Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • traian_p

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
OPELTUNING a scris:15 meleoane Shocked Shocked
La criza asta poti sa iei vreo 4 motoare c16....



zi si mie de unde pot lua un c16nz la bani buni ?
aunt din alba-iulia, dat daca stii undeva in RO o firma/persoana serioasa care se ocupa de vandut motoare bune astept un reply aici sau pe privat. merci
Skip ads

  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
O sa ti dau cateva numere de tel din Tm. Oamenii au firma si ofera facturi si garantie.
  • traian_p

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ok, astept nr de tel.
eu nu am nevoie de factura, dar garantia imi surade...
  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sunt cu firma si sunt obligati prin lege la minim 3 luni garantie. Deseara ti dau un PM
Skip ads

  • vandalul

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
la x16sz 16V cand se rupe curea de distributie ce se poate intampla cel mai rau...
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu am motor in 16 valve dat o alta serie x16xel si am patit destul de multe adica chiuloasa trebuia rectificata supapele schimbate si kitul de distributie nu sutn foarte multe stricaciuni dar ... costa totul maine o scot din service si stiu mai mutle detalii legate de pret
  • traian_p

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
OPELTUNING a scris:Sunt cu firma si sunt obligati prin lege la minim 3 luni garantie. Deseara ti dau un PM


iar ai uitat de mine Sad
incep si eu sa am replici ca femeile... Laughing
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vandalul a scris:la x16sz 16V cand se rupe curea de distributie ce se poate intampla cel mai rau...


X16sz e 8 valve
Skip ads

  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
traian_p ai PM
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
la C16NZ nu se poate intampla nimic grav...nu te agita degeaba....schimbi cureaua + rola + intinzator si gata.
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
fratilor mia venit chiuloasa de la rectificat si daca va spun cat ma costat cred ca este tzeapa pe fata mia luat omu 500 de roni mi se pare foarte mult tinand cont ca pe net mai scump de 200-250 de roni nam gasit rectificat chiuloasa ce spuneti are rost sa ma duc la mester sa il ia ude gat?astept pareri
  • traian_p

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ooo da... scoate-i gatu dintre umeri... Laughing 500lei mult pt o operatiune de genu ...

500 lei , la cursul asta ridicat al euro e peste 100E... f mult din punctul meu de vedere...mai ales ca nu intra montatul in pret... daca iti si monteaza totul la loc e relativ ieftin, dar altfel e f scump.

oricum si tu ai o oarecare vina...trebuia sa intrebi de la inceput cat costa rectificatul si vedea idaca iti comvine sau nu...
daca tu nu ai intrebat poate omul te-a vazut o "oaie de muls" si ti-a muls vreo 200-250lei in plus
Skip ads

  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sunt de acord ca am gresit si nu am intrebat dar el nu a stiut sa imi spuna numa cand a dato jos si cadn lam sunat mia confirmat ca supapa a lovit chiuloasa si a sparto cica nu stiu la ce se referea dar mi se pare si mie mult mam asteptat la maxim 250 de roni dar nu 500 dar miercuri ma duc la el si ii cer chitanta pt toate cele si sa vedem cum reactioneaza sa nu trec mai departe sa va spun ca si amnopera pt toata chestia asta e inca 350 de roni Smile) crede ca sunt chiar o oaie de muls dar miercuri vad eu ce rezolv
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
si toata reparatia cat costa?
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai toata reparatia nu stiu totul cat ii exact ca mia schimbat si supape garnituri si ce ma itrebuie cand iei jos chiuloasa si o rectifici kitul de distributie nu stiu toata suma dar asa in mare am intrebat de chiuloasa ca restu stiu preturile de pe net aprox dar chiuloasa aia ii f scumpa dar aproximativ miam socotit ajung undeva pe la 19 mil cu tot
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu te supara dar in banii astia luai alt motor si iti mai ramaneau...
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
hmmm la euro asta credema ca mam interesat si am gasit pe la 600 de euro si aia e undeva la 25 de mil si nai nici o garantie ca e bun nu e bun si plus de aia trebuie si la ala sa ii schimbi distributia care cu manopera cu tot e undeva la 200 de euro deci pe la 800 de euro eu zic ca tot mai sigur e asta ce am facut pt ca daca e facut cum trebuie am pace si stiu ce sa facut si ce nu in schimb motoarele second nu stii ce iei poate fi resegmeentat si merge 1 luna doua dupa care pika vorbesc asa pentru ca un prieten la un diesel ia pikat cureaua de distributie in mers logic nu merita sa faca motor sau ceva de genu am cumparat un motor cu 450 de euro in stare f buna pe dinafara la pus sus si cand a dat cheie maxim 10 min a mers dupa care a inceput sa troncaneasca si sa rupt din nou distirbutia din pacate
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu stiu in Timisoara pe cineva care aduce motoare (cu acte si garantie) si dupa cum am zis ramai cu bani. Daca te intereseaza, spune-mi.
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
na pai e prea tarziu oricum nu imi permiteam sa astept ca am nevoie de masina oricum mia traso domnu de la service ba nu a avut o piesa ba a asteptat dupa chiuloasa ba pinionu de la vibrochen la comandat si nu era bun maine e ultimatum zice ca e gata astept sa vad cum merge si daca ses simte vreo diferenta
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
foarte scump...
eu am avut o supapa rupta si m-a costat toata distractia 9 mil. si unii tot m-au certat ca-i prea scump Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR