, si dau in franchiza.asta din pacate se vede uneori la calitatea serviciilor,poate la durata mare de asteptare pentru masini(am inteles ca la corsa s-a inchis lista pentru ca se ajunsese la 10 luni,nu stiu daca e adevarat,imi zicea un prieten care a vrut sa faca o comanda).inca nu suntem asa de importanti(poate asta e adevarul Smile).
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Avand in vedere la cat s-au inmultit pe strazile nostre Opel-urile, eu zic ca s-ar merita, vezi sondaje din reviste auto si chiar pe site, ca ASTRA detine suveranitatea la clasa compacta importate.
  • marius_mml

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
stiam despre suveranitatea asta,dar ce nu stiu e daca e calculata in functie de masinile importate prin dealeri, sau sunt luate in calcul toate masinile trecute prin vama, si inscrise mai apoi in romania,pentru ca cea mai mare parte de importuri se face prin firmele de leasing, si asta nu face deloc jocul dealerilor ,care au de pierdut.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR