Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut lume !

Sunt cu nervii la pamant, dupa ce vreo ora m-am chinuit sa dau jos cumva draci aia de maner de la usa, sa pot da jos si fata ! Stiu ca este undeva o siguranta in forma de potcoava si stiu ca aia trebuie prima oara data jos DAR EU NU GASESC/VAD nici unde siguranta aia nenorocita ! Am invartit de manerul ala de m-a luat cu ameteala, am cautat de mi s-a facut rau, acolo eu unul al dracu de vad vreo siguranta undeva ... Sad da nici manerul nu iasa daca trag de el !

Please help !
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cautashi ?

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=5528
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Siguranta exista, este chiar pe axul manerului dar nu spre usa ci mai spre interiorul manerului. Incerca sa-ti faci o scula cu un carlig ascutit, departeaza tapiteria usii de maner, introdu scula si incearca sa agati siguranta. Si eu m-am chinuit un pic dar am reusit.


Ultima modificare facuta de djtaotao la Joi 30 Aug, 2007 8:20 pm
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Incearca cu o bucata de carpa mai mica sa o bagi intre maner si fata de usa si rotesti spre stanga sau dreapta mai mult timp.Pana la urma se agata siguranta de carpa si iese .Metoda incercata si reusita
Skip ads

  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:cautashi ?


De cautat am cautat, insa nu mi-a dat prin cap sa pun si "capitonaj" la cautare ... am incercat maner sau alte minuni dar nu mi-a dat nimic. Ok mersi mult de tot la toata lumea, de acum ramane sa ma mai chinui sa prind siguranta aia nenorocita ! Cred ca este primul lucru care il urasc la masina asta, si pot sa spun ca este ingrozitor de prost gandit ! La Vectra tin minte ca desfaceam fata mult mai lejer, pe cand aici este un adevarat chin.

Multumesc incaodata ptr sfaturi si o sa incerc prima oara metoda aia cu carpa, care sincer mi-se pare ingenioasa ! Embarassed
  • valentin.tudor

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Cu o surubelnita dreapta mai lata garantat iese/.Metoda incercata cand atrebuit sa-mi schimb maneruk exterior:)
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cea mai buna solutie ramane ceea cu carpa, am incercat-o acum 2 zile si merge ca un vis fara pic de efort ! Mr. Green Deci ca sa fiu mai concis, strecurati o carpa intre usa si maner, o inveliti de jur imprejur si apoi trageti de un capat ! Siguranta aia idioata se agata de carpa in cauza, si sare afara. Mie mi-a iesit din a treia incercare ca se tot rupea carpa, insa cu o bucata dintr-un prosop merge din prima Wink

Bafta, si va multumesc la toti !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR