Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,516
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
stie cineva ce se face la revizia de 105.000 KM?
CORSA C 1.3CDTI 2005 EURO4 Z13DT astept, MERSI.
  • vicogeo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
in principiu asta:
plan service
  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ai idee cat costa revizia la 15.000 ptr Opel Vectra 1.9 CDTI ?

Multumesc
  • vicogeo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pe acelasi site gaseai o sectiune de preturi informative pentru revizii
preturi

vezi ce motor ai....

DENUMIREA LUCRARII Z18XE Y20DTH Y22DTR Z19DT Z19DTH Z30DT
REVIZIE 15000 KM Piese 515 640 640 677 542 741
Manopera 154 154 154 154 154 154
Total 669 794 794 831 696 895
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ca veni vorba de revizii la dealerii Opel.
La noi in Sibiu este doar Huber ca dealer Opel si acesta lucreaza numai cu uleiuri Liqui Molly pentru ca patronul e si importator pentru uleiul asta.
Piesele de la ei sunt umflate cu aproape 100% iar calitatea mecanicilor este de 2 bani cu mici exceptii. Eu nu am fost la ei decat sa intreb de niste preturi dar m-am lamurit repede cum sta treaba. Am facut de curand schimbul de ulei si m-a costat fara manopera (am schimbat eu totul) 250 RON in care am cumparat: 6l ulei Motorex cu specificatie GM, filtrele toate: ulei, motorina, are si polen. Manopera am facut-o eu in 3 ore cu stat si asteptat sa se scurga tot uleiul si am schimbat si uleiul de la cutia de viteze.
Sfatul meu este: masina SH si reviziile la un mecanic sau service autorizat de calitate unde poti sa stai si langa masina cand ti se schimba totul.


OFF topic: legat de masiniile japoneze si asiatice va spun doar ca stai dupa piese de plangi si manopera montarii tot in romania se face deci.... un coleg de servicu a stat dupa o bara de fata si un ornament de plastic 2 luni plus ca a iesit culoarea de vopsire a barii aiurea de tot si montajul e facut cu spatii enorme in zona liniilor de asamblare. Asa ca ganditi-va bine inainte de a lua o masina asiatica ca degeaba este fiabila (si motoarele JTD fiat diesel ce echipeaza OPEL sunt fiabile ) ca daca iei un caine sau ai un accident fiabilitatea este egala cu 0. Pretul scade drastic dup ce iasa din garantie ca nu o cumpara nici un om cu ceva minte care se gandeste ca daca i se strica o piesa plateste si vama de 10% pentru ca e din afara spatiului comunitar si sta si dupa ea o vesnicie pana ajunge vaporul din asia.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR