Ai uitat parola?

• 69nny's

• Mesaje scrise: 19
  • Masina: Astra C20XE din 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 06 Jun 2014

• Garaj Mesaj Privat
Pai și atunci? De ce este făcut? Toata lumea vb de această mufă și de dif de benzină, că mufa te bine să o întorci! Nu știu dacă afectează în vreun mod consumul, dar m-am săturat de 15% Sad(((( ..bine e mașină pregătită de rally, dar eu circul și prin oraș cu ea! ..în final, ce să pricep despre această mufă?!
  • deleted-61307

• Mesaje scrise: 735
  • Cont inregistrat in: 24 Mar 2011

• Garaj Mesaj Privat
Nu afecteaza consumul.
15% in oras ... ori schimbi in 4000 de ture, ori prinzi foooarte aglomerat.
Motorul ala c20xe ar trebui sa consume mai putin in oras. Desigur, mers normal.
Totusi e 2000 benzina, vrei sa consume 6-7 cat unul de 1000-1400?

Si daca tot e de rally, de ce o rupi prin oras?
Decat sa o freci pe asta aiurea, mai bn iei o "masina" la cateva sute de euro care sa te duca din A in B, iar asta sa o folosesti cand trebuie ,,,
  • 69nny's

• Mesaje scrise: 19
  • Masina: Astra C20XE din 1993
  • Cont inregistrat in: 06 Jun 2014

• Garaj Mesaj Privat
Păi.. Având în vedere că mai avem o mașină cu motor de 2000 si consumă 7 în oraș, eu cred că 15 totuși cam mult! Dar cu cealaltă circulă domnul meu, tocmai că el circulă mai mult, consumul e mai mic, eu am trasee mai scurte de făcut! Altă mașină e în garaj, desfăcută, a fost recondiționată de la 0, plus mofturi.. Alta e în fața garajului, nr de anglia, nasol cu actele! Unde să mă mai încarc și cu altă mașină? Smile))) asta de concurs mi-a rămas mie! În mare știu ce dă peste cap consumul, termostatul este blocat pe deschis, mașina este mereu cu motorul rece, nu am văzut veci acul de la temperatură să urce Smile))) de mers, cu ea merg normal, nu sunt teribilista! Eu am intrat în discuție, că mă frământa nelămurirea cu A/B, nu știam exact care e pe 95 și care pe 98! Am crezut că inliențează și consumul în oarecare măsură.. Buna în continuare care e: de pe postările de la topic, am înțeles că A-95, B-98.. Dar, mereu este un DAR! Mașina a mers cu 95 pe B, acum am băgat 99 și am inversat mufa, deci e pe A! Normal ar trebui să fie invers, acum că am 99 să fie pe B, pproblema este că dacă o las pe B, se aprinde check engine-ul! La fel, daca las A la 95, check engine aprins! Și până nu modific poziția la mufă nu se stinge.. Alte belele nu are, check engine-ul nici nu clipește, doar în problema cu mufa.. Wtf ya yo?
  • catalin1

• Mesaje scrise: 30
  • Masina: Astra C20XE din 1994
  • Cont inregistrat in: 27 Jul 2010

• Garaj Mesaj Privat
Salut, as vrea si eu o mufa din aia cu 95/98 pe care s-o folosesc pe o calibra c20ne, are cineva? Multumesc!

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata