Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@pif...te lupti cu morile de vant..nu vine nimeni..asta e RO...am zis si o repet..au trecut doua echipaje si mai ca ne luau la injuratur ca nu miscam masinile...ba mai mult la telefon imi zic: nu ne intereseaza, e obligatia conducatorilor auto sa isi miste masinile indiferent ca aveti sau nu platforma..

efectiv..ii doare in ***...
Skip ads

  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Verifica daca intersectia nu este monitorizata de o camera si incearca sa faci rost de inregistrare.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@b28cxh ce pot eu sa zic, traim in romania si asta ne mananca toti nervi.
Eu de 3 zile ma cert cu o Fulga care sustine ca ea a cumparat apartamentul cu tot cu o bucata de trotuar (pe care imi parchez eu masina de 3 ani) si ca "i-am furat locul de parcare".

Sper sa te distreze patania mea si sa mai uiti din suparare ca altceva nu stiu ce sa mai zic, parca ne-a lovit pe toti soarele in cap vara asta Sad
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@botosu: zi-i lui Fulga sa iti arate extrasul de CF pe bucata de trotuar.
@b28cxh: imi pare rau sa aud de patanie. Chestia e ca nea Marin te-a facut din vorbe, asta e adevarul. Nu ai martori, nu ai dovezi. Daca ajungeti la proces, e cuvantul tau impotriva cuvantului lui. Pe viitor sa iti fie invatatura de minte ca astfel de accidente sunt motivul de baza pentru care s-au inventat telefoanele cu camera foto. Sa pozezi locul accidentului. Si agenda. Sa notezi numere de inmatriculare a eventualilor martori. Si reportofon, sa il inregistrezi pe dobitoc cum isi recunoaste vina. Acuma fugi la un avocat, si vezi cum poti sa intorci situatia in directia care trebuie. Un sfat: Nu urla pe toate drumurile cum ca tu ai dreptate, nu fii idealist. Nu conteaza cum se face, cat timp resultatul e cel care trebuie. Fii pragmatic, ca altfel mori cu dreptatea in mana. Vorbeste cu avocatul, vezi cum trebuie procedat.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
deocamdata am facut o plangere pentru anularea procesului verbal de retinere a P.C..
am termen in octombrie...voi vedea atunci cum decurg lucrurile.

mersi oricum pt sugestii
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p?p=178059#178059

...si @mr. admin...cred ca putem inchide, cu tristete, topicul... Crying or Very sad
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca sunt off-topic,dar totusi postez si eu aici.
Exact la fel am patit si eu azi in parcarea de la Kaufland.Cand am iesit din parcare,dintre masini un "sugaci" iese cu spatele ,nu se asigura si se baga cu spatele direct in mine.
Efecte:radiator spart,ansamblu fata harcea parcea.
Se da jos din masina tipul si tot el face gura ca de ce nu la-m lasat pe el,ca eu sunt cu masina intre benzi(linie dicontinua,sens unic pe directia mea de mers,astea erau conditiile in care eram eu cu masina)
I-am bagat "aia" in stomac prin gura,si am sunat la politie,dar smecherii nici gand sa vina la accidente usoare.
Intre timp,prietenul meu a facut poze cu o camera digi(marcajul,semnele de circulatie,pozitia masinilor)
Am plecat la politie unde tipul sa dat in stamba(ii mare mahar in Baia-Mare).Politia Romana mai sa-l creada pe el dar nici eu nu m-am lasat la sugaci.Am scos pozele si d-nul a ramas pieton pe 60 de zile.
Asa ca trageti concluzia de rigoare:nu plecati de la locul accidentului fara martori sau probe video ca smecherii incearca sa te faca.
Oricat de minore ar fi urmarile!
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Musai: aparat foto permanent in masina. Acum mai toate telefoanele au aparat foto cu cel putin 1Mp, suficient pentru poze.
Dar: in cazul in care unul trece pe rosu si celalalt intra in el, este cumplit de greu sa se rezolve, chiar si cu poze, pentru ca e cuvantul unuia contra celuilalt.
In cazul asta eu as sta fix in intersectie, si m-as zbate sa obtin martori.
Atentie si la urmatorul fapt: politia capitalei are camere video amplasate in suficient de multe interesectii.
Interesati-va daca intersectia respectiva este monitorizata video. Este esential pentru a dovedi ca cineva a trecut pe rosu.
Celelalte legate de prioritate se rezolva mai usor...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR