Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
adyzug a scris:Multumesc cristitelefoane pentru raspuns. Ce marca de amortizoare imi recomanzi (sunt din Bucuresti) tinand cont ca circul mult in Bucuresti (deci drumuri grele)?

Cu placere-referitor la marci de amortizoare depinde de bugetul financiar al tau dar diferentele de pret totusi sunt nesemnificative-iti recomand unul din magazinele de la Targul Vitan-Barzesti dar sa te duci in cursul saptamanii-BOGE si SACHS sunt aproximativ la fel un pic mai scumpe ar fii MONROE unele Germane celelaltae se pare Franta si cum ti-am spus KONI sunt in general SPORT deci mai dure-eu merg cu un vectra gts din 2004 diesel cu MONROE gas pe fata si SACHS gas pe spate si sunt multumit de ele.Sa fii atent cand te duci la magazinul de piese sa ii dai datele exacte ale masinii si sa ii spui direct daca ai vreo problema te intorci inapoi cu ele. Oricum garantie ai la ele daca le montezi intr-un service autorizat dar cred ca nu ar fii nici o problema daca le montezi si la un mecanic cum se spune de casa.Mai tinem legatura in caz ca vei avea probleme.Deci pentru Bucuresti amortizoare pe gas.SUCCES
Skip ads

  • cornel-corsa

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut ,pt cristitelefoane,amortizoarele cu gaz au si ulei in ele ,dl Condescu ti le va face numai pe ulei,doar tu va trebui sai spui cit de tari sau elastice le vrei , parerea mea este ca amortizoarele trebuiesc facute in functie de modelul masini ,pt corsa sau astra adica masini mai usoare eu as recomanda amortizoare mai elastice iar pt omega vectra sau zafira amortizoare mai rigide ,acum depinde si de fiecare ce doreste de la masina .De exemplu eu merg cu un vw caddy care este ceva mai greu si am amortizoare ceve mai rigide iar la cea a sotieiun opel corsa leam facut mai elastice pt ca masina este destul de usoara si daca as fi facut amortizoarele tari ar fi devenit ff rigida mie mi se pare ca opelul este ceva mai rigid ca vw cu toate ca nu difera decit ff putin la suspensit respectiv la bieletele anti ruluiu(cred ca sa se scrie)cele care prind bara de torsiune de amortiozoare .Eu unul zic ca se merita reconditionarea amortizoarelor am facut destule si cunosc multe persoane care vin sa le repare ,daca ai sa mergi la Condescu ai sa vezi ca vin cu fel de fel de masini ca sa repare amortizoarele inclusiv motociclet si atv sper sa fi multumit si bafta ne mai auzim .PS.VA DORESC LA TOTI FORUMISTI UN PASTE FERICIT
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns cornel-corsa si eu la fel urez la toti membrii club opel UN PASTE FERICIT
  • Win4Rapid

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2013

  • Mesaj Privat
salut sunt posesorul unui opel vectra c , ce amortizoare imi recomandati ? am auzit diferite pareri si nu vreau sa actionez dupa ureche , vreau ceva concret . multumesc anticipat
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cele originale.
  • Win4Rapid

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2013

  • Mesaj Privat
k , multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR