Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu beau absolut nimic cand ma urc la volan,cred ca ar trebui sa existe masuri drastice ptr orice valoare in afara de 0% alcoolemie.Romania e o tara de idioti care nu inteleg cat ai voie sa bei si cat nu.De la o bere se ajunge la 3 beri...si doamne fereste.Sidaca ai baut o bere si intra unul in tine??Deci fara pic de alcool la volan!
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
on topic: doar daca esti bugetar - adicatelea parlamentar sau politist Smile
Astazi auzeam la radio ca suntem NO. 1 in Europa la capitolul Atrocitati Rutiere, unul din trei accidente se soldeaza cu decese Sad cinste celor pe care ii platim sa aiba grija de siguranta cetatenilor.
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
dgxshpe - intr-adevar un raspuns avizat. Conform art.89 litera a se pedpseste orice alcoolemie mai mare decat zero.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am comis-o odata ,bausem 2 beri (nu eram beat) ,am trosnit masina( nu am dat prioritate) iar de atunci nu mai fac combinatia asta (alcool-volan). Cei care fac asta sunt inconstienti.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pai acu' vezi si tu de ce berea occidentalilor e in sticle de 0.25 litri Twisted Evil
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu m-am suit la volan beat mort. Si nu numai ca m-am suit la volan, dar am si adormit la volan. Si nu numai ca am adormit la volan, dar eram aproape sa ma rastorn cu masina. Robert stie...
Si cu toate astea, cheile erau in buzunar si masina in curtea lui Robert Very Happy !
Nu am consumat niciodata alcool inainte sa conduc, si sunt 100% impotriva acestui lucru. I-as impusca pe inconstientii care fac lucrul acesta !
PS : acum 3 ani, a intrat un carmolist beat mort in mine, in timp ce eu stateam in intersectie, iar el venea perpendicular, iar la politie a declarat ca "nu m-a vazut". Daca el nu a vazut o masina de 4,5 metri, dar un copil ce traverseaza linistit !
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cine stie din "experienta" cat arata o bere pe testerul ala nou al militienilor? (sunt bineveniti sa raspunda si cei care au experienta cu un pahar de vin, sampanie etc) Smile
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
wwwcvro a scris:Cine stie din "experienta" cat arata o bere pe testerul ala nou al militienilor? (sunt bineveniti sa raspunda si cei care au experienta cu un pahar de vin, sampanie etc) Smile



nu iese o bere sau daca iese ceva e sub limita
Skip ads

  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sub ce limita????
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am consumat un pahar mic de vin si o bere .. la o cununie , dupa aia a urmat o seara de suc, mancare si petrecere (vo... 4-5 ore) ...
Dimineata, cand m-am intors acasa m-a oprit politia, am suflat in fiola(aparat) si a indicat 0,00%. S-a intamplat acum 2 sapt.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ar mai fi mici variante "ocolitoare" insa nu este locul aici sa le discutam Sad
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Care ar fi ca m-ai facut curios...Smile)
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
se pare ca roBERT nu s-a uitat pe descopery la Myth Busters...Wink
daca o fi la ce ma gindesc eu... Laughing Laughing
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
cand ma duc la tzara , ajung acolo inainte sa mananc mai beau din cand in cand 3-4 guri de tuica Laughing sa am pofta , oricum pana dupamasa dispare orice urma. Odata am condus in stare un pic mai ... ametit si pe o distanta de 2 km , dar am fost mai atent ca niciodata , am fost constient ca nu fac ce trebe si de aceea mi-am sporit atentia . De atunci n-am mai facut si nici n-am sa mai fac acest lucru. Smile

drink & drive >>> combinatie mortala Smile
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
3 beri jumate, prima la 10-11, ultima chiar cand m-a oprit ---> 0.11 pe aparat

Asta era prin 2001, tocmai aparusera noile alcoolmetre.

De atunci ma cam feresc sa beau la volan (s-a mai intamplat o data sau de doua ori si tot asa cu masura), dar asta din simplu motiv ca nu vreau sa raman iar fara permis.

Normal ca e aberant sa pleci la drum lung beat, dar sa vii de la 1 km pana acasa nu e chiar "inconstienta". Pe mine asa m-a taxat. La 2 strazi de casa.

(uite chiar acum sunt intr-o mare mare dilema, m-a invitat cineva sa bem ceva si mi-e groaza sa ma duc... but this is it, ma duc pe jos Smile ).
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
asta ca sa readucem topicul in actualitate http://stirileprotv.ro/vide...organism/60414186
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Sunt curios daca e chiar pe bune... desi nu am condus baut mai mult de cateva stradute prin spatele blocului pentru ca daca vreau sa beau sanatos nu iau masina ( taxiul ma costa maximum 30 de lei dar sa repar masina, fara numar )
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
NICIODATA nici macar 1Gr la noi in tara
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dgxshpe a scris:Am consumat un pahar mic de vin si o bere .. la o cununie , dupa aia a urmat o seara de suc, mancare si petrecere (vo... 4-5 ore) ...
Dimineata, cand m-am intors acasa m-a oprit politia, am suflat in fiola(aparat) si a indicat 0,00%. S-a intamplat acum 2 sapt.

Din cate stiu o bere se duce in 2-3 ore. Nu conduc beat, nici de langa casa nici de la departare. De multe ori am plecat cu masina ,si am venit pe jos. A doua zi e mai rau, ca trebuie sa ma duc dupa ea. De cele mai multe ori iau sofer sau merg fara masina la petreceri.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Peste 28 de ani de volan, fara alcol, fara sa-mi fie vreodata retinut permisul pentru vreo contraventie/infractiune! In ultimul timp aceste ingrediente...volan, alcol, le vedem din ce in ce mai des amestecate la cei in uniforma!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR